rozcvička před zápasem se Žilinou - Nugy, Zuby a Filda

Novinky ve IV. třídě – o dva týmy a jednoho náhradníka na lavičce navíc

Vedle hráčského kádru TJ Sokolu Bludovice dozná pro ročník 2024/2025 změn i samotná soutěž, tedy OS Nový Jičín – IV. třída. Nově se v ní představí 12 celků a každý z týmů se bude moci spolehnout na vyšší počet náhradníků, konkrétně 7.

Začněme u klubů. Na začátek připomeňme, že do vyšší soutěže postoupily celky Kyjovic a Hodslavic, zatímco ze III. třídy do nejnižšího patra české fotbalové pyramidy spadly Hostašovice a Bartošovice. Nejedná se však o jediné nováčky, které bludovické fotbalisty na podzim čekají. Spolu s nimi se totiž ve IV. třídě představí také rezervní výběry Stachovic a Studénky + Tísek a Kujavy. Dohromady to tedy dělá 6 nových týmů a došlo tedy i k rozšíření soutěže z deseti členů na dvanáct.

Se třemi novými celky se ještě Bludovice po svém restartu nepotkaly a bude se tedy jednat o premiéry, které mohou přinést leccos. S Kujavami se potkaly v nadstavbě IV. třídě v ročníku 2016/17. Na oplátku s Bartošovicemi a Hostašovicemi se setkávají už nějaký ten pátek – podrobnější bilance si necháme až do předzápasových preview, na které se můžete těšit.

Dva zrušené celky a pět přeživších

Z kola ven šel po nepřesvědčivém jaru Štramberk, čímž bohužel přijdeme o krásné hřiště v Bařinách. Tým rozpustila i Nová Horka, ačkoliv zde se předpokládá, že většinu kádru „zaměstná“ Studénka B.  V tabulce pak z předchozího ročníku nadále zůstávají Mankovice, Bílov, Životice u Nového Jičína a také béčka Žiliny a Skotnice. Níže tedy kompletní přehled všech dvanácti celků v IV. třídě pro sezonu 2024/2025.

• FK Bartošovice
  • TJ Sokol Hostašovice
  • FK Bílov
  • FK Tísek
  • FK Skotnice B
  • TJ Sokol Žilina B
  • TJ Tatran Mankovice
  • TJ Sokol Bludovice
  • TJ Slavia Stachovice B
  • TJ Sokol Kujavy
  • Fotbal Studénka B
  • FK Životice u Nového Jičína

Kujavy logo logo Tísku logo Stachovic Logo FK Bílov Logo Životice u NJ skotnice logo

Opět bez mládeže

Stejně jako v minulé sezoně ani letos nenasadí Bludovice žádný mládežnický celek, což je určitě škoda. Bohužel však nejsou kapacity jednak na vedení takového družstva a druhak i na jeho samotné složení. Bludovický klub může tedy alespoň hřát fakt, že spousta z talentovaných hráčů a hráček nyní válčí jinde – namátkou vzpomeňme Nový Jičín nebo Rybí.