logo OFS NJ

Bludovice0112
Skotnice B1013

PORÁŽKA NA PENALTY PŘI DOMÁCÍ PREMIÉŘE

První zářijový víkend přinesl zápasy 5. kola novojičínské IV. třídy a v něm se bludovický Sokol představil poprvé doma. Soupeřem mu byla rezerva Skotnice a svůj debut si odbyla další z posil.

Jak se poskládal tým

V brance znovu nastoupil Dominik Halašta. Obrannou čtveřici utvořil vedle Adama Riedela, Dalibora Kocůrka a Pavla Kašuby i Peter Kolman, druhá ze slovenských posil. V záloze se poprvé v této sezoně objevil Michal Baroň, dále opět Lukáš Badlík s kapitánem Josefem Holíkem a na pravém kraji lítal Daniel Dorotík, který nakonec do Ženklavy neodešel. V útoku se pak představil Kristián Halašta a vedle něj navrátilec do sestavy Tomáš Knápek. Na lavičce seděli Jakub Bedřich, Martin Steiner, Alexandr Bedřich a od druhého dějství i Michael Dwayeb.

Z důvodu nemoci se odhlásil v den zápasu Josef Jež, zranění kolene pořád trápí Milana Richtera a absenci dopředu hlásili Filip Venclík, Lukáš Kocián a Patrik Strnadel, jehož debut je pořád ve hvězdách. Vzhledem k faktu, že si hosté nepřivezli pomezního rozhodčího, museli k Michalu Vlkovi domácí sehnat ještě jednoho člověka. Zároveň pak ze strany okresního svazu došlo k přesunům rozhodčích a původně delegovaný Karel Polák nepřijel. Po oslovení Vladislava Rýdla mladšího byl nakonec domluven jeho otec, který dorazil a my mu tímto děkujeme za ochotu.

TÉMĚŘ UBRÁNĚNÁ PRVNÍ PŮLE

Po celý první poločas se Bludovice uchýlily k nákopům za obranu, kde zabíhali Knápek, Halašta a Baroň. Když už se odhodlaly míč dovést na polovinu soupeře po zemi, největší podíl na tom měli Badlík s Dorotíkem. Šance ale nebyly nijak vážné a tak se ke hře dostali i hosté. Ti často využívali svou pravou stranu, kde se několikrát v přečíslení ocitli Kašuba s Kolmanem. Naštěstí jim chodil často vypomáhat Baroň, obdobně jako Badlík na druhé straně.

Domácí celek se držel až do 28. minuty, kdy Dominik Halašta pustil velmi smolný balón. Na ten by si totiž asi určitě sáhl, nicméně mu podjela odrazová noha a tak se natáhl o vteřinu později. Autorem branky se po střele zpoza vápna stal Marek Mičaník. „Skotsko“, jak si Skotnice samy přezdívají, pak ještě málem slavilo další gól, ovšem to by nesměl být duchapřítomný Kolman, jenž jejich střelu vykopl kousek od brankové čáry jako poslední muž defenzivní linie.

Srovnání a pokračování v dobré defenzívě

Následovala změna stran a do hry se dostali i náhradníci, konkrétně Alex Bedřich. A byl to právě on, kdo se zhruba po hodině hry urval obráncům a běžel sám na brankáře Jana Kubáčka. Ten jej mimo vápno sundal, za což si vysloužil žlutou kartu. Exekuci nařízeného přímého kopu si vzal na starost „Dino“ a ten krásným obstřelem zdi překonal i gólmana, čímž načal své gólové konto v ročníku 2023/24. Skóre tak bylo srovnáno a bludovičtí se vrátili k poctivé obraně.

Tak poctivé, až si žlutý kartonek zblízka prohlédl i Riedel. Excelentní přehled pak ukázal Holík, který doslova z brankové čáry vykopával další vážný pokus jednoho ze skotnických hráčů. Nájezdy rezervy Skotnice končily buď u brankáře anebo poslední linie obrany. Je pravdou, že Halašta chytl minimálně 3 velké příležitosti a obrana i přes první start v tomto složení dobře vybíhala i co se ofsajdů týče. V bráně neskončil ani odražený míč od Knápka, který blokoval rozehrávku jednoho z beků Skotnice a od zadní částí těla se balon dokutálel až za čáru těsně vedle tyčky.  Do hry se v poslední půlhodině dostal i Jakub Bedřich a v útoku si na malou chvíli zahrál i Dwayeb, jenž kvůli bolestem v nártu nakonec odstoupil a nechal se nahradit Steinerem.

DVĚ NEPROMĚNĚNÉ PENALTY A JEDNA CHYCENÁ

Nakonec tedy došlo na pokutové kopy. Hned na první se postavil Martin Steiner, jehož pokus lapil Kubáček. Halašta ale pak vychytal i jednoho z hostů a šlo se dál. Zatímco u Skotnice se všem střelcům dařilo, u Bludovic neproměnil Badlík a tak když Holík jakožto poslední exekutor poslal svůj pokus nad břevno, mohli se hosté, kteří byli údajně oslabení z důvodu zápasu A-týmu ve stejném termínu, radovat ze zisku extra bodu.

CO ČEKÁ BLUDOVICE PŘÍŠTĚ

Na bludovické fotbalisty čeká i další kolo na domácí půdě. Soupeřem bude TJ Tatran Mankovice, za který od letošní sezony působí Radek Matuška a to jak mladší, který za TJSB hrál, tak starší, který se tu a tam objevil na trenérské lavičce. Začátek je znovu ve 4 hodiny odpoledne, čili se jedná o ideální vyplnění odpoledne před odchodem na městské slavnosti.

VÝSLEDKY 5. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 5. KOLE

PROGRAM 6. KOLA IV. TŘÍDY

Datum Čas Soutěž Sezona Den zápasu Dohráno Návštěva