Smrk, Dan, David, Dora a Radek

Do Ženklavy se po půl roce vrací trojice hráčů, odchází i Matuška s Blehou

O uplynulém víkendu byla zahájena nová sezona i v rámci IV. třídy, do níž letos sestoupily Bludovice z vyšší soutěže. V nejnižším patře se budou muset obejít bez čtyř hráčů áčka, přičemž tři z nich přišli do Parku legend teprve v březnu ze Ženklavy, kam se nyní navrací.

Mezi třemi tyčemi už nebude v rámci Mocných sokolů válčit Jiří Holáň, obranu nebude dirigovat Lumír Dorotík a energii do zálohy nebude poskytovat Daniel Dorotík. Dodejme, že prvně jmenovaný brankář odchytal v rámci jarní části uplynulého ročníku všech 14 zápasů, ve kterých obdržel 33 branek.  Dále zmíněný stoper si připsal 12 zápasů a jeho bratr o 3 méně, ovšem v jednom z nich dal i gól. Všem třem děkujeme za výpomoc v boji o udržení a přejeme jim jen to nejlepší v další fázi kariéry. Dodejme, že jedinou zbývající posilou ze Stadionu Pod Topoly tak zůstává Michal Baroň.

Z Bludovic pak oznámil odchod i Radek Matuška, který na rozdíl od výše uvedeného tria zůstává ve stejné soutěži, jen míří do Mankovic, kde nově působí i jeho otec v pozici trenéra. Vytáhlý útočník či krajní obránce stihl od sezony 2020/21, kdy do Bludovic přišel z Hukvald, odehrát úctyhodných 39 utkání, ve kterých zaznamenal 3 góly, 3 žluté karty a 10 inkasovaných branek, když v Bordovicích nastoupil jako gólman. Do Vražného, které obdobně jako Ženklava zůstalo nahoře, pak míří David Bleha – autor jedné branky v devatenácti duelech. I Radkovi s Davidem přejeme jen to dobré dál.

Odchody i v mládeži

Co se mládeže týče, zde ještě bývalý trenér Miroslav Blažek dojednal angažmá v Rybí pro trojlístek Ondřej Daněk, Jakub Vašek a Nikolas Lysek, jelikož v Bludovicích pro ně není adekvátní výběr. Daněk odehrál za tři roky celkem 26 zápasů napříč různými tabulkami starších i mladších žáků a v nich dal 14 branek. Lysek má za stejný časový úsek o 2 duely a 7 branek méně a Vašek v rámci jedné sezony stihl odehrát 20 zápasů, přičemž si zapsal i jeden gól. Všem třem klukům tedy přejeme hodně štěstí a doufáme, že je brzy opět uvidíme v černo-bílém dresu TJSB.