Výsledek

Bludovice123
Hladké Životice011

Report

A je to konečně tady! TJ Sokol Bludovice znovu žije, když se o uplynulém týdnu začal intenzivněji připravovat na návrat soutěže. Tečkou za tím byl nedělní přátelský duel s Hladkými Životicemi.

Do něj naskočili bludovičtí s první oficiální posilou pro jaro, kterou se stal Lukáš Kocián. Tento šikovný hráč bude v černo-bílém dresu hájit svatyni za obrannou čtveřicí a nutno dodat, že zdání klame. Ačkoliv je tento dvacetiletý plejer poměrně menšího vzrůstu, kvalitami připomná s nadsázkou dalšího nepříliš vysokého gólmana, Ikera Casillase. Ale o tom ještě bude řeč.

Z řad ex-hráčů se na utkání dostavil pokerový mistr Tomáš Knápek a přislíbena byla i účast levého beka Josefa Ježe. Ten však svou přítomnost skrečoval z důvodu nemoci. Stejně tak bylo v původní nominaci obsaženo i jméno největší hvězdy týmu, Michaela Vavříka. I přesto všechno čítala lavička TJSB čtyři náhradníky, což je o 3 více, než v případě hostů.

127 dní

Přesně tak dlouho trvala herní pauza od posledního klání, kterým byl debakl na půdě Ženklavy. Svěřenci kouče Bohumila Sivého přečkali dlouhou zimní pauzu, v jejímž průběhu se několikrát sešli i díky Danielu Chrustawczukovi v tělocvičně místní střední školy Educa, a v neděli 13. března 2022 se představili konečně na velkém hřišti. Soupeřem byla TJ NIVA Hladké Životice.

Ta hraje IV. třídu, kde jí po podzimu náleží předposlední místo. Vzájemnému souboji předcházelo klání výběru z TJ Sokolu Žiliny a TJ Lokomotivy Suchdol nad Odrou, které oba další soupeři bedlivě sledovali a jež skončilo drtivým vítězstvím suchdolských fotbalistů, 9:2. Následovala tedy rozcvička a rozmluva trenéra, než arbitr David Seidler po své krátké pauze hvizdem svolal oba mančafty na výkop.

Všemu přihlíželo na 20 diváků, kteří měli k dispozici také otevřené restaurační zařízení Olympia, čehož mnozí využili ať už na studený či teplý nápoj. Nutno dodat, že počasí bylo rozhodně příjemné, ačkoliv s příchodem druhého poločasu a s ním spojeným poklesem slunečních paprsků začala být i některým hráčům větší zima. Teplota se pohybovala kolem devíti stupňů, pocitově pak kolem čtyř.

KONEČNĚ FOTBAL!

Ovšem zpět k fotbalu. Bludovice se v základní sestavě poskládali do formace 4-4-2 a to v následujícím pořadí zprava: Kocián – Bajer, Studený, Holík, Hromádka – Petráš, Dwayeb, Zlatkovič, Škobránek – Kašuba, Matuška. Na postranní čáře čekali na svou šanci Martin Steiner, Adam Riedel, Miroslav Blažek (jenž asi nejpocitvěji plnil zimní „individuál“) a již zmíněný Knápek.

Kapitána Josefa Holíka přitom trápily drobné zdravotní neduhy. Nakonec však jeho achilovky vydržely po dlouhém futsalovém ročníku i 90 minut zátěže na trávě. Do zápasu vstoupili lépe „domácí“ z jedné z místních části Nového Jičína, ovšem objevily se nepřesnosti v souhře, což se dalo vzhledem k prvnímu setkání mnoha spoluhráčů dalo čekat. Scházel i finální produkt, čili střela na bránu.

Vedení se ale i přesto ujali právě mocní sokoli, když přihrávku od Michala Hromádky, netradičně vysunutého do pozice druhého útočníka, poslal z první svou silnější, levou nohou za záda brankáře Pavel Kašuba. Ten tak prolomil velmi dlouhé čekání na gól – konkrétně 883 dnů, když se naposledy prosadil v domácím utkání proti Štramberku v sezoně 2019/20.

Do konce úvodního dějství už branka nepadla, nicméně šance se nějaké vyskytly. Asi největší měl Radek Matuška, kterému však míč sjel na kotník a ráně tak scházela razance. Gólman Ondřej Návrat tak neměl problém s chycením. Jinak se bludovičtí dostávali poměrně často dopředu, ale chyběla spojovací hra mezi obranou a útokem. Oba středopolaři však bojovali srdnatě.

Mírné zhoršení výkonu, ale výsledek pohlídán

Po změně stran přišlo opadnutí tlaku a více si zahrál i soupeř. Byli to však bludovičtí, kteří zdvojnásobili svůj gólový účet. Brousek levé lajny, Přemysl Škobránek, zahrál rohový kop z pravé části hřiště tak dobře, že trefil nohu jednoho z bránících hráčů Hladkých Životic a ten si jej nešťastně srazil do vlastní sítě. Je však třeba přiznat tuto trefu i Hromádkovi, který k tomu všemu přispěl svým důrazem.

Hostující celek se ale nevzdal a bojoval dál. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Krátce po navýšení skóre na 2:0 přišla akce, na jejímž konci byl Tomáš Mutina a rázem byli životičtí opět na dostřel jedné trefy. A také málem přišla, když se jeden z hostů netrefil a minul odkrytou bránu. Namísto toho se ale bodlem zpoza vápna prosadil Hromádka a k jedné asistenci tak přidal i gól.

Na levačce měl druhou trefu v zápase krátce předtím i Kašuba, ovšem na hranici šestnáctky už byl ve velkém záklonu a balon jen těsně prosvištěl kolem tyčky po jeho pravici. Povedeným ofenzivním výkonem se blýskl i křídelník Libor Petráš, který opět vnesl do týmu potřebný elán a energii. Hru v poli oživil i Antonín Studený, jenž se snad definitivně přesune mezi desítku hráčů.

Zkrátka a dobře se v Bludovicích rýsují lepší časy. Tréninky na venkovním place budou pokračovat i nadále a příště už se Sokol představí naostro. Termínem s velkým T je sobota 26. března, kdy v rámci prvního jarního kola s číslovkou 15 přijedou do Bludovic hráči Hostašovic. Ti na podzim vyhráli u sebe 5:1. Začátek odvetného utkání je naplánován na 15:00 a všichni jsou srdečně zváni.

Datum Čas Dohráno Návštěva

David Seidler

Hřiště

hřiště s umělou trávou, Nový Jičín