TJ Sokol Bludovice vs. FK Štramberk

TJ Sokol Bludovice vs. FK Hodslavice

TJ Sokol Bludovice vs. TJ Trojanovice-Bystré

BLUDOVICE STÁLE BEZ BODU, BYSTRÉ BYLO NAD JEJICH SÍLY

Ani na osmý pokus se nepovedlo bludovickým fotbalistům zvítězit nebo alespoň urvat remízu v rámci sezony 2020/2021 a i nadále se tak krčí na samém chvostu tabulky. Tentokrát byl jejich sokem vedoucí celek z Bystrého, jenž se domů vracel s plným bodovým počtem za „bůra“ 0:5.

Mimo hru tentokrát z kádru TJSB zůstali Michael Vavřík, Miloš Nastasovič, David Bleha, Jiří Šimek, Lukáš Potsch a zcela výjimečně i kapitán Josef Holík, jehož doslova za pět minut dvanáct skolila viróza. Nad rámec nominace pak musel být vynechán Michal Vlk. Trend posledních zápasů v podobě naplněné lavičky tak pokračoval i nadále – nechyběl na ní i nováček Filip Koutný, Daniel Chrustawczuk a trojice forvardů Vítězslav Tuma, Milan Richter a Jan Kozlok.

Mezi tři tyče se po jednozápasové absenci postavil Antonín Studený. Před ním na pozici stopera skvěle fungovali zástupce kapitána Jan Bouda s Michalem Hromádkou a kraje obrany obsadili Josef Jež a Ivo Bajer. Záložní řadu utvořili zprava Adam Riedel, Jakub Heralt, Dušan Zlatkovič a Přemysl Škobránek a na hrotu se představili čahoun Radek Matuška s Pavlem Kašubou, který však krátce po začátku střídal z důvodu nedostatečného rozcvičení.

RELATIVNĚ NADĚJNÝ POLOČAS

V rámci úvodní pětačtyřicetiminutovky se Bludovjani drželi s o poznání silnějším soupeřem a i přes brzkou inkasovanou branku neházeli flintu do žita. Na úvodní trefu Tomáše Petroviče navázal svým prvním zásahem ze dvou Jan Pupík a to ve 30. minutě. I přesto se ale jednalo o hratelný výsledek, který nepřipomínal výplach žaludku, jak jde označit stav 0:6 v posledním derby s Hodslavicemi. A hlavně byla na straně domácích vidět snaha hrát pohledný fotbal. K vidění bylo i několik střeleckých příležitostí, kterým ale jako vždy scházela přesnost.

ZPACKANÁ DRUHÁ PŮLE

To však zmizelo v druhém dějství, které už patřilo spíše hostům. Ti přidali další tři branky – v časech 60., 70. a 87. se o ně postarali již jmenovaný Jan Pupík a v posledních dvou případech Leoš Petřík. Nutno dodat, že gólman Bludovic Studený nechytal v optimálním zdravotním rozpoložení, ovšem k tomu se ani nesešel střed zálohy, která se často měnila a kde se představili i hráči, kteří tam obvykle nehrávají. I přesto ale došlo na náznaky šancí, jako když Kašuba vyslal elegantní patičkou do brejku Koutného. Nadějně rozjíždějící se útok ale zastavil jeden ze zadáků Bystrého.

co čeká bludovice příště?

Po vskutku našlapaném programu si nyní Sokol zajede na půdu protivníka z bližších pozic v tabulce. Tím je rezerva Petřvaldu na Moravě, kde se bude hrát už v neděli a to od 15. hodiny. Petřvald v posledním utkání vybojoval velmi cenné body, když po poločasovém výsledku 3:2 otočil průběh duelu na Ženklavě a zvítězil 6:4. I díky tomu se tak katapultoval na 11. místo v tabulce o skóre právě před ni a o bod za 10. Hostašovicemi. Bludovice už mezitím ztrácí na předposlední Mankovice 5 bodů. Dodejme, že poslední vzájemný mač na hřišti Petřvaldu dopadl porážkou 0:4

OSTATNÍ VÝSLEDKY KOLA

TABULKA

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody

TJ Sokol Bludovice vs. TJ Spartak Lubina

V pátek 2.10. se starší přípravka konečně dočkala soupeře, s kterým se ještě nikdy nestřetla a který opět vypadal papírově slabší. S výbornou formou hrající domácí tým už předem budí všude respekt. Stejně tak tomu bylo při příjezdu hráčů z Lubiny, kteří se díky různým uzavírkám na cestě k nám malinko opozdili. O to více byli naši talenti nabuzeni a připraveni dát do zápasu opět všechno. Začátek utkání však úplně neodpovídal tomu, co poslední zápasy přípravka předvádí a hráli, jakoby měli mít vše v kapse už před zápasem. A za to přišel trest hned v první minutě, kdy se hosté dostali do vedení. Pár minut trvalo bludovickým, než jim došlo, že zadarmo nic nedostanou.

