TJ Sokol Ženklava vs. TJ Petřvald na Moravě B

TJ Sokol Ženklava vs. NFC Lichnov

TJ Sokol Ženklava vs. TJ Sokol Bludovice

TJ Sokol Ženklava vs. TJ Sokol Sedlnice

TJ Sokol Ženklava vs. TJ Petřvald na Moravě

TJ Sokol Ženklava vs. FK Hodslavice

TJ Sokol Ženklava vs. TJ Sokol Bludovice

PORÁŽKA V ŽENKLAVĚ S MENŠÍM PŘÍDĚLEM NEŽ POSLEDNĚ

V rámci 6. kola zajížděli bludovičtí fotbalisté do Ženklavy, kde posledně lovili ze své sítě rovný tucet branek. Už nyní můžeme říct, že tentokrát to tolik nebylo.

Jak se postavil tým

A to i přes fakt, že jim opět chyběl řádný brankář. Lukáš Kocián hlásil dopředu svou absenci a tak jej mezi třemi tyčemi nahradil Dominik Halašta. Nutno dodat, že s pozicí brankáře má své zkušenosti a určitě to šlo i vidět na jeho výkonu. Před ním se zprava rozložila obranná čtveřice Jan Hříva, Josef Holík, Ivo Bajer a Radek Matuška, jenž se vrátil po jednozápasové absenci kvůli předchozím zdravotním problémům. Záloha byla tentokrát pětičlenná a to když se ke křídelníkům Alexandrovi Bedřichovi a Tomáši Knápkovi přidala trojice Libor Petráš, Josef Jež a Václav Mikeš.

Osamoceným hrotovým útočníkem byl Pavel Kašuba. Na lavičce pak byli přítomni straničtí kolegové Daniel Chrustawczuk a Dalibor Kocůrek, dále Martin Steiner, Milan Richter a Jakub Bedřich. Kromě Kociána dále chyběl Kristián Halašta, který bude mimo hru asi až do konce sezony, ale své spoluhráče přišel podpořit alespoň na dálku. Kromě něj scházeli ještě Adam Riedel, Miroslav Blažek, Filip Venclík, Vítězslav Tuma a Michal Vlk.

Dobrý vstup do první půle následovaný poklesem výkonnosti

Těsně před začátkem zápasu se nad ženklavským stánkem Pod Topoly prohnala průtrž mračen a jedna z polovin hřiště byla silně podmáčená. Jinak byla kvalita trávníku vynikající, jak už to zde bývá obvyklé. Bludovice vstoupily do zápasu dobře a dokonce i mírně ohrozili bránu Jiřího Holáně. V jednom případě však došlo ke srážce Bedřicha s Kašubou, ve druhém pak druhému jmenovanému scházelo pár kroků, aby vystřelil. Nakonec mu míč na poslední chvíli uzmul Lumír Dorotík.

První branku inkasoval provizorní gólman Halašta po čtvrthodině hry a to od bratra výše jmenovaného stopera, Daniela Dorotíka. Na jeho zásah navázal Radek Hanzelka o 6 minut později a pak se na hřišti poprvé ukázal bomber Jiří Beneš. Ten potřeboval skutečně chvilku pobytu na hřišti, aby se hlavou prosadil a přidal osmý zásah v letošní sezoně. Do poločasu ještě přišel jeden inkasovaný gól a to znovu z dílny Hanzelky. Bludovičtí se po počátečním mírném tlaku dostávali k zakončení velmi sporadicky.

Paradoxně největší ohrození brány zaznamenal Holík s Bajerem, kteří podnikli ofenzivní výpad a nakonec minuli soupeřovu svatyni. Můžeme dodat, že některé z obdržených branek byly opravdu smolné, kde obráncům například chyběl krok nebo trošku štěstíčka. Tím však nechceme říct, že vedení TJSŽ bylo nezasloužené, naopak – svou aktivitou si nezasloužili nic jiného.

O krapet lepší druhé dějství s několika polovičními střelami

Ve druhé půli došlo k prohození středových hráčů, kde bludovickým zadákům stále unikal Hanzelka nebo Beneš s Janem Daňhelem. Do stoperské dvojice se stáhl Jež, zatímco výš operoval Holík a určitě nešlo o špatný tah. Poněkud nevýrazný výkon ve středu pole nositel čísla 16 vzadu zlepšil a dařilo se mu komunikovat a rozdávat i přesné míče. Velkou pochvalu si zaslouží Petráš s Mikešem, kteří leč přišli o jednoho z kolegů v záloze neztratili na bojovnosti a bojovali směrem dopředu.

A to přineslo i kýžený úspěch v podobě zvýšené aktivity na druhé polovině – tentokrát té sušší. Ještě předtím se ale v rámci dvou minut povedlo ženklavským borcům navýšit svůj náskok na šestigólových. Autory branek po cca hodině hry byli Pavel Mihalík a Marek Bukovský. Ze strany Bludovic zaznamenali povedené akce již zmínění Petráš s Mikešem, velmi aktivní na levém kraji byl Knápek a i přes svou fyziologickou nevýhodu bojoval Alex Bedřich o každý míč.

Povedený signál na přímém kopu zaznamenal Jež a Holík se střelou druhého jmenovaného. Výkon v druhé půli nebyl tolik špatný a důkazem toho budiž i několik skvělých zákroků Halašty. Asi největší byl ten při střele z hranice šestnáctky, kterou konečky prstů vyškrábl nad břevno. Tečku za zápasem udělal další šikovný úprk po křídle, tentokrát po levém, který až ránou do boční sítě zakončil Matuška.

Co čeká Sokoly příště

Výsledkem 6:0 ale nakonec zápas i skončil. Jedná se tedy o poloviční deficit oproti poslednímu mači na tomto place a určitě tak lze zaznamenat zlepšení. V dalším duelu bohužel na černo-bílou legii čeká další soupeř z kategorie nejtěžších a to rozjeté Sedlnice, které sice teď padly s Bordovicemi na penalty, ale mají ve svém kádru dalšího ostrostřelce, Lukáše Polónyiho. A to, že hned poté vyjedou svěřenci Bohumila Sivého do Bravantic, jež se také těší skvělé formě, pro tentokrát nebudeme komentovat.

 

VÝSLEDKY 6. KOLA III. TŘÍDY

 

TABULKA iii. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 6. KOLE

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody
1650102112017
2650013733416
36411022121014
46410124101413
5631112161512
653200161069
762310815-78
862301202007
9613201024-147
1061311813-56
11624001124-136
12613021425-115
13514001023-133
1460600440-360

 

PROGRAM 7. KOLA III. TŘÍDY

TJ Sokol Ženklava vs. TJ Sokol Vražné

TJ Sokol Ženklava vs. TJ Trojanovice-Bystré

TJ Sokol Ženklava vs. TJ Sokol Vražné