plakát Kyjovice - Bludovice

Preview 18. kola OS Nový Jičín – III. třída: FC Kyjovice vs. TJ Sokol Bludovice

Nejdelší výjezd leží před bludovickými fotbalisty v rámci třetího dubnového víkendu. Jejich cesta totiž bude směřovat do Kyjovic v okresu Opava, kde v neděli od čtyř hodin vyzvou místní FC pod hlavičkou 18. kola.

Do tohoto mače bude černo-bílá legie vstupovat určitě v lepším rozpoložení, než do prvního vzájemného klání. Důvod je prostý – v předchozím zápase v Parku legend doslova vydolovali bod za porážku na penalty, kterou jim uštědřily Hostašovice. Ty jsou v tabulce na 11. místě se ziskem osmnácti bodů. Mocní Sokoli ale na potenciální udržení v soutěži (myšleno po sportovní stránce) můžou prakticky zapomenout, pokud nenastane další situace, jako poslední dva roky – předposlední Vražné totiž ve svém duelu proti Ženklavě taktéž padlo až na penalty a připsalo si další bod do tabulky. Celkem jich mají 9 a bod více má právě budoucí soupeř TJSB.

FORMA HOSTŮ

Kyjovice najdeme na 12. příčce v tabulce s deseti body, které získaly díky dvěma výhrám, jedné na penalty, jedenácti porážkám a dvěma dalším po penaltovém rozstřelu. Jejich skóre zní 23:57, což dělá 2. nejhorší číslo ve vstřelených a 3. nejhorší v inkasovaných brankách v rámci celé soutěže. V minulém kole se představili na půdě Bordovic, kde prohráli 0:5. Poslední utkání na kyjovické půdě skončilo výhrou 5:3 nad Vražným. Dodejme, že se jedná o nováčka soutěže, který do III. třídy postoupil z nižší soutěže.

Suverénně nejvíce startů – a to plný počet (16) – má Filip Švidrnoch. O tři za ním zaostávají Jiří Kučera a Marek Moravec, tucet zápasů odehrál Tomáš Pohl a o jeden méně Lukáš Klimánek. Také mezi střelci vévodí Švidrnoch, kterého kromě Moravce na čísle tří přesných zásahů doplňuje ještě Václav Pětník. Po dvou trefách mají Juraj Kováč, Lukáš Richter a Martin Vantuch. Poslední jmenovaný se dvakrát prosadil ze značky pokutového kopu. Po jedné trefě pak mají Kučera (z penalty), Jan Dehner, Matěj Koutný, Aleš Bližňák, Robin Bala, David Kendzior a jmenovec slavnějšího středopolaře působícího ve West Hamu United, Tomáš Souček.

Co se karetních hříšníků týče, zde byli nejčastěji trestaní Pětník, Vantuch a Jan Hrubý. O jedno žluté napomenutí méně hlásí Švidrnoch, Kučera a Bližňák a po jednom napomenutí mají Kováč, Lukáš Vůjtek, Michal Seidler, Daniel Havrlant a David Kuznicius, který k jedné žluté kartě přidal i jednu červenou. V bráně se pak vystřídala trojice gólmanů – nejvíce zápasů mají Daniel Paluzga (10 zápasů, 29 obdržených gólů) a Seidler (2 zápasy, 5 obdržených gólů), jediné čisté konto (zrovna v utkání s Bludovicemi) pak vedle třinácti inkasovaných branek zaznamenal napříč čtyřmi utkáními Radim Tomica.

Absence a návraty

Kvůli zranění určitě nenastoupí Radek Matuška (zlomený kotník), Ivo Bajer (rekonvalescence po chirurgickém zákroku) a na 90 % ani Josef Jež (bolavý kotník).

OBA SOUPEŘI PROTI SOBĚ
Tým Kyjovice Bludovice
Pořadí v tabulce 12. 14.
Výhry 2 0
Výhry na penalty 11 15
Prohry 1 0
Prohry na penalty 2 1
Body 10 1
Vstřelené branky 23 12
Obdržené branky 57 81
Nejvíce startů
Filip Švidrnoch (16) Josef Holík (15)
Nejlepší střelec Filip Švidrnoch, Marek Moravec a Václav Pětník (3) Josef Holík, Kristián Halašta a Alexandr Bedřich (2)
Nejčastější hříšník Václav Pětník, Martin Vantuch (3+0), David Kuznicius (1+1) Adam Riedel a Dominik Halašta (2+0)
Nejlepší brankář
Daniel Paluzga (29 obdržených gólů, 0 čistých kont) Jiří Holáň (6 obdržených gólů, 0 čistých kont)
PŘEDCHOZÍ ZÁPASY

Proti Kyjovicím si Bludovice po svém restartu zahrály pouze jednou a to na podzim, kdy doma prohráli 0:3.

Datum Domácí Výsledek Hosté Report
03.09.2022 Bludovice 0:3
Kyjovice nový web
Rozhodčí

Hlavním sudím bude Jan Ražný, který v historii ještě nesoudcoval zápas Bludovic. V rámci letošní soutěže pískal jeden mač a to Sedlnic se Zbyslavicemi, kde rozdal dvě žluté karty.

Zajímavosti
  • Kristián Halašta dal ve svém 10. utkání druhou branku za svého působení v Bludovicích, čímž se dorovnal Pavlu Kašubovi, Alexandru Bedřichovi, Petru Žlebkovi, Romanu Foksovi a Jaroslavu Handrychovi.
PROGRAM 18. KOLA