bez fanoušků - fotka z výjezdu

Bludovice přezimují na 7. místě tabulky

O uplynulém víkendu skončila podzimní část ročníku 2023/2024 ve které bludovičtí fotbalisté vykázali jisté zlepšení a z toho pramenící jiné umístění než to poslední, jak tomu bylo v posledních letech zvykem.

Zatímco III. třída a Okresní přebor budou ještě pokračovat další dva, resp. tři týdny, IV. třída už má svou první polovinu odehranou. Bludovice si v devíti kolech připsali 10 bodů a to za 3 vítězství v normálním hracím čase (poprvé TJSB bodovalo naplno v derby s rezervou Žiliny po výhře 2:0, následně přidalo další 3 body hned o týden později po hubené výhře 1:0 doma nad Životicemi a nakonec se bodovalo s Bílovem po výhře 2:1) a jednom na penalty (1:2 doma se Skotnicí B). Ve zbylých pěti duelech se zrodily prohry – hned v prvním zápase inkasovali „Mocní sokoli“ debakl 0:11 v Hodslavicích, dále doma padli s Mankovicemi 1:4, poté přišly výprasky 0:8 doma od Štramberku a 0:6 v Nové Horce, no a v posledním kole zajížděli do Kyjovic, odkud se vraceli s prohrou 0:3).

Bystří matematici už si možná spočítali, že černo-bílá legie nastřílela 7 branek a na opačné straně jich 34 obdržela. Po třech přesných trefách si připsali útočníci Kristián Halašta a Radovan Holaška, zbylou jednu přidal Michael Dwayeb. Do zápisu z utkání se jako střelec dostal i Lukáš Rýdel, ovšem to bylo na opačné straně hřiště. Co se brankářů týče, tak nejvíce (5 zápasů) odchytal Lukáš Kocián, který udržel 2 čistá konta a jinak obdržel 10 branek. Zranění předčasně přerušilo sezonu Dominiku Halaštovi, jenž odchytal 3 zápasy a v nich lovil míč ze své sítě šestnáctkrát. Proti štramberským borcům, od nichž Bludovice obdržely 8 gólů, si pak svůj debut mezi třemi tyčemi odbyl Patrik Strnadel. Mezi karetními hříšníky vévodil Adam Riedel, který si žlutý kartonek prohlédl dvakrát. Po jednom nelichotivém záznamu stejné barvy mají Michal Baroň, Tomáš Knápek a již zmíněný „Leo“ Holaška.

Pojďme se nyní podívat na pozitivní momenty podzimu. Vše odstartoval záchvěv prvních bodů v utkání s rezervou Skotnice, kde o nezískání extra bodu za vítězství po penaltovém rozstřelu rozhodly tři neproměněné pokusy z dílen Martina Steinera, Lukáše Badlíka a Josefa Holíka. Alespoň jeden bod byl ale doma a to Bludovjany nakoplo. Další se přidaly krátce poté a to hned po sobě. Na Lamberku se prosadil poprvé v bludovickém dresu Holaška a pak ještě po krásné asistenci Kociána z prvního dotyku i druhý snajpr Bludovic „Dino“ Halašta. Po dvou nepovedených zápasech byl vydolován plný bodový zisk i v domácím utkání proti Bílovu, ačkoliv druhá půle byla hodně špatná. Úvodní dvacetiminutovka ale byla naopak jak ze říše snů, stejně jako úvodní hodina hry v Kyjovicích. Mezi hráči jde na rozdíl od let minulých vidět soudržnost a jistá parta, na hřišti už to taky není jen negativum za negativem a pokud se udrží kostra mužstva, budoucnost je určitě dobrá.

CO ČEKÁ BLUDOVICE DÁL?

Tým vedl takřka po celý podzim (od zápasu v Žilině) dočasný kouč Roman Tříska a to ve spolupráci s několika hráči. Na jaro se plánují drobné změny v realizačním personálu, o nichž vás budeme ještě informovat. Nyní se tedy fotbal ukládá k zimnímu spánku, ačkoliv činnost týmu ještě nekončí. V sobotu 21. října totiž proběhne závěrečné posezení členů spojených s brigádou na hřišti. Po něm bude následovat pauza a přesun do haly, naplánovaný na listopad.