Report

PRVNÍ VÝHRA SEZONY 2024/25 JE DOMA!

Úvodní duel měsíce září se pro Bludovice nesl ve znamení třetího výjezdu v ročníku. Tentokrát Mocní sokoli mířili do Kujav vyzvat zdejší Sokol a to v den slavnosti města.

jak se postavil tým

Obdobně jako v posledním utkání proti Stachovicím B měl i nyní kouč Daniel Dorotík k dispozici téměř plný počet náhradníků na lavici. Začněme však základní sestavou. Mezi třemi tyčemi nechyběl Jiří Holaň a před ním trio Peter Kolman, Josef Holík a Adam Riedel. Jako wing-beci fungovali Michal Baroň a Martin Caban, uprostřed vše jistili Lukáš Badlík s Václavem Mikešem. Hrotového útočníka Kristiána Halaštu doplňovaly dvě „slovenské strely“ a to Jakub Jurč a Jakub Murcko, přičemž druhý jmenovaný si odbyl debut v barvách Bludovic.

Na již zmíněné lavičce čekalo na šanci 6 bombarďáků a to Dominik Zubek, Filip Venclík, Martin Nguyen, Roman Gardoň, Lukáš Kocián a Pavel Kašuba, jenž na poslední chvíli nahrazoval Patrika Strnadela. Ten nakonec oproti původní nominaci chyběl, stejně jako Radovan Holaška, Milan Richter, Michael Dwayeb, Michal Vlk, Lukáš Rýdel a zranění Dalibor Kocůrek s Jiřím Pavelkou a Jaroslavem Cabanem. Role pomezního sudího se chopil Lumír Dorotík, který laboruje s poraněnými zády, a nutno zmínit, že jí zvládl skvěle – ač na to můžou mít jiní opačný názor.

opět skvělý vstup

Psala se druhá minuta a TJSB bylo znovu ve vedení. Postaral se o to „Dino“, který překonal brankáře Ondřeje Návrata z hranice velkého vápna. A krátce na to mohlo být ještě veseleji, nicméně pokusy „Cabyho“ a „Mikiho“ zneškodnil strážce kujavské svatyně. Na gól „Kociho“ po půlhodině však byl znovu krátký a tak se měnil stav i podruhé. Krátký výpadek fazony přišel jako obvykle po 20. minutě, nicméně hostující celek zatnul zuby a více využíval čerstvých hráčů z lavičky. Proto zůstávala hra svěží i následně. Do poločasu se akorát krapet přiostřila ze strany domácích a odnesl to „Nugy“, který do pauzy odstoupil s krvavým šrámem na kotníku.

ŽÁDNÁ „CSAPLÁROVA PAST“ NESKLAPLA!

Podobný výsledek jako nyní už bludovičtí drželi v utkání se stachovickou rezervou a nakonec byli rádi alespoň za bod po prohraném penaltovém rozstřelu. Naštěstí už tři minuty po změně stran navýšil náskok na třígólový „Barney“. Bubeník novojičínské kapely byl před závěrečným koncertem v rámci slavností na náměstí evidentně v dobrém rozmaru a nakonec se objevil na konci akce, která znamenala třetí zápis. O deset minut později navíc dostal na rohu šestnáctky z levé strany míč Gardoň, kousek si jej navedl na střed a vystřelil pravačkou půl metru k levé tyči. Gólman ani nestihl zareagovat a tento výsledek už natolik uklidnil hosty, že se více soustředili na držení míče.

A šlo jim to dobře, až na pár občasných nákopů při tlaku domácích. Ti ještě párkrát vystřelili na brankáře, ale už působili odevzdaným dojmem a byli rozčarováni z téměř každého rozhodnutí sudího – obdobně jako Bludovice po úvodní půli. Střízliví fanoušci nicméně viděli přibývající agresi právě ze strany Kujav a opět to odskákal jeden z hráčů Bludovic, tentokrát Caban. Ten se posadil na dočasnou židli od jednoho z protihráčů a následně spadl z výšky přímo na poraněnou kyčel, kterou měl drobně ošetřenou už před zápasem, jelikož se s ní potýká delší dobu. Ze hřiště nakonec za diskuzi se sudím odešel Tomáš Šesták a jednu žlutou viděl i bludovický špíler, jmenovitě „Badlo“.

co na bludovice čeká příště?

Ať tak či onak, tři body byly doma a poprvé od dubna zazněl vítězný pokřik. V sobotu 14. září přijedou do Bludovic fotbalisté ze Studénky. Jejich rezerva padla mezitím doma s Mankovicemi na penalty a je třetí v tabulce právě za Tatranem. Další výjezd se pak uskuteční o volebním víkendu a to do Bartošovic, které rozdrtily Žilinu B 9:0.

VÝSLEDKY 6. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 6. KOLE

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody