Klub1. poločas2. poločasCelkem
Libhošť101
Bludovice7916

Report

V pátek se odehrálo další kolo okresní soutěže starších přípravek a naše družstvo to poprvé zavedlo na hostující půdu, do Libhoště. Od rána však pršelo a tak se do posledních okamžiků čekalo, zda se utkání rozjede či ne. Nakonec trenéři usoudili, že je relativně teplo a tak troška vody neuškodí. To však netušili, že chvilkami přijde opravdová průtrž mračen, s kterou se však všichni zúčastnění dokázali porvat. V prvním utkání byl výsledek naprosto vyrovnaný a jen s troškou štěstí naši sokolíci uhájili tenkrát těsné vítězství o jeden gól.

Proto se do Libhoště jelo s napětím, že půjde o velice těžké utkání, v kterém nám soupeř bude chtít oplatit porážku. I s přihlédnutím na to, že se nám dlouhodobě na tomto hřišti nedaří, očekával se tvrdý boj. Opak byl však pravdou..od první minuty začali bludovičtí diktovat tempo a nebýt počáteční nepozornosti týmu, kdy se domácím podařilo vstřelit branku, asi by byli domácí ještě smutnější. Skvělou kombinační hrou a od všech až s nečekaně obětavým vracením se do obrany si poradili černobílí s každým pokusem o útok domácích.

A naopak zasypávali jejich gólmana mnoha střelami. Brankář domácích sám zneškodnil několik výborných příležitostí, ale dobrou střeleckou formu některých hráčů dokázal úplně zastavit. Do šaten se tak šlo za stavu 7:1. Promočení až na kůži nastupovali hráči i hráčky Bludovic do druhé půle s klasickou brankářskou výměnou, kdy se Ríša Kudělka z branky přesunul do obrany a jako gólman se chopil role Teodor Toman, který šel do hry s moderními úkoly, být falešný stoper. A povedlo se…náš tým vypadal ještě více nabuzený a začal pálit ze všech pozic.

K brankám se tak dostal Ríša Kudělka, který čtyřmi úžasnými křižnými střelami, jako přes kopírák, ničil sny o lepším výsledku domácích. Ke střelcům se ale přidal Teodor Toman, který nejenže dává branky ze hry, ale také v druhém zápase po sobě dokázal přestřelit celé hřiště a vstřelit tak branku z pozice gólmana. K zásahu se taktéž dostal krásnou hlavičkou Oliver Kurka a kanonádu završil šesti góly Pavel Schneider.

Svými kouzly s míčem ovšem dokázala opět ohromovat Růženka Stromšíková, která zápas od zápasu nabírá sebevědomí a nemá strach se pustit s míčem do obrany soupeřů. Skvělý výkon však předvedli všichni a když pár minut před koncem hostující tým míč jen držel a předával si přihrávkami v obraně, bylo jasné, že jistota na kopačkách bludovických je na maximu. Děkujeme za skvělou práci nadějných hráčů a hráček. A těšíme se již tento týden na poslední domácí utkání přípravky na podzim, proti Lubině.