plakát Životice venku (ale doma)

Preview 17. kola OS Nový Jičín – IV. třída: FK Životice u Nového Jičína vs. TJ Sokol Bludovice

Druhý ze trojice domácích zápasů v řadě přichází hned po prohraném derby se Žilinou B a dá se říct, že i nyní bude o co hrát – jednak znovu o čest v okolí Nového Jičína a druhak také o pozici v tabulce.

Forma soupeře

Soupeřem Bludovic bude celek ze Životic u Nového Jičína, který se dohodl na změně dějiště se zachováním statusu domácího celku. Důvodem je fakt, že už od začátku sezony probíhají na jejich domácím pažitu rekonstrukční práce. Obdobně takto hrál v Hodslavicích, kde s „hostujícím“ FK padl 0:1. K tomu na životické čekala dohrávka 14. kola, kdy ve sváteční středu 8. května hráli na přetěžké půdě Kyjovic, jež se díky výhře posunuli o skóre na čelo tabulky. Životice zůstaly i po tomto těžkém střetnutí poslední a to se ziskem tří bodů za jednu výhru na penalty (proti Žilině začátkem října loňského roku) a jednu porážku stejným způsobem (v druhém jarním kole proti Bílovu). Zbylých 12 utkání dopadlo vždy výhrou soupeře a to vše se skóre pouhých desíti vstřelených branek ku šedesáti obdrženým. Když si vezmeme v potaz, že Kyjovice obdržely za celou sezonu pouze 8 gólů, je to opravdu rozdíl.

Proto je i složitější vyjmenovat nejlepší střelce – víc než jeden gól má pouze Lukáš Černoch a to 2. Po jednom pak mají Michal Orlita, Daniel Černý, Petr Kališ, Radek Cáb, Jan Scotto, Bohdan Tomančák a Jiří Kramer. Poslední jmenovaný zase vede statistiku hříšníků se třemi žlutými napomenutími. Po dvou mají Daniel Kotrs a Dominik Thinius a jednou si žlutý kartonek prohlédli z blízka Michal Raida, Radek Palacký a již jmenovaní Scotto, Kališ, Orlita a Černoch. V brance se vystřídalo pět hráčů – nejčastěji to byl Lumír Burisch se sedmi starty a čtyřiadvaceti inkasovanými góly. Po něm to byl Radek Černoch se čtyřmi zápasy mezi třemi tyčemi (celkem jich má 7) a šestnácti obdrženými brankami, následovaný Matějem Porubou se dvěma zápasy v brance (celkem 3) a tuctem obdržených gólů. Jeden zápas v brance (a 3 celkem) má Filip Školoudík, který v prvním utkání ročníku dostal 8 gólů od Nového Horky.

Životice jsou však velmi proaktivní hlavně na sociálních sítích a jejich dosavadní kádr je díky četným náborům opravdu široký. Posuďte sami: vůbec nejvíce startů má Orlita (14), následovaný Scottem (13), Kramerem a Tomančákem (12). Deset zápasů odehrál Kališ, po devíti mají Kotrs a Raida, osmkrát si zahrál Thinius, sedmkrát Burisch a šestkrát Lukáš Černoch. Pět startů mají na svém kontě Max Eder Gomez De Los Santos, Petr Jachník, Matyáš Hyvnar, Tomáš Blaha a Marek Poklop. Po čtyřech zápasech nasbírali Jan Horák, Daniel Černý a Radek Palacký a tři Cáb, Poruba, Školoudík, Petr Friedberg a Jiří Hajný. Dva duely si zahráli Marek Koutný, Jan Černoch, David Birka a Robin Thinius a po jednom ještě stihli sehrát Jan Kunc, Erik Holý, Michal Býček, Jan Orszulík a Martin Hes. A u Jiřího Klýgla, Zdeňka Doláka, Radka Rozkopala, Martina Strnadela, Ondřeje Poruby a Petra Geryka není vedený ani jeden start, nicméně to může být pouze absencí střídání v zápise.

