Mankovice011
Bludovice000

Report

DEŠTIVÝ VSTUP DO SEZONY SE BOHUŽEL NEVYDAŘIL

Úvodní duel ročníku 2024/2025 přiměl bludovické fotbalisty navštívit hřiště mankovického Tatranu, kde 17. srpna nastoupili k utkání pod hlavičkou 3. kola OS Nový Jičín – IV. třída (letos nově s přívlastkem 10. liga).

jak se postavil tým

Na lavičce se role trenéra ujal dočasně zraněný Lumír Dorotík, který nahradil absentujícího bratra Daniela Dorotíka. Vzhledem k četným omluvenkám, které se vzhledem k datu z důvodu dovolených dají očekávat, se vrátilo k systému 4-4-2. V brance nastoupil navrátivší Jiří Holáň a před ním se rozprostřela čtveřice obránců ve složení Lukáš Kocián, Josef Holík, Dalibor Kocůrek a Peter Kolman. Záloha čítala také čtyři borce a to jmenovitě Michala Baroně, Filipa Venclíka, Václava Mikeše a dalšího nováčka Martina Cabana. V útoku se vedle Romana Gardoně měla představit právě posila ze Starého Jičína, nicméně vzhledem ke zranění Jiřího Pavelky, který měl naskočit do středu pole, došlo ke změně a nastoupil zde další z bratrské dvojice, Jaroslav Caban, pro něhož to byl taktéž debut v bludovických barvách. Na lavičce pak vedle již zmíněného Pavelky zůstali Dominik Zubek a Pavel Kašuba.

TÉMěŘ SNOVÝ START

Psala se teprve 3. minuta, když se v úprku nacházel Venclík. Toho při kličce doprava srazil k zemi gólman Lukáš Bílý, za což si jednak prohlédl žlutou kartu a druhak byla nařízena penalta, jelikož k faulu došlo uvnitř vápna. Exekuci pokutového kopu si vzal na starost Gardoň, nicméně ten poslal míč vedle tyčky po brankářově pravici a tak se hrálo dál za nerozhodného stavu. Bludovice předváděly v úvodní dvacetiminutovce pěknou hru, dokázali se najít přihrávkami a chybělo prakticky jen zakončení. Domácí se k žádnému většímu ohrožení „Smrkovy“ brány prakticky nedostali a s vypětím všech sil tak bludovičtí udrželi bezbrankové skóre až do poločasu. Skvělým výkonem se blýskli hlavně oba bratři Cabanové.

NEŠŤASTNÝ VLASTŇÁK A PŘERUŠENÍ

Podobný rychlý start mělo i druhé dějství, ovšem bohužel s opačným koncem. Na stejné straně hřiště, na kterém se kopala penalta, si po rohovém kopu nešťastně srazil míč do vlastní brány Kolman a domácí tak šli do vedení. Vidle do rozběhnutého mače následně hodilo počasí. Kvůli silnému dešti s malými kroupami a hrozbou bouřky rozhodčí Antonín Patka svolal přesně v 60. minutě všechny hráče pod střechu kabin a zhruba deset minut se nehrálo. Bludovice se však nevzdaly a tu a tam zahrozily nepříjemným útokem. Se všemi si ale poradila defenzíva Tatranu. A to i po vyloučení „Barneyho“, který za dvojí okomentování rozhodnutí sudího šel 3 minuty před koncem normální hrací doby do sprchy.

co na bludovice čeká příště?

I druhé utkání v nové sezoně čeká na bludovické fotbalisty venku. Soupeřem v rámci 4. kola jim bude celek z Životic u Nového Jičína. Na jejich nově zrekonstruovaném hřišti se bude hrát tuto sobotu 24. srpna znovu od půl páté. Dodejme, že životický mančaft v prvním duelu padl na půdě Hostašovic 2:5. Více informací přineseme v obvyklém preview. Zároveň bychom Vás rádi touto cestou pozvali na hřiště, kde se ve stejný den uskuteční akce Horní x Dolní a kam se někteří hráči budou přímo z Životic vracet.

VÝSLEDKY 3. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 3. KOLE

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody