Toncek

Do A-týmu se vrací tři bývalí hráči a naopak jej opouštějí další čtyři hráči

Již koncem července se oficiálně potvrdil návrat bývalého útočníka či krajního obránce do A-mužstva Bludovic, na který navázali svým návratem další dva ex-hráči. Černo-bílý dres tak v sezoně 2022/23 budou znovu oblékat celkem tři hráči. Směrem ven z klubu naopak putuje čtveřice hráčů.

Začněme ale první posilou kádru pro další rok, Vítězslavem Tumou. Ten stihl v sezoně 2020/21 nastoupit k pěti zápasům za Bludovice, přičemž jednou to bylo i v brance. Od Zbyslavic tehdy inkasoval sedmkrát, nutno však dodat, že jeho herní přínos byl hlavně v poli. Dodejme, že devětadvacetiletý Tuma už nastupoval za FK Nový Jičín, FK Starý Jičín a TJ Sokol Žilinu. Poslední půlrok absolvoval syn známého střelce Drnovic a Sparty Praha u celku TJ Niva Hladké Životice, kde však neodehrál jediný duel a tak se zdarma vrátil k nám. Krátce po něm se do kádru vrátili také oficiálně Josef Jež a Tomáš Knápek, kteří v posledním ročníku chodili sem tam vypomáhat.

Začněme u levého beka či středopolaře, který laboroval s bolavou patou, ale nyní díky správné rehabilitaci je opět fit a připraven pomoci na bludovickém pažitu – a to jako fotbalista, tak určitě i jako správný správce hřiště. Jen dodejme, že celkem ho mohli fanoušci vidět v bludovickém áčku od sezony 2018/19 jednatřicetkrát a v těchto jednatřiceti startech se jednou dostal do notýsku rozhodčího za žlutou kartu (v sezoně 2019/20). To jeho pracovní kolega (aspoň vzdálený vzhledem k vykonávaným pozicím) má na své pažbě od debutu v sezoně 2019/20 jen 7 zápasových zářezů (nutno dodat, že ročník 2020/21 vynechal úplně) a další určitě přidá i letos. V dosavadních trénincích patřil k nejlepším a sám projevil odhodlání táhnout mužstvo vstříc k lepším zítřkům.

Vítejte zpátky, borci!

Další čtyři odchody

Co se odchodů týče, začátkem srpna byly potvrzeny odchody brankáře Antonína Studeného, obránce Marka Chalupy a dvojice středopolařů Filipa Venclíka a Václava Mikeše. Prvně jmenovaný si od sezony 2018/19, kdy byl zaregistrován do bludovického kádru, připsal celkem 41 startů za Bludovice a to převážně na pozici gólmana. Za svá záda pustil za tu dobu pouze šestapadesát branek a nyní bude hájit branku Starého Jičína, hrajícího I.B třídu Moravskoslezského kraje.

Druhý jmenovaný zadák pak ve své první a jediné sezoně u Sokola odehrál 13 utkání, v nichž se dokonce i jednou prosadil (v podzimním derby s Hodslavicemi). Co se nového působiště týče, tak v něm se potká se svými bývalými spoluhráči – stejně jako Hromádka, Škobránek a Heralt totiž míří do Žiliny. I pro zbývající dva záložníky to byl jediný ročník v Bludovicích. Venclík odehrál 7 utkání, Mikeš o jeden navíc a v jednom z nich přidal branku. O tom, kam jejich kroky povedou dál, se neví, nicméně už nyní přišli hlavně na výpomoc, čehož si vzhledem k velké dálce opravdu vážíme.

Všem čtyřem děkujeme za jejich přínos a přejeme jim jen to nejlepší do budoucna!

Dodejme, že po kliknutí na jména hráčů se vám otevře profil s jejich veškerými statistikami za Bludovice.