NOVINKY V TÁBOŘE BLUDOVICKÝCH

Bludovice v posledním mači přivítali v Parku legend své rivaly ze žilinské rezervy a po urputném boji s nimi padli až na penalty 2:3. Nevyužili tak zaváhání Bílova, jenž padl s Kyjovicemi a díky bodu za remízu zmenšili jejich náskok na dva body. Připomeňme, že s tímto protivníkem Bludovjany ještě čeká vzájemný zápas a to v předposledním kole. Celkem do konce soutěže zbývá odehrát 4 kola a pro TJSB existuje ještě i matematická šance se dostat výše, teoreticky až na 4. místo. Buďme však realisté a přiznejme si, že dostat se i na 6. flek by byl velký úspěch, kor po nepříliš povedeném podzimu. A jestli na to někdo má, tak určitě mančaft vedený Danielem Dorotíkem. První poločas derby nebyl příliš ideální, ovšem v druhém dějství už to více připomínalo fotbal a přišlo i zasloužené vyrovnání. Premiérovou trefu zaznamenal Roman Gardoň a po delší době se prosadil i Michael Dwayeb.

Absence A NÁVRATY

Už nyní je jisté, že bude chybět vykartovaný Kristián Halašta, který právě v posledním mači uviděl červenou kartu při hromadné šarvátce. Omluvenku zaslali také Lukáš Rýdel, který bude cca 2 týdny laborovat s ramenem,  Adam Riedel, Filip Venclík a také Jiří Pavelka, jehož trápí Achillova šlacha.Naopak zpět by po jednozápasové odmlce měl být nejlepší šutér Radovan Holaška, jelikož v Ostravě a blízkém okolí není na aktuální víkend naplánován žádný festival.

oba soupeři proti sobě
Tým Životice u NJ Bludovice
Pořadí v tabulce 10. 8.
Výhry 0 4
Výhry na penalty 1 0
Prohry 12 8
Prohry na penalty 1 2
Body 3 14
Vstřelené branky 10 (nejhorší v soutěži) 15 (2. nejhorší v soutěži)
Obdržené branky 60 (nejhorší v soutěži) 49 (2. nejhorší v soutěži)
Nejvíce startů
Michal Orlita (14 zápasů) Josef Holík (14 zápasů)
Nejlepší střelec Lukáš Černoch (2 góly) Radovan Holaška (6 gólů, 2 z penalty)
Nejčastější hříšník Jiří Kramer (3 žluté karty) Radovan Holaška a Michal Baroň (oba 3 žluté karty)
Nejčastější brankář
Lumír Burisch (7 zápasů, 24 obdržených branek) Patrik Strnadel (6 zápasů, 23 obdržených branek, 1 čisté konto)
PŘEDCHOZÍ ZÁPASY

Proti Životicím si Bludovice ještě nezahrály soutěžní zápas. Tato věta platila do loňského podzimu, kdy prohráli v Bludovicích 0:1. Před třemi lety si zahráli v rámci Corona Cupu a na životickém plácku se radovali hosté z výhry 2:1.

Datum Domácí Výsledek Hosté Report
23.09.2023 Bludovice 1:0 nový web
06.06.2020 Životice u NJ 1:2 Bludovice nový web
Rozhodčí

Arbitrem pro tento duel bude Josef Pítr. Ten už se v zápasech Bludovic představil jako pomezní při posledním kole loňské sezony doma se Zbyslavicemi. Dále měl pomáhat na čáře v podzimním souboji s Mankovicemi, nicméně na poslední chvíli vypadl z nominace, stejně jako v utkání se Životicemi u Nového Jičína a poté i s Bílovem. Ve všech třech případech se jednalo o zápasy na bludovické půdě.

Pak ale přeci jen pískal a to v Mošnově duel se Skotnicí B. V letošním ročníku pak ještě kromě toho pískal dva mače a to Nové Horky se Štramberkem a v prvním jarním kole právě Skotnice B s Hodslavicemi. Celkem v nich rozdal 4 žluté karty – průměrně tedy v jednom utkání vytáhne žlutý kartonek dvakrát.

Datum Domácí Výsledek Hosté Report
21.04.2024 Skotnice B 4:1 nový web

 

ZAJÍMAVOSTI
  • Dino“ se stal pátým adresátem červené karty po Romanu Foksovi, Danielu Chrustawczukovi, Janu Boudovi a Michalovi Hromádkovi, který jí viděl dvakrát.
  • Dwayebův zásah proti Žilině B byl šestým v šestadvaceti zápasech za Bludovice a druhý letošní. V celkové statistice tak dorovnal Holašku, jenž na to potřeboval zápasů 11.

 

PROGRAM 17. KOLA

 

TABULKA PO KOMPLETNĚ Odehraném 16. kole
PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody
1161302165125344
2161231063243938
3161231051203138
41676124233925
51677114351-824
61677023630623
71659204142-119
816410021753-3614
916112211665-498
1016112122670-447