logo OFS NJ

Bludovice0220
Žilina B2021

PORÁŽKA NA PENALTY VE VYHROCENÉM DERBY SE ŽILINOU

První květnová sobota se nesla ve znamení utkání mezi dvěma místními částmi Nového Jičína. Do Bludovic na zdejší Park legend dorazilo béčko Žiliny a očekával se vypjatý mač.

Jak se poskládal tým

Ačkoliv o důležitost zápasu nebylo pochyb, objevilo se i přesto několik omluvenek a to dokonce ze strany klíčových hráčů. Chyběl Lukáš Badlík, dále Lukáš Kocián s Jiřím Pavelkou, nejlepší střelec týmu Radovan Holaška a také Martin Steiner s Milanem Richterem. Trenér Daniel Dorotík si taktéž nechal sportovní výbavu doma a tentokrát se věnoval pouze koučingu. Alespoň malou náplastí byla účast Adama Riedela, nechyběl ani IvoAndělBajer a po přestávce se na lavičce náhradníků objevil i pseudo-fotograf Pavel Kašuba.

A kdo tedy nastoupil přímo na place? Pozice brankáře je jasná – Patrik Strnadel. Trojčlennou obranu ve složení Peter Kolman, Dalibor Kocůrek a Dominik Halašta šlo také očekávat. Ve středu zálohy se představili Josef Holík s Romanem Gardoněm, které na krajích podporovali Filip Venclík a Michal Baroň. Do útoku se pak ke Kristiánu Halaštovi přidali Martin Nguyen a Michael Dwayeb. Na lavičce pak kromě již zmíněných třech hráčů byli přítomni i Lukáš Rýdel s Dominikem Zubkem. Na pomezní čáru pak přišel pomoci Michal Vlk.

HROZNÁ PRVNÍ PŮLE

Ještě před začátkem utkání se v blízkém okolí občerstvovacího kiosku uskutečnila akce pro rodiny s dětmi se zaměřením na stavění májky. Celkem se tedy podle zápisu v prostorách hřiště pohybovalo v době zahájení klání 80 lidí. Vstup do derby Bludovjanům vůbec nevyšel, naopak. Už v 7. minutě se prosadil Aleš Brtníček a Dominik Halašta si prohlédl žlutou kartu. Stejný hráč ale na druhé straně hodně pozlobil soupeřova brankáře Lubomíra Vašičku, když poslal z levé strany dva nepříjemné projektily, které skončily na břevnu a právě na jeho rukavicích. Namísto srovnání či případného otočení stavu ale přišel před poslední pětiminutovkou druhý zásah žilinských fotbalistů a to v podání Vladimíra Mika. Do přestávky tak šli veselejší hosté za stavu 0:2 a frustraci si vybil i „Dino“, který směrem k rozhodčímu Václavu Hruškovskému pronesl pár nemístných poznámek, za které dostal kartu „Barney“.

ŠARVÁTKA A SROVNÁNÍ

Před změnou stran si kouč „Dora“ nechal hráče na trávníku a důrazně jim domluvil. Jeho slova zřejmě nalezla úrodnou půdu, jelikož domácím se dařilo lépe vypořádávat s nákopy Žiliny a v 55. minutě se dokonce dočkali srovnání. Prakticky na stejném místě, kde se vážně zranil, se do prázdné brány prosadil Dwayeb a dal tak naději na sklapnutí tzv. „Csaplárovy pasti“. Krátce po hodině hry vyvrcholily emoce, které se na trávníku začaly hromadit – a to i přes absenci Michala Hromádky, který hrál od začátku, ale střídal, aby byl fit na nedělní utkání A-mužstva. Po zákroku na kapitána Holíka se do sebe pustilo několik hráčů a Kristián Halašta s Martinem Hegarem z této potyčky vyšli s červenou kartou a vyloučením. Pouze žlutou pak dostal aktér dalších bojových zákroků Adam Křižan, který si nevybíravým způsobem posvítil na Venclíka.

Po uklidnění vášní se tedy hrálo dál a po nezaviněném pádu jednoho z hráčů hostujícího mančaftu běžel sám na brankáře Gardoň, kterému se po kličce povedlo prosadit a vyrovnat skóre na 2:2. To pak vydrželo až do samotného závěru, který se nesl ve znamení tlaku TJSB (ovšem bez potřebné koncovky), ačkoliv béčko Žiliny ještě orazítkovalo jednu z tyčí Strnadelovy brány. Na řadu tedy přišly pokutové kopy a když hned první pokus bludovický brankář chytil, vypadalo to nadějně. Z řad domácích se ale bohužel neprosadili Kolman s Kocůrkem a jelikož žilinští se dále nemýlili, brali nakonec extra bod za výhru na penalty právě oni. Pomstili se tak za vítězství 2:0, které si Bludovice připsaly na podzim.

cO ČEKÁ bLUDOVICE PŘÍŠTĚ

I v dalším utkání se „Mocní sokoli“ představí před domácími fanoušky a to proti Životicím, které ale budou vedeny v zápise jako domácí tým. Došlo totiž k dohodě, že namísto na hřišti s umělou trávou přímo ve městě se i druhé vzájemné měření sil s Životicemi uskuteční v Bludovicích – obdobně jako tomu bylo o uplynulém víkendu v Hodslavicích, kde se představil stejný mančaft. Začátek utkání je naplánovaný už na pátou hodinu odpolední. A aby toho nebylo málo, tak i do třetice si černo-bílá legie zahraje o týden později doma, tentokrát však v řádném termínu a pořadí proti Nové Horce.

VÝSLEDKY 16. KOLA IV. TŘÍDY

Václav Hruškovský

Hřiště

Park legend