Soutěž: Mladší žáci 7+1 (2 x 35 min) sk. A

TJ Sokol Bludovice vs. TJ Sokol Ženklava

PROHRA OD ŽENKLAVY A VEŘOVIC NA ZÁVĚR ROČNÍKU 2021/2022

Poslední utkání sezony mladších žáků se odehrálo na domácí půdě. Hosty jim byl soupeř spojeného týmu Ženklava/Veřovice. Po podzimní porážce, kdy náš tým vyhořel pouze na neproměňování svých příležitostí, se kluci a holky chtěli vyhecovat k odplatě.

Hosté však na jaře vykazují ohromnou formu a nepřijeli prohrát. Ba naopak, tým bojující o možnost se dostat na finálový turnaj chtěl za každou cenu výhru. Od prvních minut hosté dokazovali, že výsledky z jara nejsou jen náhodné. Soupeř hrál opravdu velice dobře a odměna přišla brzy. Už v šesté minutě se prosadili prvním a ihned v téže minutě i podruhé. Tyto dva slepené góly naprosto rozhodily domácí, kteří od té chvíle působili na hřišti jako oživlé mrtvoly. Psychicky se nechali složit v zápase, ve kterém vůbec o nic nešlo, jen o to užít si ho před letní pauzou.

A soupeři tak dali možnost ovládat utkání tak, jako se v našich zápasech málokdy stane. Ke vší smůle, která na Bludovice sedla, se po týdnu opět musela objevit na hřišti sanitka. Jen týden po tom, co se vážně zranil v zápase A-týmu Michael Dwayeb, se bohužel přihodilo další vážné zranění. Poprvé za sedm let fungování mládeže tak trenér musel použít nosítka. Jeden z benjamínků týmu a zároveň tahounů mužstva, Richard Krutílek, si kolem dvacáté minuty při práci s míčem a rychlém pohybu nešťastně podvrtl kotník.

Jak se následně v nemocnici ukázalo, nešlo o vyvrtnutí, ale o zlomeninu kotníku, která vyžadovala okamžitou operaci. Bolest kterou Ríša na hřišti protrpěl zasáhla i ostatní jeho spoluhráče a většině vyhrkly slzy. Ríša už je nyní v rekonvalescenci a očekává se brzké propuštění do domácí péče. Bohužel si však fotbal asi minimálně do konce kalendářního roku nezahraje. Bylo tak otázkou, zda v utkání pokračovat nebo se rozejít. Trenér Miroslav Blažek ale dal po promyšlení pokyn k pokračování. Nikdo by se situací stejně nic neudělal a tak se alespoň utkání dohrálo.

V první půli ale naši žáci už nenašli sílu po takové raně vzdorovat. Do šatny se šlo hlavně s dotazy jak na tom Ríša je. Nikdo ale v té chvíli ještě nic nevěděl. V druhé části se bludovičtí trošku vzpamatovali a svému soupeři jasně dali najevo, že jim nedají nic zadarmo. A ve chvíli kdy domácí dotáhli skóre na 4:6, svitla v mnohých naděje na vyrovnání. Tu ale hosté okamžitě utnuli a několika dalšími zásahy si pojistili zasloužené vítězství.

Nutno však dodat, že ač se bludovičtí v druhé půli aspoň trochu přiblížili výkonům z celé jarní části, nebylo to dost a trenér Blažek konstatoval po utkání, že šlo o jeden z horších výkonů týmu. To se ale stává a ne každý den je posvícení a ve stínu vážného zranění při zápase šla nějaká porážka stranou. Děkujeme za přízeň věnovanou naší mládeži a budeme se těšit na další sezonu.