TJ Sokol Bludovice000
TJ Sokol Sedlnice224

Report

ČTVRTÁ PORÁŽKA ÁČKA V ŘADĚ

Výsledková blamáž Bludovic trvá i po pátém kole novojičínské III. třídy. V něm přijeli na její hřiště hráči Sedlnic a s pohodovou výhrou 4:0 se vraceli domů se všemi třemi body.

NABITÝ Tým

Soupiska domácích přitom napovídala, že budou moci být rovným soupeřem. Vzhledem k velkému počtu se dokonce nedostalo na dva hráče, kteří zůstali zařazení mimo nominaci, a to Michala Vlka, který tak mohl opět vypomoci jako čárový rozhodčí, a Daniela Chrustawczuka, jenž aspoň doléčil drobné zdravotní neduhy. V základní sestavě se představily klasická jména v obraně jako Antonín Studený, Josef Holík a Ivo Bajer, levá strana patřila dvojici Josef Jež – Přemysl Škobránek a napravo zase úřadovali Adam Riedel s brouskem Michalem Hromádkou.

Střed pole byl výhradně srbskou záležitostí, když si po boku Dušana Zlatkoviče odkroutil svou premiéru v černo-bílých barvách Miloš Nastasovič. Útok nabízel to nejsilnější, co může tým z již uvedené městské části nabídnout – veterána Milana Richtera a hvězdného Michaela Vavříka. Na lavičce pak čekali na svou příležitost mladíci Jan Kozlok s Jiřím Karasem, univerzál Vítězslav Tuma a dvojice útočníků Pavel Kašuba s Radkem Matuškou. Kouč Bohumil Sivý tak po právu cítil šanci a to i přes skepsi bookmakerů, kteří na Bludovice vypsali kurz 3,1.

Klasický začátek

Jenže úvod duelu, kterému za krásného počasí přihlíželo na 80 diváků, byl opět jako přes kopírák z předchozích mačů. Domácí do zápasu nevstoupili špatně, vypracovali si nějaké příležitosti, nicméně ve 20. minutě se nejprve prosadil Filip Žárský a o tři minuty na to ještě Jan Huška. Psychická deka tak byla rázem zpátky a frustrace byla očividná. Do poločasu už se skóre neměnilo a stále to ještě bylo hratelné. Po změně stran přišlo evidentní zlepšení na straně domácího družstva.

To mezi sebou začalo více komunikovat, rozdávat si rychlejší a přesnější přihrávky a hlavně se více tlačit před bránu soupeře, který hrál na nakopávané balóny a brejky. Bylo z toho i několik šancí – vyzdvihněme pokusy Karase, Hromádky a Škobránka, které zlikvidoval gólman Lukáš Spurný nebo letěly těsně mimo prostor jeho svatyně. Jenže v 56. minutě přišla třetí rána v podání Jaroslava Lichnovského a poslední hřebík do rakve přidal v závěrečné pětiminutovce vystřídavší Adam Fojtík.

co čeká bludovice příště?

Černo-bílá legie tedy zůstává i po 4. soutěžním zápase v této sezoně beznadějně poslední s hrozivě vypadajícím skóre 0:14. Na předposlední Mankovice ztrácí pouhé 2 body a na Hostašovice s béčkem Petřvaldu pak body 4. V dalším klání zajedou bludovičtí hráči do Zbyslavic, kde se představí v neděli 13. září od 16:00 SELČ. Dodejme, že Zbyslavice jsou sedmé s šesti body a v posledním utkání vyhráli na půdě Ženklavy 3:0. Loni pak s nimi Sokoli uhráli doma prohru na penalty a venku naopak výhru na penalty 2:1.

OSTATNÍ VÝSLEDKY KOLA

TABULKA

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody