Podzimní část sezony 2021/2022 je u konce

O uplynulém víkendu – prvním v měsíci listopadu – se napsala tečka za podzimem ve III. třídě okresu Nový Jičín.

Tu zakončilo bludovické áčko na předposledním, tedy 13., místě tabulky, s třemi výhrami, deseti prohrami a jednou výhrou na penalty (skóre 16:45). Za to inkasoval tým pod vedením kouče Bohumila Sivého 8 bodů – o 5 více, než poslední Hodslavice, a o 2 méně, než 12. celek Štramberku a Lubiny. V Parku legend se představili v zápasech proti Olbramicím, Sedlnicím, Bravanticím, Trojanovicím-Bystrém, Štramberku/Lubině a Vražnému. Ven zajížděli na duely do Děrného, Zbyslavic, Hodslavic, Petřvaldu na Moravě, Bartošovic, Hostašovic a Ženklavy (po kliknutí na jména týmů se vám zobrazí reportáž ke konkrétnímu zápasu). Stejný počet utkání se pak v opačném gardu zopakuje na jaře.

Žáci už mají mezitím 2 týdny volno, když se umístili na 7. místě ve své skupině A a to z celkového počtu deseti zúčastněných výběrů. Dohromady v rámci devíti kol nasbírali svěřenci trenéra Miroslava Blažka 10 bodů za 3 výhry, 1 remízu a 5 porážek se skóre 32:4. Na šesté uskupení Ženklavy a Veřovic ztrácejí 3 body, naopak přes osmým Petřvaldem jsou o 5 bodů. Na domácím hřišti postupně vyzvali Studénku, Petřvald na Moravě, Štramberk a konkurenční Žilinu. Venku si pak zahráli v Kunčicích pod Ondřejníkem, Příboře, Libhošti, Tiché a nakonec v Ženklavě. Dodejme, že nyní dojde k promíchání dvou skupin, kde budou hrát slabší celky spolu a silnější spolu, a začne se od nuly.

Nyní si oba výběry dopřejou volno a znovu se dají dohromady na jaře roku 2022. Návrat na fotbalové trávníky je naplánován na závěr března. První kolo jarní části by se mělo odehrát o víkendu 26. a 27. března, případně o týden dříve. O přesném datu vás budeme informovat, jakmile bude rozpis zveřejněn na oficiálních stránkách fotbalové asociace. Dohledat zde nyní požadovaný dokument je takřka nadlidský úkol. Nezbývá tedy nic jiného než doufat, že se mládeži bude dařit stejně, ne-li lépe, a že lepší zítřky čekají v jarní části i na hlavní A-mužstvo.

Do té doby na viděnou!