plakát Štramberk Nová Horka

Preview 18. kola OS Nový Jičín – IV. třída: TJ Sokol Bludovice vs. SK Statek Nová Horka

Na Bludovice čeká třetí domácí zápas v řadě a to když v sobotu 18. května přijede na Park legend výběr Nové Horky.

Forma soupeře

Ten je aktuálně na 6. místě se ziskem dvaceti bodů za 6 výher a 2 prohry na penalty a skóre 34:29. Jak skóre naznačuje, defenzíva je jednoznačně předností Nové Horky – jedná se o čtvrtou nejlepší v celé soutěži. V posledním kole těsně padl s Hodslavicemi 0:1 a na páté Skotnice ztrácí 2 body (na 4. Mankovice body 3).

Tzv. „iron many“ jsou David Buchta a Michal Janda, kteří až na jeden zápas nastoupili pokaždé. O jeden start méně mají Josef Buchta, Martin Janočko a Radek Gadziala. Jedenáct utkání odehráli Tomáš Zdeněk a Rostislav Vrečka, 10 Igor Ječmen a devětkrát si stihl zahrát David Kořený. Osm zápasů mají na svědomí Tomáš Klečka s Adamem Kleinem, po sedmi sehráli Lukáš Klvač a Jan Majoroš a šestkrát se v sestavě objevil ex-bartošovický Peter Nazalaník, Josef Wenda, Tomáš Bittala a Petr Urbánek. Pětkrát naskočil do hry David Bruzek, čtyřikrát Dominik Neubauer s Tomášem Borovcem, Danielem Matějem a Tomášem Horáčkem a třikrát si zahráli Tomáš Petřík s Radimem Kořeným. Zatímco u Adama Bohdala a Radka Putanka je jeden start, u Filipa Urbánka nikoliv – ovšem někteří rozhodčí nevyplňují zápisy na 100 % správně a může se tak lehce stát, že některý hráč má odehráno více, než se uvádí ve statistice.

Nejlepším střelcem je Janda se šesti zásahy, přičemž jeden byl z penalty. O jeden gól méně má Zdeněk (opět včetně jednoho ze značky pokutového kopu) a po nich následuje dvojice Nazalaník, Borovec se třemi góly. Dvakrát se do střelecké listiny zapsali Wenda, Horáček, Matěj a Radim Kořený a po jedné brance přidali jmenovec ofenzivního hráče Baníku Ostrava David Buchta, Vrečka, David Kořený, Klein, Majoroš, Petr Urbánek a Bruzek. Zbylé dvě trefy byly vlastní od soupeřů: přesněji od Radima Velíka z Mankovic a našeho Lukáše Rýdela v podzimním vzájemném mači.

Co se karet týče, zde byl nejaktivnější Majoroš s pěti žlutými napomenutími. O jedno méně má Josef Buchta a třikrát si žlutou kartu prohlédl Janda. Po dvou má na Borovec s Klečkou a jedenkrát dostali od rozhodčího toto pokárání Zdeněk, Wenda, Radim Kořený, Bruzek, Gadziala, Bittala a Neubauer.

V brance se protočili tři hráči – Ječmen s jednadvaceti obdrženými brankami a dvěma čistými konty v deseti zápasech, dále Neubauer se sedmi inkasovanými brankami a jednou nulou ve čtyřech duelech a nakonec David Buchta s jedním obdrženým gólem v jednom zápase mezi třemi tyčemi (od Kyjovic).

NOVINKY V TÁBOŘE BLUDOVICKÝCH

TJSB zažívá mírný propad formy. Po vítězství s Mankovicemi přišla nejprve prohra na penalty proti Žilině B a nakonec i regulérní prohra v normální hrací době proti Životicím. Radovan Holaška se sice prosadil, nicméně na dvě branky Lukáše Černocha to nestačilo a poslední celek tabulky se vracel domů určitě spokojenější – aby ne, jednalo se o jejich první vítězství v sezoně. Aktuální sezona se ale spíše ponese v duchu návratu k normálu a přípravě před dalším ročníkem, kdy už jsou přislíbeny i nějaké posily, o kterých zatím nebudeme informovat.

