Ženklaváci přestup

Dva návraty ze Ženklavy, do Bludovic opět přichází Smrk a druhý z bratrů Dorotíků

TJ Sokol Bludovice pokračuje v posilování kádru, když může s potěšením oznámit další dvě posily. Těmi se staly dvě staronové tváře v černo-bílých barvách a to brankář Jiří Holáň a stoper Lumír Dorotík. Oba přicházejí ze Ženklavy, kam zamířili přesně před rokem.

Prvně jmenovaný odchytal celkem 9 utkání, ve kterých inkasoval jednadvacet branek a jednou – proti Bystrému – udržel čisté konto. Hned v prvním zápase podzimní části proti Straníku nicméně uviděl červenou kartu, proti Velkým Albrechticím naskočil do hry až ve druhém poločase (a to ještě v poli, kde je však také užitečný) a v odvetě se Straníkem zůstal nevyužitým náhradníkem.

To mladší bratr z rodiny Dorotíků odehrál 14 zápasů z dvaadvaceti možných, ve kterých si jednou prohlédl kartonek žluté barvy. Stalo se tak v utkání s Hladkými Životicemi. Dodejme, že TJ Sokol Ženklava skončil na 9. místě z celkového počtu dvanácti mančaftů a to o bod před Petřvaldem B, který pro letošní sezonu ukončil činnost a o sedm bodů před oběma sestupujícími celky.

Oba bombarďáci hájili bludovické barvy shodně v sezoně 2022/2023. Holáň tehdy odchytal 13 zápasů, ve kterých viděl 3 žluté karty, udržel jedno čisté konto a dostal 33 branek. Dorotík pak nastoupil ve dvanácti duelech a byl jistotou ve středu obrany, obdobně jako druhý navrátivší hráč mezi třemi tyčemi. Jedná se o jasný impuls k tomu, že letos se chtějí Bludovice umístit výše.

Chlapi, vítejte zpátky a ať se vám v dresu TJSB daří!

Po kliknutí na fotografii níže se otevře profil daného hráče.

jiri-holan

Jiří Holáň