Teoš a Pája na reprezentaci OFS Nový Jičín

Bludovickou mládež opouští její dva největší drahokamy

V zimní přestávce bylo rušno nejen u A-týmu, ale také u mládeže. Po mnoha neúspěšných námluvách se konečně povedlo týmu FK Nový Jičín získat naše dva odchovance a klenoty Teodora Tomana a Pavla Schneidera.

V novodobé historii klubu jde o dva největší talenty, kteří budou vždy spojeni s počátkem mládeže v našem klubu a za tu dobu si vysloužili mnoho chvály i úspěchů ať už týmových tak i individuálních. Kluci začali náš klub reprezentovat ihned od počátku založení mládeže a brzy se ukázalo, že v sobě mají dar, který je potřeba rozvíjet. Ne nadarmo se Teodor Toman dokázal dostat i do hledáčku Baníku Ostrava, a ve svém přípravkovém věku si i několika měsíční angažmá v tomto klubu vyzkoušel. Jeho srdce však patřilo vždy do Bludovic a tak černobílé barvy hájil až do dnešních dní.

Svou univerzálností, kdy dokázal za 8 let vystřídat všechny posty od gólmana až po útočníka, byl obrovskou oporou všech kategorií ve kterých hrál a stal se novodobou legendou našeho klubu. Poslední dobou už však více tíhl k tomu dávat góly a rvát se o krále střelců týmu se svým bludovickým „dvojčetem“ Pavlem Schneiderem, jenž nebyl pro změnu takovým univerzálem, ale jeho herní inteligence a technika s míčem dohromady s odhodláním vždy pro tým udělat první poslední i přes bolest, udělala i z něj mládežnickou legendu znovuzrozeného klubu TJ Sokol Bludovice. Letošní cestu za nejlepším střelcem soutěže už však ani jeden z kluků nedokončí.

Oba dva poslední rok nastupovali za okresní výběr U12, kde byli oporami a nebýt smůly v jednom zápase tak se v loňském roce dostali až do celorepublikového finále na Strahově. Teo i Pavel ale začali své spoluhráče výkonnostně přerůstat a bylo tak jen otázkou času, kdy se vydají vstříc novému fotbalovému osudu. Naneštěstí opouští klub v ne moc ideální dobu, v půlce sezony, kdy byli součástí základní sestavy starších žáků, kteří se tak dostali do situace, kdy se řešilo i ukončení sezony a zrušení jarní části z důvodu nedostatku hráčů v případě přestupu obou borců. Kluci si však vyzkoušeli novou štaci kde se jim líbí a bylo by nemyslitelné jim bránit v odchodu.

Teo odehrál v černobílých barvách 229 a Pavel 179 soutěžních zápasů. Přičteme-li neoficiální turnaje a přátelská utkání za 8 let, oba kluci se dostanou na čísla jaká nemá v Bludovicích momentálně nikdo šanci dohnat. Nemluvě o počtu vstřelených gólů, kdy se oba určitě dostali daleko přes 200 zásahů a přesné statistiky si teprve bude klub dopočítávat. Náš klub tak opouští Ronaldo a Messi bludovické mládeže a my jim budeme přát aby přestup do FK Nový Jičín byl pouhým prvním krokem za daleko většími úspěchy a věřme, že jejich bludovické srdce jednou najde cestu zpět do Parku Legend.

Hodně štěstí a úspěchů!

Teoš