Venca

Přestupová bomba! Do Parku legend se vrací Venca Mikeš

Bludovice oznamují další posilu do kádru. Pátým přírůstkem bude další navrátilec a to Václav Mikeš, který si po angažmá u Mocných sokolů vyzkoušel Okresní přebor v Příboře a pak dokonce i I.B třídu v barvách Třebovic.

Pojďme ale postupně. Po odchodu z Bludovic na jaře roku 2023 se sedmadvacetiletý špílmachr představil u Primusu Příbor, kde dohromady odehrál 8 zápasů. První dvě v základu – mimo jiné hned na úvod se v duelu proti Žilině potkal s ex-bludovjany Michalem Hromádkou a Jakubem Heraltem – a zbylých šest jako náhradník, kdy naskakoval na plac zhruba po hodině hry. V příborském mančaftu tehdy chytal další bývalý hráč Bludovic a to Vladislav Rýdel. Příbor nakonec skončil druhý a to dvanáct bodů za vítězem z Oder. Pro zajímavost dodejme, že v dalším ročníku už byli vítězem soutěže právě příborští to o pouhý bod před Studénkou.

Ovšem zpět k Mikešovi. Ten se hned v létě 2023 ovšem dostal do kádru Třebovic, které má při svém bydlišti v Ostravě určitě blíže. Zdejší Slavie nastupovala v minulém ročníku už v I.B třídě, přesněji pak v její skupině B. Zde se dostalo péče i jeho náchylným tříslům, jelikož si dopřál služeb fyzioterapeuta, pod jehož správu spadají mimochodem i hokejisté Vítkovic. Po třech startech z lavičky (znovu v 65. až 70. minutě) přišel debut v základu a to na půdě Darkovic a vše vypadalo na skvělé angažmá. Hned v dalším zápase s Ostravou-jihem však Vašek zůstal nevyužitým náhradníkem. Následoval další zápas, do něhož naskočil z lavičky, než si proti Hati zahrál v úvodní jedenáctce a to rovnou celý duel. V Petřkovicích byl střídán po půlhodině a s Hrabovou opět nehrál.

Jaro odstartoval třemi starty v základu v řadě, nicméně pak přišly duely se Záblatím a Vřesinou, kde opět zůstal sedět na lávce a nezahrál si. V Ostravě-jihu se při druhém vzájemném mači sezony, který řídily tři ženské rozhodčí, naskočil na plac v 58. minutě a podobný scénář přišel i s rezervou Vítkovic. V posledním duelu s Hatí už si Mikeš opět neodehrál vůbec a dohromady to tedy dělá 12 odehraných utkání, z nichž 6 bylo v základní sestavě. K nim ještě můžeme zmínit 5, ve kterých zůstal nevyužitým náhradníkem a to jednak díky časté změně trenérů a také vracejícím se zdravotním komplikacím. Ještě dodejme, že Třebovice v sezoně 2023/24 spadly o patro níže, jelikož skončily o 3 body poslední v tabulce. Velmi sympatický je fakt, že v těchto angažmá nikdy neviděl žlutou kartu a nezapomněl ani dávat góly, ačkoliv to bylo pouze v přípravných zápasech.

Sezonu 2024/25 tedy Mikeš absolvuje zpátky v okrese Nový Jičín. Velkou radost z jeho příchodu bude mít určitě i jeho předchozí parťák ze záložní řady, Filip Venclík, s nímž Vašek nastupoval nejčastěji při svých osmnácti startech napříč dvěma sezonami ještě ve III. třídě. V nich dokonce dal i tři branky a trenérský štáb TJSB bude pevně doufat, že na své povedené výkony naváže i nyní v nižší soutěži. Obdivuhodné je rovněž i rozhodnutí Vency vrátit se do vzdálenějšího celku hrajícího navíc opravdové dno fotbalové pyramidy v ČR, kor když měl na stole nabídku od Fryčovic. A v kuloárech se spekulovalo také o nabídce z TJ Sokolu Lískovec, který hraje dokonce ještě o patro výše.

Na Mikeše čeká jeho poslední číslo a to hokejová dvaasedmdesátka. „Věřím, že se fotbal v Bludovicích zvedá a máme šanci postoupit, pokud se nebude zanedbávat přístup. Za předchozího trenéra bych se nevracel, nicméně nyní opravdu věřím, že se to zlepšuje. Hrozně rád bych přišel s tím, že se bude v zápasech makat, nic se nevypustí, semkneme se a budeme konečně vyhrávat. Osobně mi třeba nevadí, když se prohraje nebo se nedaří a někdo něco pokazí. Vadí mí jen to, když se nesnaží. Doufám, že chytnu formu a neudělám si ostudu, protože mám ambici dostat ze sebe více, než při minulém působení a patřit k ústředním postavám. Snažím se něco dělat i pro svou fyzickou schránku a to různými fotbálky v Ostravě a individuálními tréninky,“ prozradil sám aktér přestupu při interview po oznámení.

Vašku, děkujeme, že jsi zpět a ať ti to za „Bludky“ kope!

Po kliknutí na fotografii níže se otevře profil daného hráče.

Václav Mikeš