logo OFS NJ

Výsledek

Klub1. poločas2. poločasCelkem
Hostašovice112
Bludovice000

Report

Bludovice zahájily nový ročník porážkou v Hostašovicích

Dlouhé čekání na soutěžní fotbal je u konce. Bludovice se vrátily do dění ve III. třídě venkovním duelem s nedalekými Hostašovicemi, s nimiž se setkaly už v rámci Corona Cupu. A i když byl výkon lepší po všech stránkách, ani tentokrát z toho nebylo vítězství.

Autor fotografie: Pavel Kašuba

Změny v kádru

Černo-bílá legie vyjela v počtu 14 hráčů a za krátkého deště přes Straník až do Hostašovic, kde se představila na místním plácku TJ. Počasí přímo nabádalo ke sportovnímu odpolední, jehož největším tahákem byla oficiální premiéra Michaela Vavříka – ex-hráče takových celků, jako Frýdek-Místek, Havířov, Hlučín či dokonce Slavia Praha – v barvách Bludovic. Nechyběl ani „německý“ špílmachr ve středu zálohy David Bleha a jeho „srbský“ parťák Jan Bouda. Oproti loňsku scházeli Zdeněk Navrátil s Pavlem Táborským.

Ti zamířil do Brna, respektive k florbalu, a dvojice Srbů Miloš Mitič a Milan Jovič, jejichž budoucnost s klubem skončila už na jaře kvůli návratu do vlasti z pracovních důvodů. Kádr opustili také Tomáš Knápek, Jaroslav Mikulka, Tomáš Matějičný a Vladimír Květoň a o odchodech Oleksandra Tolstikova a Milana Fojtíka jsme vás již informovali dříve. Sestava však byla i tak hodně silná, když z aktivního kádru scházeli vedle zraněného Jirky Šimka pouze další Balkánci Dušan Zlatkovič a Miloš Nastašovič + Lukáš Potsch.

Prostor mezi třemi tyčemi obsadil univerzál Antonín Studený a před ním se rozprostřela obrana ve složení zprava Vítězslav Tuma, Ivo Bajer, Josef Holík (jemuž i pro letošní rok zůstala kapitánská páska) a Josef Jež. Výše uvedené středopolaře Blehu s Boudou doplnili na krajích obvyklí brousiči lajny Michal Hromádka s Přemyslem Škobránkem a v útoku vytvořil Vavřík tandem s ostrostřelcem Milanem Richterem. Vše vypadalo na pořádné představení. A to i přišlo.

Pohledný fotbal

Hlavními aktéry nicméně byli po většinu času domácí hráči odění do červeno-bílé kombinace a posílení o několik nových tváří z Kunína. Několik jejich akcí končilo na rukavicích či kopačkách jako vždy skvěle chytajícího Studeného. Bludovičtí nicméně nepotrestali známé pravidlo „nedáš – dostaneš“. Leckdy jim chyběla přesnost v zakončení, jindy zase poslední pohyb či nahrávka a do toho se přidalo i duo sudích, kterým byli nominovaní hlavní Petr Němec a asistent na čáře Aleš Pokluda.

Některé z předvedených estrád byly opravdu hodné silvestrovského vydání televizních novin. Nejvíce do očí bijící byla odpískání konce poločasu zrovna v okamžiku, kdy hosté měli zahrávat vhazování poblíž rohového praporku po posledním výpadu v rámci úvodního dějství. Namísto původně slíbených tří minut se nastavovalo pouze jednu, což dokazovala i světelná tabule. A prakticky každý náběh jednoho z dvojice útočníků byl okamžitě odmáván jako ofsajd, ačkoliv hned několikrát o žádný ofsajd nešlo.

V první půli se střelecky prosadil z přímého kopu hostašovický Tomáš Suchomel. Druhou branku přidal po změně stran po patnácti minutách Dominik Kyjaňa a to při rohovém kopu zahraném na krátko. Domácím při něm stačily tři dotyky s míčem. Za hosty pak měli velice blízko k brance Vavřík, Richter a Bajer. Ve všech případech se ale blýskl gólman Adam Zavacký – jednomu skočil pod nohy a špičkou mu vypíchl míč, druhému zneškodnil několik pokusů a dalšímu ukradl jasný gól rovnou z hlavy.

Kouč Bohumil Sivý, pro něhož to byla také premiéra v rámci soutěže, točil sestavou převážně na postu pravého obránce. Tumu zde nejprve vystřídal mladičký Jan Kozlok než tam po zhruba deseti minutách nastoupil Michal Vlk, jenž už zde dohrál. Blízko vystřídání vypadal chvíli Holík, ovšem jde o tvrdého stopera, kterého nerozhází ani tržná rána na hlavě. Zbytek zápasu dohrával s náplastí a defenzívu dirigoval se stále stejnou vervou. Zápas tedy skončil za mohutného skandování domácích fanoušků doprovázené trumpetou výsledkem 2:0.

Co se stalo jinde

Ostatní zápasy druhého kola, které bylo jako obvykle úvodním v rámci sezony dopadly následovně – Lubina už v sobotu porazila doma Mankovice 4:1 a v souběžně hraném utkání se domácí Hodslavice radovaly z triumfu 3:1 s Trojanovicemi-Bystré. Štramberk si ze zbyslavského výletu přivezl plné bodové konto za vítězství 3:0 a obdobně radostně se vracela Ženklava z Olbramic, které prohrály 1:2. Sedlnice porazily na svém hřišti Bartošovice 2:1 a Bravantice přehrály před svým publikem béčko Petřvaldu 3:2.

Vedení v tabulce se tedy ujala Lubina před Štramberkem a Hodslavicemi. Poslední tři místa pak náleží vzestupně Zbyslavicím, Mankovicím a bohužel i bludovickým. Ti budou mít šanci na reparát o příštím víkendu, kdy na jejich Park legend přijedou Olbramice. Výkop je prozatím naplánován na sobotu 22. srpna od páté hodiny, nicméně ve hře je ještě přesunutí na neděli. O všem vás budeme včas informovat zde na webových stránkách a také na Facebooku, kde jako obvykle zveřejníme událost.

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezona Den zápasu Dohráno Návštěva
16. 8. 2020 17:00 OS Nový Jičín - III. třída 2020/2021 2 93' 50 diváků

Bludovice

1Antonín Studený Brankář
8Vítězslav Tuma 14 Obránce
7Josef Holík Obránce
4Ivo Bajer Obránce
16Josef Jež Obránce
10Michal Hromádka Záložník
2Jan Bouda Záložník 36'
9David Bleha Záložník
11Přemysl Škobránek Záložník
3Milan Richter Útočník
5Michael Vavřík Útočník
12Pavel Kašuba Útočník
13Michal Vlk 14 Obránce
14Jan Kozlok 13 Obránce

Trenér A-týmu: Bohumil Sivý

Rozhodčí

Hlavní
Petr Němec

Hřiště

Hřiště Hostašovice
271, Hostašovice, okres Nový Jičín, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 74101, Česká republika