TJ Sokol Bludovice vs. TJ Slavia Stachovice B

logo OFS NJ

TJ Sokol Bludovice vs. FC Kyjovice

DŮSTOJNÁ ROZLUČKA SE SEZONOU DOMA PROTI KYJOVICÍM

Na poslední duel soutěžního ročníku 2023/2024 čekal bludovické fotbalisty mistrovský celek z Kyjovic, který měl už před zápasem jistotu postupu a vítězného titulu.

jak se postavil tým

Po delší době měl trenér Daniel Dorotík příjemné starosti s tím, jak vyplnit sestavu. Do nominace se totiž nevešla pouze pětice absentujících ve složení Milan Richter, Adam Riedel, Martin Steiner, Peter Kolman a Daniel Chrustawczuk. Do brány se znovu postavil Patrik Strnadel a před ním se utvořila obvyklá trojice Lukáš Kocián, Josef Holík a Dalibor Kocůrek. Pozice wing-backů připadla Filipu Venclíkovi a Michalu Baroňovi, zatímco střed vedle „Dory“ kryl Lukáš Badlík. V útoku pak nastoupil další navrátilec – tentokrát po trestu – Kristián Halašta a s ním Roman Gardoň a Radovan Holaška. Na lavičce pak bylo připraveno 5 náhradníků, konkrétně Michael Dwayeb, Dominik Zubek, Martin Nguyen, Lukáš Rýdel a Pavel Kašuba.

katastrofální start

Spolu se soutěžním utkáním pod hlavičkou 11. kola probíhal na bludovickém hřišti i Den dětí a tak byla návštěva celkem četná a to 100 lidí. Ti byli velmi rychle spražení, když ve 20. minutě svítil na elektronické tabuli (před jejím poločasovým výpadkem) stav 0:3 pro hosty. Vše odstartovala penalta, kterou vzadu zavinili svým faulem „Koci“. Nutno dodat, že zákrok mohl být ještě mimo vápno, ale pomezní arbitr a hlavní viděli zákrok uvnitř a proto mohl Marek Moravec zahrávat pokutový kop, kterým poslal pozdrav do Vršovic, přesněji panu Antonínu Panenkovi. Hned o pět minut na to se ke střele dostal Filip Švidrnoch a zdvojnásobil proti vybíhajícímu Strnadelovi. Třetí zásah poslal pro změnu kolem něj Tomáš Pohl a se šancemi domácích na jakýs takýs úspěch byly fuč.

snížení v průtrži mračen

Přejděme rovnou do druhého dějství, neboť v tom prvním nedocházelo k přímému ohrožení brány. V druhém se naopak velkému fanouškovi Chelsea Venclíkovi povedlo z pořádného úhlu překonat gólmana Jakuba Michajlova. Vše ještě na zadní tyč jistil Dorotík. Druhou pětačtyřicetiminutovku se nad Parkem legend sešly pořádné mraky a ty s sebou přinesly prudký liják. Hráči Kyjovic i díky absenci hráčů na střídání trochu uvolnili tempo a Bludovice se tu a tam dostaly do náznaku šance. Když ale nepadl gól ani ze závěrečného tlaku, šli všichni zmáčení účastníci rychle do kabiny a to za konečného skóre 1:3. Oproti podzimnímu měření sil se tak černo-bílé legii podařilo dát o parník nejlepšímu týmu soutěže alespoň branku a to je přinejmenším pozivitní.

VÝSLEDKY 11. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 11. KOLE

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody

TĚSNÁ PORÁŽKA OD NOVÉ HORKY

Trojlístek domácích utkání zakončily Bludovice v sobotu 18. května soubojem s Novou Horkou, od které naposledy inkasovaly tenisový kanár.

Jak se poskládal tým

V brance opět nechyběl Patrik Strnadel, který se před sebou mohl spolehnout na obránce Petera Kolmana, Dalibora Kocůrka a kapitána Josefa Holíka. Čtyřčlennou zálohu tvořili na krajích Filip Venclík a Adam Riedel, zatímco na středu působili hrající trenér Daniel Dorotík a Michal Baroň. Na hrotu byl opět Radovan Holaška, jehož po krajích doplňovali Roman Gardoň a Michael Dwayeb. Na lavičce pak byli připraveni čtyři náhradníci a to navrátilec Jiří Pavelka, Martin Nguyen, Dominik Zubek a Pavel Kašuba. Dle předchozího avíza chyběli Milan Richter, Lukáš Badlík, Lukáš Rýdel, Martin Steiner, Dominik Halašta a jeho bratr Kristián Halašta, jemuž ještě zbývá jeden zápas z trestu.

REMÍZA V POLOČASE

Mnozí fanoušci ještě nebyli ani usazeni na svých místech, když se poprvé měnilo skóre. Hned pár vteřin po výkopu totiž pláchl defenzívě domácího mužstva Tomáš Borovec a poslal Novou Horku do vedení. Bohužel to zraněním odnesl slovenský legionář Kolman, který si natáhl sval takovým způsobem, že zamířil rovnou do kabiny. Na tuto studenou sprchu ale Bludovjané zareagovali dobře a nevzdali se. „Ridy“ si po delší době zahrál zase více defenzivnější roli, nutno dodat kvalitně a na hřiště se dostal o něco dříve Nguyen.

Následující čtvrthodina hry byla v režii domácích a těm se nakonec povedlo i srovnat. Postaral se o to ve 13. minutě právě „Nugy“, který dostal exkluzivní pass od Holíka a nikým nechráněný na hranici šestnáctky napálil míč vší silou na bránu, kde se od břevna odrazil rychle na zem a pak za háčky vrchní tyčky. Opravdu pěkná branka, která pro jednu z jarních posil byla premiérovou v drese Bludovic v šestém soutěžním utkání. V závěru první půle se otěží zápasu ujali opět hosté z Nové Horky, ale stav 1:1 už se nezměnil.

opět rychlÁ branka

Po změně stran se novohorkovským povedlo opět dostat do vedení a to zásluhou Davida Kořeného jedenáct minut po začátku druhého dějství. Je třeba uznat, že soupeř byl lepší, nicméně TJSB nepůsobilo odevzdaným dojmem, jako v letech minulých a naopak bojovalo co mu síly stačily. Několik velkých šancí skončilo na Strnadelovi v brance, naopak na druhé straně si „Dora“ krásně narazil s Nguyenem, ale do koncovky se i po této pěkné souhře nedostali. Vytknout lze možná absence důrazu v některých osobních soubojích, který vedl k několika smolným odrazům na kopačky soupeře.

cO ČEKÁ bLUDOVICE PŘÍŠTĚ

Ať tak či tak, konečné skóre znělo 1:2 a bludovičtí fotbalisté už pomalu stříhají metr sezony 2023/24. Před nimi totiž leží poslední dva zápasy a to jeden venkovní (ten hned o nadcházejícím víkendu, kdy pojedou v sobotu 25. května do Bílova – zde budou hrát od 17:00) a jeden domácí (s Kyjovicemi o týden později a se začátkem opět v pět hodin odpoledne).

VÝSLEDKY 18. KOLA IV. TŘÍDY

DatumDomácíČas/VýsledekHostéHřiště Hlavní Návštěva

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 18. KOLE

logo OFS NJ

FK Životice u Nového Jičína vs. TJ Sokol Bludovice

Překvapivá prohra od životic

Podruhé za sebou si Bludovice zahrály na domácí půdě, ačkoliv tentokrát byli technicky vzato hosté. Soupeřem byly Životice u Nového Jičína.

V brance byl Patrik Strnadel, obrana byla znovu ve složení Peter Kolman, Dalibor Kocůrek a tentokrát kapitán Josef Holík. Kraje zálohy patřily Lukáši Kociánovi s Michalem Baroněm a ve středu operovali Lukáš Badlík s hrajícím trenérem Danielem Dorotíkem. V útoku nastoupili Michael Dwayeb, Roman Gardoň a navrátilec do sestavy Radovan Holaška.

Na lavičce byli připraveni Dominik Halašta, Dominik Zubek, Martin Nguyen, Martin Steiner a po delší době i Milan Richter. V kádru chyběl Kristián Halašta, který si odpykal první ze tří zápasů v rámci trestu za vyloučení v derby se Žilinou B. Omluvenku ze zdravotních důvodů zaslali Lukáš Rýdel s Jiřím Pavelkou a absentovali také Adam Riedel s Filipem Venclíkem.

odbyté utkání

Úvodní čtvrthodina se nesla ve znamení převahy Životic, která vyústila i v úvodní branku Lukáše Černocha. Pak se bludovičtí trochu rozkoukali a vytvořili si i několik šancí, bohužel bez gólové tečky. Do poločasu už se skóre neměnilo. Krátce po změně stran, přesněji v 54. minutě, srovnal Holaška a potvrdil tak tlak Bludovic, jenž ale následně zmizel bůh ví kam. Svěřenci „Dory“ nedodržovali taktiku a umožnili tak životickým vrátit se do vedení, opět zásluhou Černocha a to deset minut před koncem normální hrací doby. A to i přes fakt, že se jednalo o výjimečnou akci, jinak se totiž soupeř nedostával tak často za půlku. Nakonec z toho tedy byla poněkud nečekaná porážka.

Trojlístek domácích zápasů uzavře v sobotu 18. května duel s Novou Horkou, který v Parku legend opět začíná v pět hodin odpoledne. Do konce pak budou už zbývat jen dvě kola – na to další pojedou bludovičtí do Bílova, kde o uplynulém víkendu padl favorizovaný Štramberk a sezonu uzavře domácí duel s Kyjovicemi naplánovaný na den dětí.

VÝSLEDKY 17. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 17. KOLE

logo OFS NJ

PORÁŽKA NA PENALTY VE VYHROCENÉM DERBY SE ŽILINOU

První květnová sobota se nesla ve znamení utkání mezi dvěma místními částmi Nového Jičína. Do Bludovic na zdejší Park legend dorazilo béčko Žiliny a očekával se vypjatý mač.

Ačkoliv o důležitost zápasu nebylo pochyb, objevilo se i přesto několik omluvenek a to dokonce ze strany klíčových hráčů. Chyběl Lukáš Badlík, dále Lukáš Kocián s Jiřím Pavelkou, nejlepší střelec týmu Radovan Holaška a také Martin Steiner s Milanem Richterem. Trenér Daniel Dorotík si taktéž nechal sportovní výbavu doma a tentokrát se věnoval pouze koučingu. Alespoň malou náplastí byla účast Adama Riedela, nechyběl ani IvoAndělBajer a po přestávce se na lavičce náhradníků objevil i pseudo-fotograf Pavel Kašuba.

A kdo tedy nastoupil přímo na place? Pozice brankáře je jasná – Patrik Strnadel. Trojčlennou obranu ve složení Peter Kolman, Dalibor Kocůrek a Dominik Halašta šlo také očekávat. Ve středu zálohy se představili Josef Holík s Romanem Gardoněm, které na krajích podporovali Filip Venclík a Michal Baroň. Do útoku se pak ke Kristiánu Halaštovi přidali Martin Nguyen a Michael Dwayeb. Na lavičce pak kromě již zmíněných třech hráčů byli přítomni i Lukáš Rýdel s Dominikem Zubkem. Na pomezní čáru pak přišel pomoci Michal Vlk.

HROZNÁ PRVNÍ PŮLE

Ještě před začátkem utkání se v blízkém okolí občerstvovacího kiosku uskutečnila akce pro rodiny s dětmi se zaměřením na stavění májky. Celkem se tedy podle zápisu v prostorách hřiště pohybovalo v době zahájení klání 80 lidí. Vstup do derby Bludovjanům vůbec nevyšel, naopak. Už v 7. minutě se prosadil Aleš Brtníček a Dominik Halašta si prohlédl žlutou kartu. Stejný hráč ale na druhé straně hodně pozlobil soupeřova brankáře Lubomíra Vašičku, když poslal z levé strany dva nepříjemné projektily, které skončily na břevnu a právě na jeho rukavicích. Namísto srovnání či případného otočení stavu ale přišel před poslední pětiminutovkou druhý zásah žilinských fotbalistů a to v podání Vladimíra Mika. Do přestávky tak šli veselejší hosté za stavu 0:2 a frustraci si vybil i „Dino“, který směrem k rozhodčímu Václavu Hruškovskému pronesl pár nemístných poznámek, za které dostal kartu „Barney“.

ŠARVÁTKA A SROVNÁNÍ

Před změnou stran si kouč „Dora“ nechal hráče na trávníku a důrazně jim domluvil. Jeho slova zřejmě nalezla úrodnou půdu, jelikož domácím se dařilo lépe vypořádávat s nákopy Žiliny a v 55. minutě se dokonce dočkali srovnání. Prakticky na stejném místě, kde se vážně zranil, se do prázdné brány prosadil Dwayeb a dal tak naději na sklapnutí tzv. „Csaplárovy pasti“. Krátce po hodině hry vyvrcholily emoce, které se na trávníku začaly hromadit – a to i přes absenci Michala Hromádky, který hrál od začátku, ale střídal, aby byl fit na nedělní utkání A-mužstva. Po zákroku na kapitána Holíka se do sebe pustilo několik hráčů a Kristián Halašta s Martinem Hegarem z této potyčky vyšli s červenou kartou a vyloučením. Pouze žlutou pak dostal aktér dalších bojových zákroků Adam Křižan, který si nevybíravým způsobem posvítil na Venclíka.

Po uklidnění vášní se tedy hrálo dál a po nezaviněném pádu jednoho z hráčů hostujícího mančaftu běžel sám na brankáře Gardoň, kterému se po kličce povedlo prosadit a vyrovnat skóre na 2:2. To pak vydrželo až do samotného závěru, který se nesl ve znamení tlaku TJSB (ovšem bez potřebné koncovky), ačkoliv béčko Žiliny ještě orazítkovalo jednu z tyčí Strnadelovy brány. Na řadu tedy přišly pokutové kopy a když hned první pokus bludovický brankář chytil, vypadalo to nadějně. Z řad domácích se ale bohužel neprosadili Kolman s Kocůrkem a jelikož žilinští se dále nemýlili, brali nakonec extra bod za výhru na penalty právě oni. Pomstili se tak za vítězství 2:0, které si Bludovice připsaly na podzim.

