Bludovice101
Nová Horka112

Report

TĚSNÁ PORÁŽKA OD NOVÉ HORKY

Trojlístek domácích utkání zakončily Bludovice v sobotu 18. května soubojem s Novou Horkou, od které naposledy inkasovaly tenisový kanár.

Jak se poskládal tým

V brance opět nechyběl Patrik Strnadel, který se před sebou mohl spolehnout na obránce Petera Kolmana, Dalibora Kocůrka a kapitána Josefa Holíka. Čtyřčlennou zálohu tvořili na krajích Filip Venclík a Adam Riedel, zatímco na středu působili hrající trenér Daniel Dorotík a Michal Baroň. Na hrotu byl opět Radovan Holaška, jehož po krajích doplňovali Roman Gardoň a Michael Dwayeb. Na lavičce pak byli připraveni čtyři náhradníci a to navrátilec Jiří Pavelka, Martin Nguyen, Dominik Zubek a Pavel Kašuba. Dle předchozího avíza chyběli Milan Richter, Lukáš Badlík, Lukáš Rýdel, Martin Steiner, Dominik Halašta a jeho bratr Kristián Halašta, jemuž ještě zbývá jeden zápas z trestu.

REMÍZA V POLOČASE

Mnozí fanoušci ještě nebyli ani usazeni na svých místech, když se poprvé měnilo skóre. Hned pár vteřin po výkopu totiž pláchl defenzívě domácího mužstva Tomáš Borovec a poslal Novou Horku do vedení. Bohužel to zraněním odnesl slovenský legionář Kolman, který si natáhl sval takovým způsobem, že zamířil rovnou do kabiny. Na tuto studenou sprchu ale Bludovjané zareagovali dobře a nevzdali se. „Ridy“ si po delší době zahrál zase více defenzivnější roli, nutno dodat kvalitně a na hřiště se dostal o něco dříve Nguyen.

Následující čtvrthodina hry byla v režii domácích a těm se nakonec povedlo i srovnat. Postaral se o to ve 13. minutě právě „Nugy“, který dostal exkluzivní pass od Holíka a nikým nechráněný na hranici šestnáctky napálil míč vší silou na bránu, kde se od břevna odrazil rychle na zem a pak za háčky vrchní tyčky. Opravdu pěkná branka, která pro jednu z jarních posil byla premiérovou v drese Bludovic v šestém soutěžním utkání. V závěru první půle se otěží zápasu ujali opět hosté z Nové Horky, ale stav 1:1 už se nezměnil.

opět rychlÁ branka

Po změně stran se novohorkovským povedlo opět dostat do vedení a to zásluhou Davida Kořeného jedenáct minut po začátku druhého dějství. Je třeba uznat, že soupeř byl lepší, nicméně TJSB nepůsobilo odevzdaným dojmem, jako v letech minulých a naopak bojovalo co mu síly stačily. Několik velkých šancí skončilo na Strnadelovi v brance, naopak na druhé straně si „Dora“ krásně narazil s Nguyenem, ale do koncovky se i po této pěkné souhře nedostali. Vytknout lze možná absence důrazu v některých osobních soubojích, který vedl k několika smolným odrazům na kopačky soupeře.

cO ČEKÁ bLUDOVICE PŘÍŠTĚ

Ať tak či tak, konečné skóre znělo 1:2 a bludovičtí fotbalisté už pomalu stříhají metr sezony 2023/24. Před nimi totiž leží poslední dva zápasy a to jeden venkovní (ten hned o nadcházejícím víkendu, kdy pojedou v sobotu 25. května do Bílova – zde budou hrát od 17:00) a jeden domácí (s Kyjovicemi o týden později a se začátkem opět v pět hodin odpoledne).

VÝSLEDKY 18. KOLA IV. TŘÍDY

DatumDomácíČas/VýsledekHostéHřiště Hlavní Návštěva

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 18. KOLE

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody