Bludovičtí fotbalisté už musí svoje zaměření pomalu ale jistě směřovat na sobotní druhý duel před svými fanoušky pod hlavičkou letošního jara. Do Parku legend přitom přijede soupeř z kategorie nejtěžších – děrenské TJ.
SOUPEŘ
To se díky nedohraným utkáním nachází na 1. místě tabulky novojičínské III. třídy. Celkem napříč patnácti koly nasbírali 32 bodů za 10 výher v normální hrací době a 2 porážky v penaltovém rozstřelu, k nimž přidali i 3 regulérní prohry. Co se skóre týče, jsou zatím na čele i v počtu vstřelených (52) a obdržených (23) branek a logicky tedy i rozdílu (+29). Do jeho kádru přibyl po zimě například Ladislav Vašina, bývalý hráč Fulneka, který už se jednou proti Bludovicím prosadil (více viz níže sekce Předchozí zápasy). Z Mankovic pak přišel David Solanský.
Nejlepším střelcem je v aktuálním ročníku Jan Šesták, jehož 12 gólů v jedenácti zápasech znamená třetí místo v tabulce střelců v rámci celé soutěže. Produktivní jsou však i jeho další kolegové – jmenovitě pak hlavně Radek Frýdl (9 branek ve čtrnácti duelech, zatím 14. místo mezi střelci) a Jan Štefek (6 zásahů v jedenácti utkáních). Mezi brankáři se nejvíce daří Antonínu Machurovi, který v deseti zápasech udržel 4 čistá konta a za svá záda pustil jen 8 branek. Jeho parťák Tadeáš Petřík si připsal 5 zápasů a v nich nasbíral stejný počet inkasovaných gólů. Štefek pak kraluje celé soutěži v počtu karet, kterých už nasbíral 6, z nichž bylo 5 žlutých a 1 červená. O jednu žlutou méně má Pavel Vávra, který ale odehrál o zápas více.
FORMA DOMÁCÍCH
To bludovičtí pokračují v dece z podzimu a ani v Olbramicích si při prvním letošním výjezdu nepřipsali ani bod. Nakonec z toho byla porážka 1:4, která se narýsovala už v prvním poločase a které napomohla vlastní branka a následná chyba v obraně. Naposledy si svěřenci Bohumila Sivého zařvali vítězný pokřik 23. října po vítězství 3:0 nad Vražným. Předtím to bylo 11. září až na penalty doma s Bravanticemi., čemuž předcházela dvouletá odmlka, do které vstoupil covid. Sokoli i tak určitě nejsou v herní pohodě, ovšem potenciál na zlepšení vidět lze.
Skvěle se ukázal brankář Lukáš Kocián, který musel kvůli nemoci vynechat svůj druhý start mezi třemi tyčemi. Tahounem je i nadále nejlepší střelec Michael Vavřík, což připomněl právě v posledním duelu, jenž byl pro něj prvním v rámci jara. Skvělou fazonu má i jeho jmenovec Michael Dwayeb. Ten má za tuto sezonu už 3 branky. A jednu z nich zaznamenal právě do sítě Děrného, kdy se prosadil po krásné asistenci Přemysla Škobránka z levé strany. Je však jasné, že bludovičtí se budou muset pořádně zabrat, aby z tohoto mače něco vytěžili.
Absence a návraty
Právě výše jmenovaný Škobránek se dopředu omluvil z účasti v tomto menším derby pro něj samotného a to z osobních důvodů. Jeho parťákovi na hřišti i mimo něj, Michalu Hromádkovi, se po olbramickém klání opět ozvaly záda a bude tak absentovat, stejně jako Jakub Heralt a Miroslav Blažek. Chybět dále budou Martin Steiner a Dušan Zlatkovič. Bůh ví, jak na tom bude marod Kocián.
Co je mírným pozitivem je přislíbený návrat Libora Petráše, ovšem všichni pohybující se v těchto fotbalových kruzích „pralesa“ vědí, že dokud se dotyčný neobjeví před zápasem na hřišti, nelze s ním na tuty počítat – a kolikrát nestačí ani to (vzpomeňme na duel v Petřvaldu, kde ještě za klasického střídání odehrál pouhých 5 minut ex-hráč Tomáš Matejičný).
PŘEDCHOZÍ ZÁPASY
Proti Děrnému si Bludovice připsaly jediný zápas a to ten první v rámci letošní sezony. Venku z toho byla těsná porážka 2:1, když na rychlou branku Radka Frýdla zareagoval Dwayeb, než 6 minut před koncem rozhodl z rohu Tomáš Návrat. Vezmeme-li do úvahy i fakt, že Děrné vystupovalo jako rezerva fulneckého mančaftu, pak se celkový počet vzájemných duelů dostane na 4. K výše zmíněnému ještě přidejme další venkovní v Děrném, jeden domácí a úplně první, který se hrál na stadionu ve Fulneku. Bilance zní jasně ve prospěch soupeře se čtyřmi výhrami a skóre 16:5.
Datum | Domácí | Výsledek | Hosté | Report |
26.05.2019 | Děrné ![]() |
2:1 | ![]() |
nový web |
08.09.2019 | Fulnek B ![]() |
4:0 | ![]() |
starý web |
27.04.2019 | Bludovice ![]() |
2:4 | ![]() |
starý web |
16.09.2018 | Fulnek B ![]() |
6:2 | ![]() |
IS FAČR |
Rozhodčí
Arbitrem sobotního duelu bude Martin Pustějovský. Ten v rámci aktuálního ročníku soutěže odpískal už 6 utkání, přičemž jedno bludovické (o něm bude řeč níže). V nich ukázal stejný počet žlutých karet, jednu i našemu Škobránkovi.
Na podzim dostal Pustějovský na starost lokální derby Bludovic s Hodslavicemi na půdě druhého jmenovaného celku a v něm se domácí radovali z triumfu 4:2. Celkem už to byl jeho 12. duel s bludovickou účastí (viz tabulka níže) a bilance není příznivá – 4 výhry, 8 porážek a skóre 26:34.
Datum | Domácí | Výsledek | Hosté | Soutěž | Report |
19.09.2021 | Hodslavice ![]() |
4:2 | ![]() |
III. třída | nový web |
19.09.2020 | Bludovice ![]() |
1:5 | ![]() |
III. třída | nový web |
06.10.2019 | Petřvald na Moravě B ![]() |
4:0 | ![]() |
III. třída | starý web |
31.03.2019 | Rybí ![]() |
3:2 | ![]() |
III. třída | starý web |
07.10.2018 | Zbyslavice ![]() |
0:7 | ![]() |
III. třída | IS FAČR |
16.06.2018 | Příbor ![]() |
6:4 | ![]() |
III. třída | IS FAČR |
09.06.2018 | Bludovice ![]() |
0:3 | ![]() |
III. třída | IS FAČR |
19.05.2018 | Bludovice ![]() |
1:4 | ![]() |
III. třída | IS FAČR |
28.04.2018 | Bludovice ![]() |
7:2 | ![]() |
III. třída | IS FAČR |
15.10.2017 | Sedlnice ![]() |
1:0 | ![]() |
III. třída | IS FAČR |
21.05.2017 | Bludovice ![]() |
4:2 | ![]() |
IV. třída – nadstavba – skupina 5. – 8. místo | IS FAČR |
15.10.2016 | Bludovice ![]() |
5:0 | ![]() |
IV. třída muži – A | IS FAČR |
ZAJÍMAVOSTI
- Michael Dwayeb se svým zásahem v Olbramicích, který byl jeho třetím v dresu Bludovic, posunul na 16. příčku tabulky střelců klubu, čímž za sebou nechal dvojici Škobránek – Radek Matuška. Jeho příštím sokem je již zmíněný Petráš, který napříč devětašedesáti zápasy nastřílel 7 branek.