IMG20220618200524

Bludovický A-tým posiluje – dorazily dvě posily ze Slovenska a Strnadel z Příbora

Po odchodech musí přijít na řadu i příchody a bludovické áčko zatím zrealizovalo tři. Vedle dvou slovenských parťáků Kolmana s Badlíkem jde také o mladíka Strnadela, jehož posledním působištěm byl Příbor.

Jako první si tedy představme Patrika Strnadela. Tento dvaadvacetiletý hráč začal svou kariéru v roce 2015 v Příboře, odkud v sezoně 2020/21 zamířil na krátkou štaci do Mořkova. Vedle okresního přeboru žáků si vyzkoušel i ten pro dorost, následně i krajskou dorosteneckou soutěž a připsal si i několik zápasů v mužském OP (19 nominací), či dokonce I.B třídě (2 starty v barvách Mořkova). Poslední zápas za Primus odehrál v září roku 2021 v rámci okresního poháru proti Starému Jičínu.

Krátce po něm byly dotaženy i dohody se dvojicí plejerů slovenské národnosti. Tím prvním je Lukáš Badlík, jednatřicetiletý rodák z Čadce (cca 85 kilometrů vzdálené město v Žilinském kraji na severu, těsně u hranic), kde i naposledy působil za místní největší celek. Nutno dodat, že FK Čadca je aktuální čtvrtoligista, nedávno ještě působící ve třetí nejvyšší soutěži. Lukáš by měl hrát jako záložník,

Druhým do slovenské party je o deset let starší Peter Kolman, jehož poslední štací byla ta u TJ Červený Kameň ve stejnojmenné obci (která se opět nachází nějakých 80 km z Bludovic, v Trenčínském kraji, kousek za hranicemi). Oba už se potkali s některými svými budoucími spoluhráči na tréninkových utkáních hraných na hřišti s umělou trávou v Novém Jičíně. V tomto městě oba mimochodem působí i profesně. Co se Peterova postu týče, soudě dle zkušeností z tréninkových zápasů na umělé trávě by měl být jeho devízou střed obrany.

Patriku, Lukáši a Petere, vítejte v Bludovicích a ať se vám v černo-bílém dresu daří!