Životice u NJ022
Bludovice000

Report

ANI NAPODRUHÉ BLUDOVICE V NOVÉ SEZONĚ NEZVÍTĚZILY

Dne 24.8. se konalo druhé mistrovské utkání pro sokoly z Bludovic na krásném hřišti v Životicích u Nového Jičína. Bohužel ani na skvělém rovném pažitu se naším borcům nepovedlo dovézt body.

jak se postavil tým

Ale nepředbíhejme a začneme pěkně od sestavy. Jak už to v amatérských soutěžích bývá, ne vždy se povede nastoupit v plné síle, jinak tomu nebylo ani v tomto utkání. Mezi omluvené patřili hned 4 hráči základní sestavy, jmenovitě Filip Venclík, Michal Baroň (jednozápasový trest za předchozí červenou kartu), Lukáš Kocián a Dalibor Kocůrek, dále také Jiří Pavelka, který se smolně zranil již při rozcvičce před úvodním utkání v Mankovicích. Mezi další chybějící se zařadily také nové posily v podobě Jakuba Murcka a Jakuba Jurče a v neposlední řadě kustod mančaftu Pavel Kašuba.

Posuneme se k úvodní jedenáctce, kterou trenér Daniel Dorotík společně se svým poradcem a bratrem Lumírem Dorotíkem, i přes několik chybějících, podařilo dobře poskládat v již tradičním rozestavení 3-4-3. V bráně započala bludovická jednička Jiří „Smrk“ Holáň. Před ním se postavilo trio stoperů Peter Kolman, Josef Holík (C) a lehce netradičně Adam Riedel. Jako wingbeci po obou stranách brousili lajnu Martin Caban se svým bratrem Jaroslavem Cabanem. Nutno podotknout, že ačkoliv někteří hráči hráli na, netradičních postech, tak si s tím kluci poradili velmi dobře.

Jakožto nepřehlédnutelný defenzivní štít, se vztyčil Lukáš Badlík, který ukázal svou důležitost v týmu, i přes obdrženou žlutou kartu. Jeho výkon podtrhuje statistika naběhaných deseti kilometrů za zápas.  Druhým záložníkem naopak ofenzivním s kreativníma povinnostmi od trenéra byl Václav Mikeš u kterého se dnes také žlutilo. Do útočného trojlístku se vrátil Kristián Halašta, kterého z krajů podporovali Roman Gardoň a Martin Nguyen. Na střídačce a později i ve hře jsme mohli vidět hráče jako Milan Richter, Patrik Strnadel, Michael Dwayeb, Dominik Zubek a již zmíněný Lumír Dorotík.

Arbitrem dnešního zápasu byl Radek Šatava. A na poslední chvíli dorazil taktéž Michal „Vlčák“ Vlk a tradičně se chytil praporku a mířil za pomezní čáru.

ÚVODNÍ PŮLE

Po losu začali bludovičtí velmi dobře v podobě kombinačního fotbalu.  Počátečních cca 15 až 20 minut bylo jasně na straně Bludovic, z čehož pramenilo i několik pokusů s přímým i nepřímým ohrožením brány. Na druhé straně hřiště se jim naopak dařilo ve většině situací bránit dlouhé míče celku Životic. Největší šance první půle můžeme jednoznačně připsat „Mejlovi“ Richterovi, kterému se podařilo svými náběhy dostat hned do dvou šancí. Nutno zmínit, že Milan 20.8. slavil své padesáté narozeniny a dělal maximum pro to, aby je oslavil gólově. Nesmíme zapomenout i na druhého oslavence jimž  byl Lukáš „Badlo“, který si naplánoval narozeniny přímo na den zápasu. Tímto chceme chlapcům dodatečně popřát vše nejlepší!

Nyní zpět k fotbalu. Do své první větší šance se Richter dostal po rychle vhozeném dlouhém autu Mikeše, kdy se dostal do šestnáctky a z úhlu se pokoušel obstřelit gólmana. Bohužel tenhle pokus nevyšel a stav se neměnil. Minuty přibývaly, naopak síly ubývaly, čehož Životice využívaly a také se jim dařilo ohrožovat bránu hostů a to především dlouhými míči na svoje rychlonohé útočníky pohybujícími se na ofsajdové linii. Ačkoliv si obrana vedla velmi dobře, tak některé míče musel čistit včasným výběhem Holáň, z čehož nastaly i situace, kdy se míč v souboji odrazil a Životice mohly pokračovat v nebezpečném útoku. Taková situace nastala minimálně dvakrát, kdy „Pepe“ Holík skvěle přečetl hru a byl v obou situacích v pravý čas na správném místě, kdy útočnou akci zneškodnil a následně kreativně rozehrál.

První poločas se bohužel neobešel bez zranění, které hlásila dvojice hráčů. Martin „Nugy“ při osobním souboji na pomezí faulu dostal takzvaného „koňara“, který byl nucen rozhýbat na lavičce. Jako druhý zraněný se ke střídání hlásil Mikeš, neboť během týdne nedal dostatečnou regeneraci svému tříslu, s kterým má již chronický problém a které se ozvalo okolo 20. minuty hrací doby. Oba borci se v průběhu prvního poločasu ještě do hry vrátili. Nicméně přes všechny tyto úskalí stále padalo několik míčů do vápna soupeře, kterým někdy chyběly doslova centimetry k dosažení kýženého zakončení. Jeden odražený míč se přeci jen dostal k nohám Romana Gardoně, který pohotově vystřelil a při vší smůle orazítkoval pouze břevno. Tím první poločas nekončil a Bludovice se dostaly ještě do jedné větší šance, kdy již zmiňovaný Gardoň poslal pěknou přihrávku do běhu Richterovi, který se dostal do obdobné pozice, jak při svém prvním pokusu, ale taktéž jako první pokus bohužel ani tenhle neskončil gólově.

