Výsledek

Klub1. poločas2. poločasCelkem
Bludovice4711
Žilina011

Report

Ve fotbalově nabitém týdnu pokračoval program mládeže sobotním dopoledním městským derby starší přípravky se Žilinou. Jako před každým našim soubojem se očekával tuhý boj o každý míč a tvrdé střety hráčů. V těchto utkáních nejde o formu jedinců ani týmu, ostatně stejně jako tomu bývá i ve velkých světových derby největších rivalů. Oba týmy si věřily od začátku, že tento zápas bude pro ně vítězný. Několik hráčů na obou stranách bylo nažhaveno podat nadstandardní výkon a šlo to na nich vidět už od pohledu. První půle začala ihned aktivním pohybem bludovických.

A tak byli ihned po třech minutách odměněni prvním gólem. Tlak našich talentů ale nepřestával narůstat avšak klasický problém všech bludovických týmu skrz naskrz…koncovka. Salva, která zasypávala branku hostů byla ohromná. Bohužel, buď naši střelci trefovali obvyklé tyčky nebo stojícího brankáře. Jako příklad je i neproměněná penalta za evidentní ruku obránce hostů. Převaha domácích tak po první části končila výsledkem 4:0.

Po přestávce byl za úkol ještě přidat do tempa, abychom měli jistotu, že si výsledek jen pohlídáme. A úkol byl splněn..kluci okamžitě šlápli na plyn a absolutně ovládali hru a pokračovala tak přestřelka z první půle. Hosté se bohužel zmohli na občasný brejk, avšak neuvěřitelným přehledem likvidoval útočící akce obránce Karel Alt. Nelze však opomenout ani brilantní výkon brankáře Richarda Kudělky, který svým přehledem, klidem a soustředěností dodával jistotu celému týmu, i přestože na něj šlo jen minimum střel oproti jiným utkáním.

V derby se také zaskvěl bludovický mladíček Richard Krutílek, jenž si připsal hned 6 zásahů ze všech 11ti, které do sítě Žiliny zapadly. Čisté konto našemu brankáři však náš tým pokazil minutu před koncem, kdy už pozornost nebyla tak veliká a v brejku nechali hosty skórovat. Velký potlesk patří i třem dívkám (Růženka Stromšíková, Barča Altová, Julie Cihlářová), které v tomto derby odehrály téměř celý druhý poločas a ukázaly, že dokážou konkurovat i chlapcům. Za výkon děkujeme a těšíme se na další utkání v kterém v sobotu přivítáme, opět doma, tým Štramberku, s kterým to rozhodně nebude žádný med.

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezona Den zápasu Dohráno Návštěva
12. 9. 2020 10:00 Starší přípravka samostatně 5 + 1 sk. D 2020/2021 6 50' 40 diváků

Bludovice

Teodor Toman 11', 28'
Pavel Schneider 8', 26', 33'
Richard Krutílek 3', 7', 24', 31', 45', 50'

Žilina

Hřiště

Park legend
Bludovice 23, Nový Jičín, okres Nový Jičín, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 741 01, Česká republika

Video

https://youtu.be/wU5Yw_Zxcuw%20