Kádr Bludovic opouští první trojice hráčů včetně jednoho rekordmana

To, o čem se už od konce sezony šuškalo v kuloárech, se včera večer stalo skutečností. Svůj přestup totiž oznámila hned trojice členů A-muštva a to rovnou z kategorie důležitých. Všichni tři si pak zvolili stejnou destinaci u jednoho z místních rivalů.

Prvním je Jakub Heralt. Člen hokejového kádru Frýdku-Místku pomohl Bludovicím v celkem osmnácti soutěžních zápasech, ve kterých si připsal 3 branky, 2 žluté karty a jeden smolný vlastní gól. V rámci první sezony, v níž oblékal dres TJSB (2020/2021) zaznamenal „bludovický Lavi“ 317 minut na hřišti napříč čtyřmi duely a hned při svém debutu doma proti Bravanticím se gólově prosadil. V další sezoně přidal „Heraldinho“ zbývajících 14 zápasů a 2 góly – do sítě Petřvaldu a Bravantic (tentokrát na jejich hřišti a to hned v 1. minutě). Stejně jako níže zmiňovaní dva kolegové odchází i pětadvacetiletý Heralt do TJ Sokolu Žilina a to za blíže nespecifikované sumy.

Dále odchází Přemysl Škobránek. Polský legionář přišel do Bludovic už v sezoně 2018/2019 a od té doby nasbíral celkem 47 startů, ve kterých se pětkrát prosadil proti soupeřovému brankáři a sedmkrát se zapsal do notýsku hlavního arbitra kvůli žlutému napomenutí. Vstup do angažmá u Mocných sokolů měl snové, když ve svém úvodním mači na hřišti Rybího zaznamenal stejně jako „Hery“ svůj první gól. Na ten navázal ještě vítěznou trefou při výjezdu do Olbramic ve stejné sezoně. V dalších dvou covidem ovlivněných sezonách zaregistroval třicetiletý rodák z Chuchelné jednu žlutou a zbylé 3 trefy si tak nechal na svůj poslední půlrok v černo-bílých barvách. Postupně se na jaře prosadil proti Bravanticím, Petřvaldu B a v závěrečném utkání s Ženklavou.

Třetím a posledním přestupujícím je jedna z ikon bludovického fotbalu a nositel legendární desítky, Michal Hromádka. Držitel rekordního počtu startů (kterých k dnešnímu dni má 129), pravidelný exekutor standardních situací (z nichž padlo nemálo z celkového počtu jeho sedmadvaceti zásahů) a také suverénně nejtrestanější hráč v historii Bludovic (s osmačtyřiceti žlutými a dvěma červenými kartami) byl v Parku legend přítomen od restartu v roce 2015 a vyjma covidové sezony 2020/2021, kdy zůstal těsně pod hranicí desítky, si vždy připsal minimálně 10 startů. Největší gólové hody zažil hned v ročníku 2015/16, kdy rozvlnil síť protivníkovy branky devětkrát. Co se karet týče, zde měl nejplodnější sezonu 2018/19, kdy viděl 14 žlutých napomenutí.

Všem třem Sokolům děkujeme za jejich přínos pro mužstvo a přejeme hodně štěstí v jejich další štaci!