I v dalším utkání se „Mocní sokoli“ představí před domácími fanoušky a to proti Životicím, které ale budou vedeny v zápise jako domácí tým. Došlo totiž k dohodě, že namísto na hřišti s umělou trávou přímo ve městě se i druhé vzájemné měření sil s Životicemi uskuteční v Bludovicích – obdobně jako tomu bylo o uplynulém víkendu v Hodslavicích, kde se představil stejný mančaft. Začátek utkání je naplánovaný už na pátou hodinu odpolední. A aby toho nebylo málo, tak i do třetice si černo-bílá legie zahraje o týden později doma, tentokrát však v řádném termínu a pořadí proti Nové Horce.

VÝSLEDKY 16. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 16. KOLE

logo OFS NJ

TJ Sokol Bludovice vs. FK Hodslavice

SENZACE NA DOSAH, ALE NAKONEC BEZ BODŮ

Druhý dubnový víkend se nesl ve znamení lokálního derby, když do bludovického Parku legend zavítal v sobotu 13. dubna fotbalový klub z Hodslavic. Jednalo se tedy o souboj 8. týmu se třetím.

V brance se představil opět Patrik Strnadel a ten měl před sebou v první lajně trojici obránců ve složení Dominik Halašta, Dalibor Kocůrek a Peter Kolman. Role wing-backů se zhostili Adam Riedel a a Filip Venclík, zatímco střed zálohy ještě vyztužili hrající kouč Daniel Dorotík s kapitánem Josefem Holíkem. Čistým hrotovým útočníkem byl Kristián Halašta, jehož ještě podporovali více vysunutí Radovan Holaška a Roman Gardoň. Lavička čítala 5 osob a to Lukáše Rýdla, Michaela Dwayeba, Dominika Zubka, Martina Nguyena a Jiřího Pavelku.

NADĚJNÝ PRVNÍ POLOČAS

Do úvodního dějství se za pěkného počasí před zraky sedmdesátky diváků pustily lépe Bludovice, když se už v 17. minutě ujaly vedení. Akce začala na levé straně – „Dino“ vyslal „Pepeho“ ulicí do šestnáctky, nositel čísla 7 zasekl a dal zpět na hranici pokutového území, kde to „Ridy“ uklidil k tyčce. O pouhých šest minut se opět radovala černo-bílá legie. Míč propadl z pravé strany až k „bludovickému Messimu“ a ten jej uklidil k pravé tyči. Výsledek 2:0 vydržel až do poločasu a jen málo kdo by se divil, kdyby u kolonky góly domácích svítila klidně i pětka. V podání Bludovic tak šlo o snovou pětačtyřicetiminutovku, kor když vezmeme do úvahy, že se hrálo proti kandidátovi na postup do III. třídy.

OBRAT HOSTŮ PO ZMĚNĚ STRAN

Bohužel se však opět projevila v ČR nechvalně známá „Csaplárova past“. Ta sklapla poprvé už po pěti minutách, kdy své gólové hody rozjel Patrik Mička a v 56. minutě už bylo zásluhou Jana Bartoně vyrovnáno. Domácí tým vůbec nechytl začátek a byl dost roztažený po hřišti. Zároveň se pak projevil kámen úrazu jménem fyzička, která jak bývá zvykem odpadla a někteří tak nestíhali vykrývat prostory. Mička ještě v 70. a 76. minutě přidal dva góly a završil tak hattrick, který se výrazně podílel na obratu na konečných 2:4. TJSB zaznamenalo 3 velké šance, které ale bohužel neskončily v brance. Po právu proto přišel trest v podobě čtyř inkasovaných branek a ztráty jednoho či tří bodů. I přesto se ale hráči dočkali od diváků a kouče „Dory“ pochval.

CO ČEKÁ BLUDOVICE PŘÍŠTĚ

V dobrých výkonech budou chtít Bludovjané pokračovat v Mošnově, kde v neděli 21. dubna vyzvou zdejší celek Skotnice B. Ten zajížděl na svůj zápas pod hlavičkou 13. kola do Nové Horky, kde s domácím Statkem padl 1:3 a nyní mu náleží 6. příčka v tabulce. Začátek utkání je naplánován na 16:00 SELČ. Příštím domácím mačem bude až na začátku května další derby, tentokrát s rezervou Žiliny, před které se ještě vmísí výjezd do Mankovic.