Tichá

Mládež má za sebou sezonu poznamenanou odchodem dvou nejlepších hráčů

Sezona 2022/23 skončí o nadcházejícím víkendu pro muže, nicméně žáci už si užívají zasloužené volno, když ti starší dohráli poslední zápas minulý týden v pátek. Jejich mladší souputníci skončili už o týden dříve.

Začněme souhrnem v úvodu zmíněného ročníku a u mladších žáků. Ti se ve své skupině A, která hrála systémem 7 + 1 na 2 x 35 minut, umístili přesně uprostřed devítičlenné tabulky – tedy devátí – a to s bilancí šesti výher a devíti porážek. O dva body za nimi se umístilo novojičínské béčko, které odehrálo pouze jaro a o pět bodů před nimi Příbor. Jejich skóre činilo 56 vstřelených a 99 obdržených branek. Největší podíl na prvně zmíněném čísle mezi brankami měl Pavel Schneider, autor osmnácti branek v sedmi duelech. Za ním se umístil Oliver Kurka s devíti zásahy v patnácti zápasech a pomyslné stupně vítězů uzavírá Teodor Toman, který v sedmi utkáních byl zapsán v zápise jako autor branky osmkrát.

Po čtyřech zásazích přidali Daniel Těžký (ve třinácti utkáních) a Richard Krutílek (v devíti), třikrát se dostala na střeleckou listinu zimní posila z Nového Jičína Tomáš Wilder (potřeboval na to 6 zápasů) a dva góly zaznamenal trojlístek Marek Bernard Macíček (14 zápasů), Tadeáš Cagaš (11) a David Hoďák (7). Po jedné brance si pak připsaly Anna Dvořáková (14 utkání) a Růžena Stromšíková (11 utkání), stejně jako Karel Alt (taktéž 11). Bez branky, ale rozhodně ne bez úsilí, pak pomohli ke konečnému 5. místu Rostislav Toman (9 zápasů), Filip Knápek (7), Adrian Tulej (4) a Štefan Tulej (3). Na jaře z toho byly jen dvě porážky (s Petřvaldem na Moravě a Skotnicí/Mošnovem).

Tabulka | Zápasy

Přestup „Teoše“ a „Páji“ poznamenal morálku v družstvu a tak už na jaře přišla jen jedna výhra (v derby s Hodslavicemi), jinak samé prohry. A starší žáky zasáhl odchod dvou tahounů v podobě Tomana se Schneiderem ještě výrazněji. Ti si sice připsali více proher i na podzim, ovšem v jarní části už nepřišla výhra vůbec (obě dvě datujeme do září, respektive října proti Spálovu a Jeseníku). Zbylých dvacet duelů skončilo porážkou, celkem se z toho všeho narodilo skóre 37:159 a poslední místo o 9 bodů za Jeseníkem na předposlední pozici. Mezi staršími žáky byl nejlepším střelcem Teodor Toman (12 tref v jedenácti zápasech), následovaný Ondřejem Daňkem (8 ve dvaceti) a Nikolasem Lyskem (6 ve dvaadvaceti).

Pod „bednou“ zůstal Pavel Schneider (4 góly v devíti utkáních) a o jeden méně stihl ve stejném počtu klání také již zmíněný Wilder. Po jedné brance pak přidali Jakub Vašek (ten na to odehrál dvacet zápasů) a Kurka (s jednadvaceti starty). Dalšími reprezentanty Sokolíků na této věkové úrovni byli Dominik Černoch, Lukáš Stromšík (oba 16), Michal Stromšík (15 zápasů), Marek Bernard Macíček, Štěpán Stromšík (oba 14), Tadeáš Cagaš (11 utkání), Knápek a Š. Tulej (oba po jednom) + Šimon Horák. Jak tvrdí i sám šéftrenér mládeže Miroslav Blažek, kterému letos nezištně pomáhal celý rok jinak hráč áčka Radek Matuška, jednalo se o velký výkonnostní skok, čili se nikdo z malé černo-bílé legie nemá zač stydět.

Tabulka | Zápasy