plakát Bludovice - Bordovice

Preview 16. kola OS Nový Jičín – III. třída: TJ Sokol Bludovice vs. TJ Sokol Bordovice

Černo-bílá legie z Bludovic se na nadcházející dva týdny může v pohodě usídlit na svém hřišti, jelikož právě na něm odehraje příští dvě kole novojičínské III. třídy. V prvním z tohoto dvojzápasu vyzve TJ Sokol Bordovice.

A bylo to právě v podzimním klání těchto dvou celků, kde padl vůbec nejvyšší počet branek, který se pak ještě třikrát zopakoval na jiných hřištích. Díky výsledku 10:1 totiž diváci viděli 11 branek, což pak mohli říci už pouze po zápasech rezervních týmů Petřvaldu a Starého Jičína (v 6. kole 9:2), Bludovic a Sedlnic (v 7. kole 0:11) a Lichnova a Kyjovic (v 10. kole 7:4). Dalo by se říci i Vražného a Lichnova (opět v 7. kole 5:6), nicméně zde o výsledku rozhodl až penaltový rozstřel, který skončil 5:4 pro hosty.

Ovšem to už je vše minulostí, jelikož o minulém víkendu se naplno rozběhla jarní část soutěže a na její úvod sice Bludovice padly, ovšem žádným hokejovým výpraskem, nýbrž pouze výsledkem 0:3. Nutno dodat, že se tým sehrával, jelikož v jeho základu nastoupili hned 4 noví hráči a to na klíčových postech. Vyhlídky tak nejsou tak černé, jak byly na konci loňského kalendářního roku, ačkoliv je téměř jisté, že sestup do IV. třídy se Bludovjanům nevyhne, jelikož dolů padají čtyři nejhorší výběry.

FORMA HOSTŮ

Mezi ně rozhodně nepatří příští sok Bludovic, Bordovice. Těm totiž náleží 5. místo v tabulce a to o pouhý bod za Petřvaldem na Moravě B, o dva body za Bravanticemi a o tři body za druhým Lichnovem. V případě triumfu v Parku legend a zároveň ztrátě těchto soupeřů by se tak mohli jeho hráči posunout o něco výše. Nejvíce odehraných zápasů (a to plný počet, čili 14) mají na svém kontě Martin Adamec a Tomáš Mikunda. S jednozápasovou odmlkou jsou za nimi Lukáš Adamec, Roman Raška, Vojtěch Matúš a Patrik Julínek a dvanáctkrát se v bordovickém dresu v této sezoně představili David Macháček s Jakubem Fuskem.

Nejlepším střelcem je však Adam Maceček, který na svých 8 přesných zásahů potřeboval jen desítku mačů. V celosoutěžním pořadí mu náleží 13. místo. Druhý Raška za ním má 7 zářezů na své pažbě a bronzové umístění mezi kanonýry si dělí Mikunda s Julínkem (oba po šesti). Zbylých 14 z celkového počtu jednačtyřiceti vstřelených branek mají na svědomí Jan Klos (3), Matúš a Michal Špaček (oba 2) a v neposlední řadě Lukáš Najvar s Radkem Gilarem (po jedné).

Mezi karetními hříšníky vévodí Julínek, M. Adamec, Matúš a Jiří Machynka, kteří nasbírali shodně dvě žlutá napomenutí. Po jednom pak zaznamenali Mikunda, Klos, Špaček a Josef Štěpán (ten rovnou při svém jediném startu). Ze své brány pak bordovičtí borci lovili jenom 12 gólů, což je po vedoucích Sedlnicích vůbec nejméně. O to více může Bludovice těšit, že jeden z nich patřil právě jim – leč to bylo po chybě gólmana za stavu 8:0 pro celek z pod Velkého Javorníku. Mezi třemi tyčemi se mezitím protočili dva brankáři, kteří mají shodně po třech čistých kontech a to Michael Turoň (10 zápasů, 10 obdržených branek) a Daniel Černý (4 zápasy, 2 obdržené branky).

Absence a návraty

V bludovických kuloárech se spekuluje o návratu Filipa Venclíka, který na rozdíl od svého kolegy ze zálohy Václava Mikeše nepřestoupil a tak má stále platnou registraci v Bludovicích. Jeho přítomnost by mohla ještě více nakopnout šance Sokola na pozitivnější výsledek. O ostatních absencích Vás budeme případně informovat.

PŘEDCHOZÍ ZÁPASY

Bordovice jsou pro Bludovice stále poměrně novým soupeřem, vždyť spolu odehráli pouze jeden mač a to v sobotu 20. srpna na jejich hřišti, kde utrpěli již zmíněnou porážku 1:10. Poločasové řádění 0:5 a hattricky Mikundy s Raškou korigoval z řad hostů Pavel Kašuba.

Datum Domácí Výsledek Hosté Report
20.08.2022 Bordovice 10:1 nový web
Rozhodčí

Hlavním arbitrem pro tento zápas by měl být pan Antonín Patka. Ten už v letošní sezoně stihl odpískat 3 zápasy Bludovic, včetně prvního vzájemného obou sobotních soupeřů v Bordovicích. Bilance zní jasně – 3 prohry, skóre 2:19. Zároveň pak rozdal 4 žluté karty naším borcům – dvě Adamu Riedlovi a po jedné Liboru Petrášovi s Dominikem Halaštou.

Kromě těchto tří duelů pískal v soutěži ještě ve čtyřech dalších v rámci této sezony. V nich rozdal dalších 12 žlutých napomenutí, čili průměrně rozdá 1,7 za jeden zápas.

Datum Domácí Výsledek Hosté Soutěž Report
15.10.2022 Bludovice 1:6
Petřvald na Moravě B III. třída nový web
03.09.2022 Bludovice 0:3
III. třída nový web
20.08.2022 Bordovice 10:1
III. třída nový web
29.08.2020 Lubina 3:0 Bludovice III. třída nový web
Zajímavosti
  • V utkání ve Vražném si čtveřice Jiří Holáň, Lumír Dorotík, Daniel Dorotík a Michal Baroň připsala premiérové starty za TJSB. Stejného počinu dosáhli i David Mojžíšek, Vladimír Květoň, Michal Klimeš a Adam Daron.
PROGRAM 16. KOLA