Absence A NÁVRATY

Chybět bude určitě Kristián Halašta, který si za vyloučení v derby proti béčku Žiliny vysloužil od disciplinární komise třízápasový distanc. Absenci z pracovních důvodů nahlásil i Lukáš Badlík a na hřišti se neukážou ani Lukáš Kocián, Michal Vlk a Martin Steiner. Naopak vrátit by se měl Jiří Pavelka a také „bludovický Frank Lampard“ Filip Venclík.

oba soupeři proti sobě
Tým Bludovice Nová Horka
Pořadí v tabulce 8. 6.
Výhry 4 6
Výhry na penalty 0 0
Prohry 9 7
Prohry na penalty 2 2
Body 14 20
Vstřelené branky 16 (2. nejhorší v soutěži) 34  (4. nejhorší v soutěži)
Obdržené branky 51 (3. nejhorší v soutěži) 29 (4. nejlepší v soutěži)
Nejvíce startů
Josef Holík (15 startů) David Buchta a Michal Janda (oba 14 startů)
Nejlepší střelec Radovan Holaška (7 gólů, 2 z penalty) Michal Janda (6 gólů, 1 z penalty)
Nejčastější hříšník Radovan Holaška a Michal Baroň (oba 2 žluté karty) Jan Majoroš (5 žlutých karet)
Nejčastější brankář
Patrik Strnadel (7 zápasů, 25 obdržených branek, 1 čisté konto) Igor Ječmen (10 zápasů, 21 obdržených branek, 2 čistá konta)
PŘEDCHOZÍ ZÁPASY

Nová Horka je tradičním účastníkem IV. třídy novojičínského okresu a tak se s ním Bludovice utkávaly pravidelně napříč svými prvními dvěma sezonami v nejnižší soutěži české fotbalové pyramidy. Vyjma dvou zápasů z toho pokaždé byla výhra  a z již nastíněných porážek byla jedna po penaltách. V rámci podzimního měření sil to ale bohužel byla opět porážka a to s tenisovým nádechem, protože domácí dali 6 branek a hosté ani jednu. Celkové skóre tedy zní 18:12 pro TJSB.

Datum Domácí Výsledek Hosté Report
30.09.2023 Nová Horka 6:0 nový web
17.06.2017 Nová Horka 1:6 Bludovice IS FAČR
21.05.2017 Bludovice 4:2 Nová Horka IS FAČR
15.10.2016 Bludovice 5:0 Nová Horka IS FAČR
01.10.2016 Nová Horka 1:0p Bludovice IS FAČR
23.04.2016 Bludovice 2:0 Nová Horka IS FAČR
26.09.2015 Nová Horka 3:1 Bludovice IS FAČR
Rozhodčí

Sudím byl zvolen Dominik Kocián, který ještě nepískal jediný zápas Bludovic. V letošní sezoně má na svém kontě pouze jeden zápas a to mezi Žilinou B a Bílovem, kde neukázal žádnou kartu. Ve stejném kole je ještě delegovaným pomezním v utkání rezerv Žiliny a Skotnice.

zajímavosti
  • Trefa Holašky byla jeho sedmou v kariéře, čímž se dotáhl na rozdíl jedné branky vůči svému parťákovi z útoku „Dinovi“ a naopak odskočil Michaelu Dwayebovi, autorovi šesti zásahů.
  • Dominik Halašta si v posledním mači prohlédl žlutý kartonek již počtvrté za jeho dosavadní působení v Bludovicích a vyrovnal tak stejný počin Michala Baroně.

PROGRAM 18. KOLA
DatumDomácíČas/VýsledekHostéHřiště Hlavní Návštěva