vlajka Slovenska

Bludovická slovenská legie přijímá další dva členy

S trochou nadsázky přímo doktorský štáb uvnitř A-týmu TJ Sokolu Bludovice se v rámci letošního léta rozšíří o další dvě jména. K dosavadním dvěma členům přichází jejich dva kolegové a oba se shodně jmenují Jakub – jeden Murcko a druhý Jurč.

Začněme u Jakuba Murcka. Tento třicetiletý hráč začínal s fotbalem v celku ŠK MILENIUM 2000 Bardejovská Nová Ves, odkud dokonce zamířil v roce 2012 i na jednoroční hostování v celku Partizán Bardejov BŠK – aktuálně hrající 3. nejvyšší soutěž na Slovensku (v sezoně 2017/18 s ním byl u postupu ze IV. ligy). V nadcházejícím roce pak hostoval ve svém domovském celku OFK 2010 Kurima (působícím v tamní I. třídě, která je 7. nejvyšší soutěží), kde byl zapůjčen ještě dvakrát před trvalým přestupem v roce 2016. Oficiální databáze slovenských hráčů u jeho jména eviduje 43 vstřelených branek, téměř 12 a půl tisíce odehraných minut (cca 140 utkání), 27 žlutých karet a také jednu kartu červenou. Z dostupných informací je tento nevysoký technik vynikajícím středovým záložníkem.

Po kliknutí na fotografii níže se otevře profil daného hráče.

Jakub Jurcko

Jakub Murcko

Druhým pánem na holení je Jakub Jurč, jenž je o dva roky starší, jako jeho jmenovec a podobnost nekončí ani zde. Také on totiž nastupoval za Bardejov a to dokonce jako kmenový hráč.  Tehdy tento mančaft z Prešovského kraje nastupoval dokonce ve druhé lize. První polovinu roku 2012 odehrál za TJ Beloveža a sezonu 2013/14 zase v barvách TJ Družstevník Dražkovce. Jeho statistiky jsou o poznání menší, než v případě Murcka – 650 odehraných minut (což dává nějakých 7 zápasů) a 3 žluté karty. Nyní už můžeme prozradit, že Jurč si zahrál krátce i v přípravném utkání v Ženklavě, kde předváděl pěkné náběhy na kraji hřiště a dostal se i do zakončení. Jeho pozice tedy pravděpodobně bude více v útoku.

Jakub Jurč

Oba Jakubové se dobře znají nejen po pracovní stránce i s dosavadními Slováky v kádru, Lukášem Badlíkem a Peterem Kolmanem, jelikož spolu chodí trénovat na hřiště s umělou trávou, kde několikrát narazili i na několik svých budoucích spoluhráčů z Bludovic.

„Chalani“, vítejte v Bludovicích a ať se vám zde daří!