Bludovice2140
Stachovice B1241

Report

PO HOKEJOVÉ PŘESTŘELCE BEROU BLUDOVICE ALESPOŇ PRVNÍ BOD

Na poslední srpnovou sobotu roku 2024 přijela do Parku legend rezerva Stachovic a očekával se dobrý zápas, klíčový pro pořadí v tabulce.

jak se postavil tým

Domácí celek se mohl pochlubit opravdu napráskanou lavičkou, kdy úvodní jedenáctku doplňovala šestice náhradníků (přičemž sedmý nahlášený, kterým byl Lukáš Kocián, se ze zápasu omluvil těsně před jeho začátkem). Začněme ale na hřišti, kde v bráně znovu nescházel Jiří Holaň. Před ním se rozestavila trojice Adam Riedel, Josef Holík a Peter Kolman – původně měl nastoupit Dalibor Kocůrek, ovšem toho při rozcvičce rozbolelo zranění, které si přivodil na tréninku v týdnu. Střed zálohy patřil Lukáši Badlíkovi a Václavu Mikešovi, kterým po stranách pomáhali Martin Caban a Filip Venclík a v útoku nastoupil Roman Gardoň jako podhrotový hráč a na samotném vrcholu Jakub Jurč. Pro něj to byl debut v barvách Bludovic. Na již zmíněné lavičce pak byli připraveni Patrik Strnadel, Kristián Halašta, Dominik Zubek, Jaroslav Caban, Pavel Kašuba a Michael Dwayeb.

Jak už se tomu párkrát přihodilo v minulosti, i tentokrát musel pořádající celek řešit trable s rozhodčím. Původně naplánovaného Pavla Fiebera nahradil v pátek Josef Pítr. Ten byl v sobotu těsně před výkopem převelen jinak a tak musely Bludovice opět shánět na poslední chvíli někoho, kdo by se této nevděčné role ujal. Situace na svazu je v tomto ohledu opravdu tristní a byli bychom rádi, kdyby se tyto změny hlásily s větším předstihem dopředu, abychom dokázali najít náhradu (dva z několika, kterým se volalo, se omluvili s dodatkem, že kdyby to věděli o hodinu dříve, tak by přijeli). Nakonec nás zachránil bývalý člen realizačního týmu TJSB a nyní hlavní kouč žilinského áčka, Radek Matuška, za což mu mockrát děkujeme a už nyní můžeme prozradit, že se zápas odehrál v poklidu a bez nějakých větších problémů. Na čarách mu asistovali Michal Vlk a Lumír Dorotík, který má stále problémy se zády.

povedený vstup do utkání

Jako první se vedení ujali černo-bílí, kteří šli do vedení ve 13. minutě zásluhou Gardoně, který si nejlépe naskočil na centr Zubka a překonal brankáře Daniela Štastného. Po půlhodině hry byl náskok už dvougólový a to zásluhou velmi aktivního Martina Cabana. Hra byla jasně na straně Bludovic a ty nepouštěly Stachovice prakticky k ničemu. Do poločasu sice hosté snížili zásluhou Libora Vlka, ovšem nic nenapovídalo tomu, že by se měl dobrý výkon domácích propadnout.

PROKAUČOVANÝ NÁSKOk

Jenže po změně stran stejný slávista vyrovnal na 2:2 a ve hře domácích se rázem objevily nepřesnosti. „Caby“ se pak prosadil podruhé a znovu poslal TJSB do vedení, ovšem to trvalo jenom 8 minut, než si druhou vlastní trefu v sezoně připsal Kolman. Až do samého závěru to vypadalo na penalty, ovšem když v 84. minutě po unikátním sólu skóroval „Dino“, vypadalo to nadějně. Minutu před koncem normální hrací doby však Bludovjané dovolili stachovickým fotbalistům zakončit a trefa Jakuba Paprskáře skončila až za zády Holaně.

PROHRANÝ ROZSTŘEL

Na penalty se mezi tři tyče hostů vrátil netradičně v průběhu rozstřelu gólman Štastný, který na druhý poločas přenechal své místo Janu Strnadelovi a hrál v poli. Chytal proto v hráčském dresu a bez rukavic. I přesto lapil pokus „Badla“ a rozhodl o tom, že extra bod za výhru na pokutové kopy si domů odvezou Stachovice. Jednalo se až o 9. sérii, ale nutno dodat, že zápas si domácí neprohráli zde, nýbrž v regulérním čase.

co na bludovice čeká příště?

V den městských slavností Nového Jičína odjíždějí bludovičtí fotbalisté do Kujav, kde se od 16:00 utkají s místním Sokolem. Ten zůstává poslední poté, co venku inkasoval bůra od Mankovic. Příští domácí duel přijde na řadu o týden později, kdy ve stejný čas do Bludovic přijede Studénka B, která si v posledním kole pohrála s béčkem Žiliny a na jeho hřišti jej přehrála 0:4.

VÝSLEDKY 5. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO NEKOMPLETNĚ ODEHRANÉM 5. KOLE

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody