Foto ze zápasu proti Mankovicím

Bludovice jsou připraveny na jaro i se dvěma novými posilami

Trojici přípravných duelů má za sebou bludovické áčko, které v měsíci březnu vyzvalo Pržno a Hostašovice na prakticky domácí půdě, než vyjeli zakončit zimní přestávku do Oder. U toho pak byly i dvě nové tváře.

Příští týden začne čtvrtý kalendářní měsíc tohoto roku a to s sebou kromě příchodu aprílového počasí nese i začátek jarní části sezony 2023/24. Do ní vstoupí TJ Sokol Bludovice se dvěma porážkami a jednou remízou v přátelských utkáních, které odehrály v měsíci březnu. Vše odstartoval duel s frýdecko-místeckým Pržnem, s nímž se hrálo i loni. A stejně jako v roce 2023 se i tentokrát radovali hosté, kteří na umělé trávě v Novém Jičíně zvítězili 4:0. O jednu vstřelenou branku lepší byl výsledek o týden později na stejném místě s nedalekými Hostašovicemi, kdy se v černo-bílém dresu prosadil Adam Riedel. Poslední generálkou před návratem soutěžního ročníku byl výjezd do Oder, kde Mocní sokoli poměřili síly s kolegou ze IV. třídy, Tatranem Mankovice. Zápas přinesl polepené týmy na obou stranách a remízu 0:0. Černo-bílá legie se musela přes zimu obdobně jako další týmy vypořádat s několika odchody či dokonce přerušeními kariér (o Josefu Ježovi jsme informovali dříve, pauzu si dává i Pavel Kašuba, který kopačky vyměnil za šipky).

Naopak mezi novými tvářemi je Roman Gardoň, devětadvacetiletý odchovanec Primusu Příbor, který si ve své kariéře vyzkoušel i Skotnici, s jejímž béčkem se Bludovice potkávají ve své aktuální soutěže anebo Vlčovice-Mniší, s nimiž zase hrály ve svých počátcích. Právě s druhým jmenovaným celkem si vyzkoušel i působení v I.B třídě a to když byl na soupisce v jednadvaceti duelech v letech 2019, 2021 a 2022 (z nichž pětkrát v základní sestavě, desetkrát do hry naskočil z lavičky – v utkání s Jeseníkem se potkal s ex-bludovickým Jiřím Kumanem – a šestkrát zůstal nevyužitým náhradníkem). Gardoňovi se v této soutěži povedlo i vsítit jednu branku a to do sítě Skotnice. V dresu Příbora si pak tento útočník nebo podhrotový hráč zahrál ve dvou utkáních Okresního přeboru (proti Sedlnicím a Studénce) a to v rámci loňského podzimu (v dalších šesti seděl na lavičce bez střídání).

foto Roman Gardoň
Roman Gardoň
Národnost
czeČesko
Post
Útočník
Aktuální tým
Bludovice
Předchozí týmy
FC Vlčovice-Mniší, Příbor, Skotnice

Druhou posilou je čtyřiadvacetiletý Martin Nguyen, jenž s fotbalem začínal v Libhošti (kde odehrál i 18 zápasů v sezoně 2015/2016 v dorosteneckém OP) a zahrál si i za již zmíněné Vlčovice-Mniší. V dresu libhošťského FC, ve kterém se setkal i s dalšími bývalými Bludovjany Adamem Daronem a Jakubem Heraltem a Radimem Ištokem, který byl v Bludovicích na zimních testech před pár lety spolu s Lukášem Kociánem, v tomto roce nastoupil třikrát v základní sestavě a třikrát jako zapsaný náhradník. Tento záložník se pak prosadil jednou a to právě proti Vlčovicím. Velkým faktorem v příchodu obou borců byl Radovan Holaška, jenž jim domluvil angažmá u TJSB. Za tuto skautskou práci mu určitě děkujeme.

MArtin Nguyen foto
Martin Nguyen