Nerozhodně, ale relativně pozitivně skončil první poločas. Ze střídačky se v něm ukázal na pozici hrotového útočníka na pár minut také druhý gólman z Bludovic Patrik Strnadel.

druhý poločas

Do druhého poločasu nastupovali bludovičtí plní eutuziasmu a s chutí změnit stav utkání v jejich prospěch. Samozřejmě, ne jinak tomu měli také borci ze Životic a proto druhá polovina utkání byla jako na houpačce a nebezpečné byly oba celky. Domácí chtěli, aby 3 body zůstaly doma a dělali pro to maximum, většinou v podobě brejků. Při včasném přerušení jednoho z nich uviděl Badlík žlutou kartu poté, kdy šel do skluzu podobně, jako jeho protivník, jenže rozhodčí vyhodnotil vyšší intenzitu u rodáka z Čadci. Životičtí neskončili a jeden z brejků jim přece jen vyšel. Po pravé straně, kdy se jejich hráči povedlo šikovně přihrát pod sebe na spoluhráče Radka Palackého, který číhal na vnitřní hranici šestnáctky a nikdo z Bludovic nedokázal dostatečně rychle zareagovat a překazit jejich akci. Ta po střele z první přeletěla Holáně a zastavila se až v síti.

Bludovice se pak zvedly a jelikož na hřišti nebyla přítomná tabule s časem, tak nevíme, kdy hosté „mohli“ slavit vyrovnání a rovněž první gól v tomto ročníku. To ovšem opět předbíháme. Krátce po první inkasované brance nastala obdobná situace, kdy se netypicky střední záložník chopil autového vhazování. Měl k tomu ale pádný důvod, jelikož Mikeš zahlédl rychlonohého Nguyena na hranici obránců a opět jej dlouhým míčem vyslal do útoku. Nguyen svou rychlostí neměl problém se dostat až do pokutového území, kdy si zasekl míč a pokoušel se přihrát pod sebe. Tuhle příležitost zmařil životický obránce, ovšem nedovoleně a to hrou rukou, kterou měl mírně od těla. A jelikož to rozhodčí viděl jinak než životičtí fanoušci, Bludovice se mohly těšit z pokutového kopu. Míč si na starost vzal forward „Dino“ Halašta, kterému se kop nepovedl a kopl to do ideální výšky i šířky pro brankáře, kterému se naopak dobře povedlo uhodnout stranu, takže se gólový rozdíl neměnil.

Již druhý zápas po sobě se Bludovicím nepodařilo proměnit obrovskou šanci s xG 0,76%. V obou případech to mohlo Bludovice uklidnit a změnit ráz hry, ale i takový je fotbal a hra pokračovala. Tím však životičtí neskončili a po hozeném autu se dostali opět na vnitřní hranu vápna, kde se „Badlo“ natahoval, jak jen to šlo, aby zabránil akci. Útočník Životic však ukázal svou vychytralost a při lehkém kontaktu jeho kopačky na svou mířil rovnou k zemi. To znamenalo jediné a to penaltu, nyní na opačnou stranu. Penalta sice byla kopnuta téměř totožně, jako Halaštova, ale s tím rozdílem, že nyní gólman stranu neodhadl. V cca 70. minutě Gardoň vyslal Mikeše, který si to táhl na půlkruh vápna. Vše vypadalo nadějně, ale to bylo tak vše. Mikešovi nevyšel krok na střelbu levou a proto se s obráncem v zádech rozhodl k unáhlené střele pravým „bodlem“, která brankáři nepřidělala žádné vrásky na čele.

Naopak autor střely se ke vší nešikovnosti u tohoto pokusu zranil podruhé v zápase, konkrétněji podvrtnutým kotníkem, ale ne natolik, aby s pajdáním utkání nedohrál. Mikešovo číslo ze zad si rozhodčí přece jen napsal a to při obranném zákroku, kdy se vracel za vyběhnutého Riedela a soubojem tělo na tělo zneškodnil hráče za což viděl svůj první žlutý kartónek v dospělém fotbale. Rozhodčí opět usoudil přílišnou intenzitu nebo málo projevenou snahu hrát míč. Tentýž hráč domácího celku několik momentů předtím při souboji zranil Martina „Cabyho“, který měl do té doby velmi povedený zápas. V zápisu je nicméně místo nositele čísla 72 napsán Dominik Zubek. Oba celky se snažily být stále nebezpečné, ale žádné větší šance se již na hřišti neobjevily, jelikož Bludovice pod tlakem nedokázaly hrát s klidem a proto skóre zůstalo 2:0 pro domácí, kteří mohli slavit svou první výhru v tomto ročníku. Bludovice si na naopak na tu svou musí ještě počkat.

co na bludovice čeká příště?

Doufejme, že dlouho čekat nebudou a už 31.8. si napraví reputaci doma v Parku Legend v duelu se Stachovicemi B. Do té doby se snad uzdraví všichni zranění a také se vrátí ti kteří chyběli, abychom mohli jít do zápasu v plné síle. Tímto zveme všechny fanoušky, aby přišli podpořit naše kluky a vytvořili výbornou atmosféru, která k fotbalu patří.

Závěrem je nutno dodat, že i přes nepřízeň získávání bodů jde na hře Bludovic vidět jasné zlepšení, ale stále tomu něco chybí, zejména větší počet tréninkových jednotek a někdy možná trošku toho štěstíčka. Neztrácíme však hlavu a budeme bojovat dále!

VÝSLEDKY 4. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 4. KOLE

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody