logo OFS NJ

Žilina B000
Bludovice022

VÝHRA V DERBY NAD REZERVOU ŽILINY

Bludovice uzmuly první tři body v letošní sezoně, když v souboji se Žilinou B zvítězili před početnou diváckou kulisou 2:0.

Jak se poskládal tým

Do Žiliny jel prakticky celý tým a omluvenek bylo opravdu poskrovnu. Málo kdo si chtěl nechat ujít derby s dalším celkem z místní části Nového Jičína. V brance nastoupil Lukáš Kocián, který si zachytal poprvé v tomto ročníku. Dominik Halašta se předem omlouval z důvodu poraněného kolene, nicméně i tak přijel a pomohl na pomezí s praporkem. V obraně nastoupili od začátku Peter Kolman, Josef Holík, Dalibor Kocůrek a Michal Baroň.

Záložní řada patřila Tomáši Knápkovi, Danielovi Dorotíkovi, Dominiku Zubkovi a Filipu Venclíkovi, který přijel rovnou z noční směny a odehrál prakticky celý zápas, za což je třeba mu složit hold. V útoku se pak představil dvojice Radovan HolaškaKristián Halašta. Na lavičce byli připravení nastoupit Michael Dwayeb, Alexandr Bedřich, Jakub Bedřich, Josef Jež, Pavel Kašuba a Martin Steiner, z nichž do hry nastoupili všichni kromě posledních dvou jmenovaných.

vyrovnané úvodní dějství bez gólové příchuti

V prvním poločase gól nepadl, ovšem to neznamená, že tomu tak být nemohlo. Na straně domácích lapil veškeré pokusy – převážně z dálky – gólman Petr Kolář. Je však nutno dodat, že obtížnost jeho zákroků se vůbec nedala srovnávat s tím, čemu musel čelit Kocián na druhé straně. Hlavně pokus jednoho z domácích, který musel bludovický Manuel Neuer doslova vyškrábnout ze šibenice parádní akrobatickou robinzonádou, stál rozhodně za cenu vstupného.

ROZHODNUTÍ VE DRUHÉ PŮLI

Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu, kdy hosté drželi otěže utkání. Střely na bránu ale byly z velké vzdálenosti nebo pomalé co se rychlosti týče a gólman tak měl čas si vše pohlídat. Následovala část hry, kdy jasně dominovali domácí. Drželi míč, přihrávali si po zemi a jejich náběhy měly hlavu a patu. Černo-bílá legie se zmohla jen na dlouhé nákopy a odkopávání do zámezí. Pak ale konečně přišlo gólové rozuzlení. Svou první trefu v dresu TJSB zaznamenal v 57. minutě Holaška, k němuž se dostal míč z levé strany. Zde jej vybojoval Knápek, kterému nechybělo moc i k zakončení. To si ale nakonec uvnitř malého vápna převzal ex-hráč Starého Jičína a tak mohl jít slavit k rohovému praporku po vzoru Thierryho Henryho.

Pojistku přidal 11 minut před koncem normální hrací doby „Dino“ Halašta. Zrovna v momentu, kdy bludovičtí tahali za kratší konec, se Kocián rozhodl rozehrát míč od své svatyně rovnou na rozběhnutého forvarda, který si nechal dalekonosný míč jednou spadnout a z prvního doteku jej následně poslal elegantně za záda Koláře. Opravdu krásná akce, která jen podtrhla, že si Bludovice šly pro tři body o něco více, než soupeř. Pro Halaštu to byl třetí zásah v letošní sezoně a první ze hry. Brankář hostujícího celku ještě několikrát podržel svůj mančaft dalšími skvělými zákroky a jednou mohl pohladit vrchní tyč své branky, kterou orazítkoval jeden z hráčů protivníka. Za zmínku stojí určitě i hezké nůžky, které vystřihl další z hráčů Žiliny.

Více se toho už ale nestalo a tak mohl Žilinou zaznít pokřik „Mocní sokoli“, který ze stávajícího kádru znají celý opravdu jen pamětníci. Poslední výhru bludovického áčka mimochodem datujeme do dubna letošního roku, kdy se s prázdnou vracel do Ženklavy tamní Sokol po výsledku 4:2.

CO ČEKÁ BLUDOVICE PŘÍŠTĚ

Na bludovické fotbalisty nyní čeká doslova britský týden. V rozmezí sedmi dnů totiž odehrají tři zápasy. Pro celky jako Manchester City je to denní chleba, nicméně ve IV. třídě novojičínského okresu to je opravdu rarita. Ovšem postupně – nejprve přijedou do Parku legend Životice u Nového Jičína a to v neděli 24. září (oproti původnímu termínu v sobotu 23. září). Zápas pod hlavičkou 8. kola se začne hrát v 15:30. Následovat bude dohrávka 3. kola proti Štramberku, kterou bludovičtí odehrají ve sváteční den 28. září od desíti hodin dopoledne. Vše pak uzavře výjezd do Nové Horky, který je na programu v sobotu 30. září s výkopem ve 3 hodiny.

VÝSLEDKY 7. KOLA IV. TŘÍDY

Petr Šafář

Hřiště

Hřiště Na Lamberku