Před zápasem 3. kola: TJ Tatran Mankovice (venku)

Konečně jsme se dočkali! Po více než dvou měsících je tady zpátky fotbalová sezona a Bludovice se v ní opět představí pod hlavičkou IV. třídy, tentokrát již i s novým doplňkem 10. liga.

První dva duely čekají na bludovické fotbalisty na venkovních hřištích. Nejprve pojedou tuto sobotu do Mankovic vyzvat místní Tatran. Ten skončil v minulé sezoně o 10 bodů právě před TJSB a to s bilancí sedmi výher, jedné výhry na penalty, jedné prohry na penalty a devíti porážek v normální hrací době. Mankovičtí už mají letos za sebou přípravný zápas a to proti fotbalovému klubu z Pustějova. Utkání se konalo v sobotu 3. srpna a ačkoliv do něj domácí vstoupili skvěle (gólem v první minutě z kopačky Tomáše Ruska), v 83. minutě už pouze korigovali zásluhou Marka Mitáše skóre na konečných 2:12. Uprostřed týdne se pak utkali s Příborem hrajícím 7. nejvyšší soutěž a to opět na svém hřišti v rámci Okresního poháru. Hosté se vraceli domů spokojenější po výsledku 1:6, autorem jediné branky Tatranu byl Patrik Kuchar.

NOVINKY V TÁBOŘE BLUDOVICKÝCH

Bludovice přes léto nezahálely a do svých řad přijaly hned 5 nových hráčů. První dva přišli ze Starého Jičína a jedná se o Martina Cabana a jeho bratra Jaroslava Cabana. Další dva se vrátili ze Ženklavy a jedná se o brankáře Jiřího Holáně a stopera Lumíra Dorotíka. Krátce po nich se vrátil Václav Mikeš, který hájil barvy Třebovic a už nyní můžeme prozradit, že v jednání jsou další dva hráči. Kuloáry spekulují o posílení slovenské legie dvěma dalšími doktory, ovšem zatím není nic oficiálního. Co se A-týmu týče, jeho jádro se poctivě připravovalo v tréninkových zápasech na umělce a také na hřišti, které vyvrcholily přípravným duelem se Ženklavou. Zde však z původního počtu přihlášených scházelo hodně z členů základní sestavy a tak nebyl výsledek směrodatný.

absence

Jelikož se stále nacházíme v období letních prázdnin, dalo se předpokládat, že na úvodní kola bude ještě dost omluvenek. Na sezonní premiéru jich v bludovickém táboře přišlo 6 – chybět bude Radovan Holaška, který se před časem odstěhoval na sever Čech a bude nastupovat nepravidelně, dále v tu dobu dovolenkující Martin Nguyen, Adam Riedel, jenž si v generálce v Ženklavě poranil koleno, pravděpodobně sloužící Lukáš Badlík a poté ještě Michael Dwayeb, Michal Vlk a Kristián Halašta. Od týmu se pak od jarní části definitivně odpojili Dominik Halašta a Libor Petráš. A obnovenou premiéru nakonec neprožije ani již zmíněný Lumír Dorotík.

PŘEDCHOZÍ ZÁPASY

Proti Mankovicím hráli bludovičtí ještě ve III. třídě a to v rámci dvou sezon. Zatímco sezona 2018/19 byla dohrána v pohodě, následující dvě už nikoliv a to kvůli tehdejším restrikcím. V ročníku 2019/2020 se stihl odehrát ještě domácí zápas, který stejně jako předchozí 2 skončil vítězstvím TJSB, v ročníku 2020/21 už nedošlo ani na venkovní ani na domácí. Loni na podzim ještě Bludovice padly doma 1:4, ovšem jarní vzájemný mač skončil výhrou 2:0 a celkové skóre tak činí 12:13.

Datum Domácí Výsledek Hosté Report
27.04.2024 Mankovice 0:2 nový web
09.09.2023 Bludovice 1:4 nový web
26.10.2019 Bludovice 2:1 Mankovice IS FAČR
11.05.2019 Bludovice 6:2 Mankovice IS FAČR
29.09.2018 Mankovice 1:6 Bludovice IS FAČR
Rozhodčí

Arbitrem prvního soutěžního mače v sezoně 2024/2025 bude pan Antonín Patka.  Ten Bludovice pískal doposud sedmkrát s bilancí sedmi proher a se skóre 4:35. Naposledy to bylo letos v dubnu a to v Bařinách při zápase s domácím Štramberkem.

Datum Domácí Výsledek Hosté Soutěž Report
06.04.2024 Štramberk 5:1
IV. třída nový web
30.09.2023 Nová Horka 6:0 IV. třída nový web
01.04.2023 Bludovice 1:2 Bordovice III. třída nový web
15.10.2022 Bludovice 1:6 Petřvald na Moravě B III. třída nový web
03.09.2022 Bludovice 0:3 III. třída nový web
20.08.2022 Bordovice 10:1 III. třída nový web
29.08.2020 Lubina 3:0 Bludovice III. třída nový web
ZAJÍMAVOSTI
  • Na obnovený debut čeká Václav Mikeš, pro kterého by start v sobotním mači byl 19. celkovým od roku 2021. Brankář Jiří Holáň by si pak zahrál v 15. utkání za Bludovice.
PROGRAM 3. KOLA