logo OFS NJ

Klub1. poločas2. poločasCelkem
Bludovice000
Štramberk538

očekáváná prohra od vedoucího štramberku

Ve sváteční den se v Bludovicích dohrálo 3. kolo, které bylo tím úvodním v rámci sezony 2023/24. Soupeřem domácího mančaftu byl rozjetý Štramberk.

Jak se poskládal tým

V brance se poprvé ukázal fanouškům Patrik Strnadel, který posunul Lukáše Kociána na pozici křídelního obránce (na opačné straně stejný post zastával Michael Dwayeb). Obrannou trojici pak utvořili Dalibor Kocůrek, Josef Holík a Adam Riedel. Tři hráči byli i ve středu zálohy a to jmenovitě Lukáš Badlík, Daniel Dorotík a Milan Richter, pro něhož to byl také první start v této sezoně. Podhrotovou pozici zastával Radovan Holaška a vysunutým hrotem měl být Kristián Halašta, který se ale v průběhu zápasu zatáhl více dozadu.

Na lavičce měli bludovičtí k dispozici pouze tři lidi a to Dominika Zubka, Pavla Kašubu a Michala Vlka. Ráno se bohužel na poslední chvíli odhlásil z důvodu nemoci Michal Baroň, který alespoň pomohl s máváním na pomezí. Stejně tak nebyli přítomni Josef Jež, Peter Kolman, Filip Venclík, Martin Steiner, Tomáš Knápek, Jakub Bedřich a Alexandr Bedřich, kteří své absence nahlásili dopředu. To neučinili jak Daniel Chrustawczuk, tak František Hrachovec. Hlavním arbitrem zůstal Pavel Fieber, nicméně delegovaní pomezní se den a dva dny před zápasem odhlásili.

„BŮR“ V PRVNÍM DĚJSTVÍ

Za velmi teplého dopoledne se díky dnu volna nashromáždilo celkem 100 lidí na ochozech bludovického Parku legend. Ti viděli od začátku tlak hostů, který vyústil ve 12. minutě první brankou, kterou zaznamenal Ondřej Balhárek. Stejný plejer zdvojnásobil své střelecké konto přesně o 12 minut později a do poločasu ještě černo-bílá legie inkasovala třikrát – postupně se prosadili Jiří Krupa, Lukáš Lichnovský a Petr Marek. Opačným směrem nevymysleli domácí nic kloudného, až na hlavičku Dwayeba, která ale skončila za čárou. Na pravé straně to chvílemi brousil Kocián, ale jeho akcím vždy chyběla poslední myšlenka. Chvílemi navíc byli zadáci Bludovic v přečíslení, jelikož i přes domluvené bránění se někteří často vydávali dopředu, ale nevraceli se.

ZLEPŠENÍ ALE BEZ ZAKONČENÍ

Po změně stran se TJSB znovu drželo zhruba 15 minut, než se opět sesypala obrana. Tři další branky přidal v rozmezí osmi minut Marek, přičemž většina z nich měla stejného jmenovatele – rychlý balón za obranu, kam přesprintovali hráči Štramberku pomalejší defenzivní hráče a pak už jen návrat míče před brankáře a zakončení, leckdy hodně obtížné. Na opačné straně ale přeci jen došlo k nějaké aktivitě, byť to bylo z důvodu laxnějšího přístupu hostujícího celku. Největší podíl na tom měl Richter, který svými záběhy na hranici ofsajdu aspoň částečně zaměstnával obranu Štramberku. Hodně aktivní směrem dopředu pak byl i Dorotík a byl to právě on, který došel s míčem až do šestnáctce, kde po faulu padl na zem a byla nařízená penalta. Její exekuci si vzal na starost „Dino“ Halašta, nicméně ten míč podebral příliš a ten tak skončil nad břevnem.

Nutno ale dodat, že bludovický forvard měl i více šancí a několikrát si musel míč stáhnout až brankář Přemysl Hruškovský. U několika nákopů směrem dopředu zase Richterovi chyběl krok dva či lepší zpracování, ovšem pokud vezmeme do úvahy, že jeho poslední start přišel před třemi měsíci, jeho výkon se dá určitě považovat za pozitivní. Totéž se dá říct o Vlkovi, který praporek (a jiné propriety s ním spojené) vyměnil za dres a hrál nadprůměrně. Dodejme, že jeho poslední start byl v Hodslavicích a pak také až na konci minulého ročníku. Stejně tak hrál dobře například Zubek, který se z pozice krajního záložníka zvládal i vracet.  Zápas se naopak nepovedl Kašubovi, který působil nejistě na kraji obrany proti silnější opozici a chyby dělal i Strnadel, jehož ale jde omluvit, když to byl jeho první zápas vůbec. Nálada byla v týmu zkleslá, ovšem při srovnání s debakly z let minulých o poznání lepší. Jedeme dál!

CO ČEKÁ BLUDOVICE PŘÍŠTĚ

První šanci na reparát budou mít „Mocní sokoli“ v sobotu, kdy završí náročných sedm dnů, v jejichž rámci vyzvali zatím dva soupeře. Tím posledním bude Nová Horka, se kterou budou hrát venku již tuto sobotu 30. září od 15. hodiny.

VÝSLEDKY 3. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 3. KOLE

PROGRAM 9. KOLA IV. TŘÍDY

Datum Čas Soutěž Sezona Den zápasu Dohráno Návštěva