logo OFS NJ

Mankovice000
Bludovice022

VÍTĚZSTVÍ NAD MANKOVICEMI PO ŠŇŮŘE ČTYŘ PORÁŽEK ZA SEBOU

Konečně se to podařilo! Po čtyřech soutěžních utkání bez jediného získaného bodu si Bludovjané o uplynulém víkendu, který byl posledním v měsíci dubnu, připsali hned všechny tři a to díky triumfu na půdě Mankovic.

Jak se poskládal tým

Před zápasem to přitom s šancemi černo-bílé legie se zkratkou TJSB vypadalo bledě – možná tak, že by bookmakeři vypsali kurzy vysoké jak věž Burdž Chalífa v Dubaji. V brance nastoupil znovu Patrik Strnadel a před ním se i přes četné absence poskládali tři střední obránci ve složení Dominik Halašta, Josef Holík a Dalibor Kocůrek. Na krajích zálohy se objevil Lukáš Kocián po delší pauze a také Michal Baroň, jehož stále sužuje zranění. Mezi nimi ještě střed pole vyztužila dvojice Lukáš BadlíkRoman Gardoň. Zbylé tři místa v základní sestavě obsadili Michael Dwayeb, Kristián Halašta a Radovan Holaška. Na lavičce pak byli připraveni naskočit Martin Nguyen s Lukášem Rýdelem.

Trenér Daniel Dorotík se pro tentokrát rozhodl nehrát a věnovat se pouze trenérské činnosti. Z nominace mu v posledních dvou dnech před výkopem vypadli z důvodu nemoci Filip Venclík s Dominikem Zubkem a svou absenci hlásili už dopředu také Martin Steiner, Jiří Pavelka, Michal Vlk, Ivo Bajer, Milan Richter a Peter Kolman. Obdobně jako hokejový Třinec v letošním playoff ale ani bludovičtí nesložili zbraně a navzdory úzké sestavě bojovali srdcem. Symbolicky to vyjádřil i starší z bratrů Halaštů Dominik, který při rozcvičce našel na hřišti amulet tohoto tvaru, který hned odnesl na lavičku pro štěstí. A jak se nakonec ukázalo, tak se to vyplatilo a talisman přinesl klubu kýžené body.

PRVNÍ PŮLE BEZ BRANEK

Ale začněme postupně. První poločas se nesl ve znamení ofenzivní hry, čili byl zrcadlem útočné formace 3-4-3, kterou kouč „Dora“ začal od svého nástupu praktikovat. Šanci se prosadit měl v úvodním dějství již zmíněný Dominik Halašta, který vyběhl dopředu a dostal se až k zakončení zhruba v rohu malého vápna, kdy před ním stála odkrytá síť. Míč mu ale na první dotyk nesedl a skončil cca 2 metry vedle. Stejně tak se tváří v tvář brankáři Milanu Skalkovi objevil Nguyen, který po akci na levé straně zatáhl míč do šestnáctky, ale nabízenou šanci neproměnil. Do kabin se tedy za krásného slunečného odpoledne šlo za bezbrankového stavu.

DVA GÓLY PO ZHRUBA HODINĚ HRY

Po změně stran se iniciativy ujali domácí a zahájili palbu směrem k hostující brance. V pětašedesáté minutě se ale povedlo bludovickému Lionelovi Messimu v podobě Radka Holašky dostat se na listinu střelců a to když se po akci z pravého křídla dostal před brankáře „Dino“ a ten jej z úhlu téměř v úrovni brankové čáry decentně přehodil, aby mohl nositel čísla deset zakončit z metru do prázdné svatyně Tatranu. Hned o šest minut později se gólové konto Bludovic zdvojnásobilo zásluhou Dominika Halašty, jenž se vytáhl z obrany, na polovině hřiště zakombinoval s Holaškou a utíkal po lajně dopředu. Následně si to namířil rovnou k brance a zase zhruba na hranici gólové čáry překonal brankáře a zavěsil na první tyč pod břevno. Pro tohoto univerzála se jednalo o jeho první gól za Bludovice a jeho radost neznala mezí. Jen symbolizovala, jak moc Bludovice potřebovaly takový výsledek.

Rázem se tak bludovičtí borci odění do černé venkovní sady dostali do většího klidu a nechybělo mnoho, aby si nepřipsali další zářezy na svou pažbu. Velkou akci měl technický šikula Kocián, který utekl po pravé straně a šel sám na gólmana, kterého však napřímo trefil. Třetí gól mohl dát i Kristián Halašta a to když na hrotu obehrál dva beky, další kličku udělal na gólmana směrem doleva a z hranice velkého pokutového území poslal míč do odkryté kasy, ovšem jej příliš podebral a líznul pouze vrchní tyčku a skončil nad. Závěrem pak zahrozili i mankovičtí hráči a dokonce se i dvakrát prosadili, nicméně to bylo jednou z ofsajdu a podruhé v samotném konci utkání po faulu na brankáře Strnadela. Ten si nakonec mohl oddychnout a připsat první čisté konto v bludovickém dresu. Stejně jako všichni ostatní předvedl skvělý výkon a výhra to byla určitě zasloužená.

cO ČEKÁ bLUDOVICE PŘÍŠTĚ

Bílov padl doma se Skotnicí B a díky tomu se tak „Mocní sokoli “ dotáhli na tohoto soupeře, za kterým jsou jen díky horšímu skóre. První příležitost k tomu budou mít hned o první květnové sobotě a to konečně před domácím publikem. Do Parku legend pak navíc zavítá protivník s velkým P a to konkurenční Žilina, resp. její B-mužstvo. Derby dvou místních částí Nového Jičína se uskuteční od půl páté odpoledne, zatímco bílovští fotbalisté zajedou v neděli na půdu druhých Kyjovic. Příští správně venkovní duel přijde na řadu o týden později, ačkoliv přívlastek venkovní zde lze použít v uvozovkách. Hrát se totiž bude proti Životicím u Nového Jičína, které stále čekají na dokončení rekonstrukce svého hřiště a tak své domácí duely hrají na novojičínské umělce. Pro tento duel se ale dohodly s vedením bludovického klubu a i druhý vzájemný mač tohoto ročníku se odehraje v Bludovicích.

VÝSLEDKY 15. KOLA IV. TŘÍDY

DatumDomácíČas/VýsledekHostéHřiště Hlavní Návštěva

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 15. KOLE

Datum Čas Soutěž Sezona Den zápasu Dohráno Návštěva