Vražné doma

Preview 2. kola OS Nový Jičín – III. třída: TJ Sokol Bludovice vs. TJ Sokol Vražné

Čekání na novou fotbalovou sezonu je u konce a už o tomto víkendu zažije první výkop ročníku 2022/2023 i novojičínská III. třída. V ní se navzdory osudu udržely i Bludovice, které na úvod přivítají doma Vražné.

Jakoby nebylo málo tahanic a řešení ohledně sestupu či nesestupu, hráčský kádr Bludovic zaznamenal opět velké zemětřesení. Oficiálně k dnešnímu dni skončilo 7 hráčů a to ze základní sestavy. Do Žiliny zamířil rekordman v počtu startů Michal Hromádka, spolu s ním i brousek levé lajny Přemysl Škobránek a „bludovický LaviJakub Heralt. K nim se poté ještě přidal defenzivní stožár v podobě Marka Chalupy a cestu ven si našli i Filip Venclík a Václav Mikeš. Trenér Bohumil Sivý dále nemůže počítat s Antonínem Studeným, který zamířil do nedalekého Starého Jičína a oficiálně už by neměl hrát ani nejlepší střelec týmu v minulém ročníku, Michael Vavřík. Zraněný je pak Michael Dwayeb a čistě na florbal už se zaměří Jiří Šimek.

S kým se naopak může počítat je trojlístek Vítězslav Tuma – Josef Jež – Tomáš Knápek. Zatímco poslední 2 vypomáhali celku z Bludovic v poslední sezoně, pro prvně jmenovaného je to návrat po roce v Hladkých Životicích. Nyní budou všichni 3 připraveni jako řádní členové kádru, stejně jako Michal Vlk, jenž povýšil z pozice pomezního sudího. V kádru i nadále zůstává Miroslav Blažek, nicméně kouč mládeže má letos o jeden tým na vedení navíc a tak jeho časová kapacita dostala pořádnou ránu. Další novinkou je zkouška dvou mladistvých – Jana Hřívy a Alexandra Bedřicha, kteří se už prezentovali na jednom z tréninků v dobrém světle. A hodně pozitivním je i setrvání skvělého brankáře i hráče se zkušenostmi z divizního Nového Jičína, Lukáše Kociána.

V kádru pak dále zůstávají kapitán Josef Holík, legenda Ivo Bajer, vytáhlý forvard či krajní bek Radek Matuška, další ikonický střelec Milan Richter, Martin Steiner, Daniel Chrustawczuk, Libor Petráš, Adam Riedel a Pavel Kašuba. Zkrátka a dobře to není v Parku legend jen negativní. Bohužel příprava nebyla příliš povedená, když se nepovedlo domluvit jediný přátelský zápas. Za vděk tak Sokoli museli vzít aspoň tréninkovými zápasy, kterých proběhlo několik a aspoň tak se dostali do mírné kondice, ačkoliv zápasové tempo to rozhodně není. Holt se objevily důležitější věci k řešení včetně samotného působení a otázce případného odstoupení. K tomu ale nedošlo a tak se na příštích 13 kol můžete těšit na pořádnou dávku „vesnické“ kopané.

PŘEDCHOZÍ ZÁPASY

Proti Vražnému si bludovičtí hráči zahráli celkem čtyřikrát. Poprvé na sebe narazili v ročníku 2017 a pokaždé vyšli ze vzájemného měření sil lépe Sokoli z Parku legend. Zde se mimochodem hrálo jednou – druhý domácí duel hostilo hřiště s umělou trávou přímo v Novém Jičíně. Poslední vzájemný duel se uskutečnil nedávno – letos v červnu. A pro bludovické fotbalisty skončil debaklem 2:6.

Datum Domácí Výsledek Hosté Report
11.06.2022 Vražné 6:2
nový web
23.10.2021 Bludovice 3:1 Vražné nový web
02.06.2018 Bludovice 7:2 Vražné IS FAČR
28.10.2017 Vražné 2:3 Bludovice IS FAČR
Rozhodčí

Hlavním sudím premiérového mače sezony 2022/23 bude Aleš Peperník. Ten si v sobotu připíše premiéru jednak v soutěži a druhak i co se Bludovic týče.

 

PROGRAM 2. KOLA