Výsledky 1. kolo ZLM

První kolo Zimní ligy mládeže

V neděli 21.11. se uskutečnil první turnaj zimní ligy mládeže v kategorii mladších žáků v hale v Pustějově. Týmy jsou vždy nalosovány po třech nebo čtyřech týmech a hraje se jednokolově každý s každým po 22 minutách. Naši borci dostali na úvod docela těžký los, proti týmům, které v letošní sezoně ještě nedokázali porazit.

V prvním utkání se střetli v derby s žáky Nového Jičína. Od začátku bylo vidět kdo bude udávat tempo hry a novojičínští zamáčkli naše hráče na vlastní polovinu. Avšak díky skvělé obraně Dominika Černocha a Karla Alta se nedokázali prosadit často až do koncovky. A když už se tak stalo, pochytal střely skvěle chytající Teodor Toman. Tlaku se však nedalo odolat a tak Bludovice přece jen inkasovaly. Hráči se však nevzdali a svými protiútoky v podání Pavla Schneidera se podařilo skóre otočit a tak dvě minuty před koncem naše mládež vedla 2:1 (2x Pavel Schneider). Bohužel však přišla rána, kterou nezastavila ani obrana ani gólman a soupeř dokázal vyrovnat. Zápas tak skončil 2:2 a vše nasvědčovalo, že turnaj může být úspěšný.

V druhém klání se postavili bludovičtí týmu z Tiché. A obraz hry byl podobný jako v prvním zápase. Tichá mačkala náš tým ale protiútoky našich borců měly také svou kvalitu. Naneštěstí se začala lepit klukům smůla na kopačky a nedokázali proměnit ani jednu z opravdu dobrých šancí. Soupeř potvrdil svou kvalitu a během 22ti minut se do naší sítě trefil rovnou 4krát. Zápas tak skončil 0:4 v náš neprospěch.

Do poslední části se žáci nažhavili na tým z Ženklavy a chtěli jim oplatil porážku z konce sezony. A vše nasvědčovalo tomu, že soupeř tlaku neodolá. Bludovice zatlačily soupeře na vlastní půli a obstřelovali jednou ránou za druhou. Ženklavský brankář však držel svůj tým opravdu skvěle. Zavřel branku a přes veškeré snahy našich útočníků nepustil za svá záda jedinou střelu. Bohužel se štěstí přiklonilo na stranu soupeře, který jen z mála protiútoků dokázal vytěžit maximum, dva góly do naší sítě. Přes mohutný tlak se ale s výsledkem nepodařilo udělat vůbec nic a tak se po prohře 0:2 odjíždělo z turnaje s hlavami dolů.

Málokterý z hráčů dokázal skrývat zklamání. Budeme věřit, že se štěstí příště přikloní na naši stranu a dobré výkony hráčů budou odměněny i výsledkem, který ať chceme nebo ne, pro děti jsou ukazatelem úspěchu.