Bludovice011
Kyjovice303

Report

DŮSTOJNÁ ROZLUČKA SE SEZONOU DOMA PROTI KYJOVICÍM

Na poslední duel soutěžního ročníku 2023/2024 čekal bludovické fotbalisty mistrovský celek z Kyjovic, který měl už před zápasem jistotu postupu a vítězného titulu.

jak se postavil tým

Po delší době měl trenér Daniel Dorotík příjemné starosti s tím, jak vyplnit sestavu. Do nominace se totiž nevešla pouze pětice absentujících ve složení Milan Richter, Adam Riedel, Martin Steiner, Peter Kolman a Daniel Chrustawczuk. Do brány se znovu postavil Patrik Strnadel a před ním se utvořila obvyklá trojice Lukáš Kocián, Josef Holík a Dalibor Kocůrek. Pozice wing-backů připadla Filipu Venclíkovi a Michalu Baroňovi, zatímco střed vedle „Dory“ kryl Lukáš Badlík. V útoku pak nastoupil další navrátilec – tentokrát po trestu – Kristián Halašta a s ním Roman Gardoň a Radovan Holaška. Na lavičce pak bylo připraveno 5 náhradníků, konkrétně Michael Dwayeb, Dominik Zubek, Martin Nguyen, Lukáš Rýdel a Pavel Kašuba.

katastrofální start

Spolu se soutěžním utkáním pod hlavičkou 11. kola probíhal na bludovickém hřišti i Den dětí a tak byla návštěva celkem četná a to 100 lidí. Ti byli velmi rychle spražení, když ve 20. minutě svítil na elektronické tabuli (před jejím poločasovým výpadkem) stav 0:3 pro hosty. Vše odstartovala penalta, kterou vzadu zavinili svým faulem „Koci“. Nutno dodat, že zákrok mohl být ještě mimo vápno, ale pomezní arbitr a hlavní viděli zákrok uvnitř a proto mohl Marek Moravec zahrávat pokutový kop, kterým poslal pozdrav do Vršovic, přesněji panu Antonínu Panenkovi. Hned o pět minut na to se ke střele dostal Filip Švidrnoch a zdvojnásobil proti vybíhajícímu Strnadelovi. Třetí zásah poslal pro změnu kolem něj Tomáš Pohl a se šancemi domácích na jakýs takýs úspěch byly fuč.

snížení v průtrži mračen

Přejděme rovnou do druhého dějství, neboť v tom prvním nedocházelo k přímému ohrožení brány. V druhém se naopak velkému fanouškovi Chelsea Venclíkovi povedlo z pořádného úhlu překonat gólmana Jakuba Michajlova. Vše ještě na zadní tyč jistil Dorotík. Druhou pětačtyřicetiminutovku se nad Parkem legend sešly pořádné mraky a ty s sebou přinesly prudký liják. Hráči Kyjovic i díky absenci hráčů na střídání trochu uvolnili tempo a Bludovice se tu a tam dostaly do náznaku šance. Když ale nepadl gól ani ze závěrečného tlaku, šli všichni zmáčení účastníci rychle do kabiny a to za konečného skóre 1:3. Oproti podzimnímu měření sil se tak černo-bílé legii podařilo dát o parník nejlepšímu týmu soutěže alespoň branku a to je přinejmenším pozivitní.

VÝSLEDKY 11. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 11. KOLE

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody