Výsledek

Klub1. poločas2. poločasCelkem
Hodslavice101
Bludovice6915

Report

Po dlouhé koronavirové pauze jsme se o víkendu opět dočkali. V sobotu se rozjela soutěž mladších žáků a naši talenti vyjeli k našim sousedům, do Hodslavic. Předem nikdo netušil v jakých formách se oba týmy představí, přece jen jarní část soutěže se vůbec neodehrála a tak veškerá herní praxe stála na nějakém tom přáteláku a turnajích, kterých se někteří zúčastnili.

Začátek utkání byl nervózní z obou stran..domácí nechtěli zopakovat týden starou porážku (1:10) a v sestavě hostů naopak byli hráči, kteří šli do svého prvního ostrého utkání v životě (Tomáš Neděla a Oliver Kurka), nebo hráči přípravky, kteří na tak velkém hřišti odehráli maximálně jeden přátelský mač.
Po několika minutách však bylo naprosto jasné, kdo bude diktovat tempo hry.

Bludovičtí se do domácích zakousli a jedním útokem za druhým válcovali soupeřovu obranu. Mnoho šancí pochytal gólman domácích a další hromadu šancí sami zahazovali bludovičtí tím, že trefovali tyčky, popřípadě boční síť branky. Hodslavice ale nemohly odolávat dlouho, tlak na branku sílil a prvním golem do jejich sítě se rozjela přestřelka.

Nejprve jsme chybou našeho stopera nabídli domácím vyrovnání, ale od té doby se soupeř zmohl pouze na občasné výpady, které skončily na nohách našich obránců nebo v rukou našeho brankáře. Do poločasu naše mladé naděje nasázely hodslavským šest kousků a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. V té chvíli se strhla mela o to, kdo nahradí našeho brankáře pro druhý poločas, jelikož se opravdu nudil a chtěl si zahrát. Každý cítil možnost si dát branku a tak se tam nikdo nehnal.

V tu chvíli se ukázal charakter jednoho z největších tahounů týmu a největšího srdcaře, Nikolase Lyska, který na sebe tento bič vzal a udělal tak velké týmové gesto, za které si u trenérů vysloužil obrovský respekt. Během druhé půlky se domácí dostávali za polovinu méně a méně. Naši hráči ucítili, že si může dát gól prakticky každý a tak se hnala vlna za vlnou.

Mezi střelce se zapojilo hned 8 hráčů. Skóre 1:15 z pohledu domácích je docela kruté, ale na sílu našich mladíků tentokrát opravdu neměli. Za zmínku však stojí i několik debutů, ať již zmíněné první životní zápasy některých hráčů, tak úplně první dva gólové zásahy v životě (Tomáš Neděla) nebo velký trenérský debut na lavičce Bludovic, gólmana A-týmu, Tondy Studeného. Všem děkujeme za podporu a budeme se těšit už v neděli 6.9. v 10:00h na domácím hřišti proti Mořkovu.

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezona Den zápasu Dohráno Návštěva
29. 8. 2020 14:00 OS mladší žáci 7 + 1 sk. B 2020/2021 4 90' 48 diváků

Hřiště

Hřiště Hodslavice
Hodslavice, okres Nový Jičín, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 74271, Česká republika