Tým se trošku probral a začal hosty tlačit do pokutového území. Rozdíl v kvalitě šel poznat na první pohled, ovšem klobouk dolů před fotbalisty z Lubiny, kteří přijeli téměř kompletně s mladší přípravkou a podle toho vypadaly i reakce v situacích, kdy naši zkušení hráči, hrající i za mladší žáky, některé hráče soupeře hodně převyšovali. Nic se však nezměnilo na bojovnosti hostů, kteří i přes svůj věk dávali do hry vše a po zásluze byli i odměněni několika goly do naší sítě. Hru však s přehledem ovládali domácí. I když trenér bludovických Miroslav Blažek nebyl úplně se stylem, který jeho svěřenci předváděli spokojen (každý hrrr do branky a my bychom naopak rádi hráli krásný fotbal s držením míče a překvapivými momenty), dokázali domácí diktovat tempo hry a šli si jasně za dalším vítězstvím.

První poločas tak skončil výsledkovou převahou. Do druhé půle se šlo s ještě častějším střídáním, což i ovlivnilo plynulost hry domácích, ale hra byla nadále v rukou našich talentů. Oba naši brankáři dokázali, že získávají opravdu sebejistotu, jelikož ve spolupráci s obranou prokazují poslední zápasy výborný přehled a dokáží tak hrát hezký moderní fotbal. V zápasech kdy má tým takovou převahu jen těžko vypichovat zvláštní momenty, avšak i v tomto zápase se našly. Ať už to bylo překrásné sólo obránce Karla Alta, jenž si vzal míč na vlastní polovině a skrz všechny hráče Lubiny se dostal až k zakončení, které skončilo v síti.

Nebo úžasný přímý kop, kterého se po dloooouhé diskuzi hráčů ujal bludovický kanonýr Ríša Krutílek. Svůj kop zakroutil jako zkušený pardál. Z pozice diváka šlo o krásný oblouček…ovšem z pozice hráče a rozhodčího šlo bláznivě kroucený míč, který nejdříve mířil lehce doleva a v půlce letu náhle změnil směr doprava. Nádherný gól. Všem zúčastněným děkujeme za skvělé výkony a divákům za podporu nás i hráčů Lubiny, kteří podali opravdu sympatický výkon i přes svůj menší věkový handicap. Se starší přípravkou se tak na dalším domácím utkání sejdeme až na jaře, jelikož nás čekají na podzim už jen tři výjezdy na půdu soupeřů. Budeme tak rádi, když nás podpoříte i venku.

TJ Sokol Bludovice vs. TJ Sokol Bravantice

DALŠÍ DOMÁCÍ PORÁŽKA S GÓLEM DEBUTANTA

V Bludovicích panují temné časy, alespoň co se mužského týmu týče. Ten měl o uplynulé sobotě šanci na další reparát před vlastními diváky, když hostil vedoucí celek z Bravantic. I když z toho zase nebyly body, výkon byl zatím nejlepším v rámci tohoto ročníku.

NOVÁ TVÁŘ V ÚTOKU

Hodně tomu pomohl návrat věhlasného motivátora Jana Boudy, jenž utvořil stoperskou dvojici s kapitánem Josefem Holíkem. Tradiční střední obránce Ivo Bajer se vysunul na levý kraj obrany a na opačném stál Adam Riedel. V záložní řadě se po delší době objevil špílmachr David Bleha, který nastoupil vedle Dušana Zlatkoviče. Postranní prostory náležely Přemyslu Škobránkovi v případě levé strany hřiště a Michalu Hromádkovi na pravé. V bráně nechyběl Antonín Studený a v útoku se pak od začátku objevil čahoun Radek Matuška společně s Pavlem Kašubou.

Ten však krátce po startu utkání přenechal místo nováčkovi v celku, Jakubu Heraltovi. Třiadvacetiletý bývalý hráč Libhoště a Starého Jičína, jehož mnozí spíše znají z jeho hokejových štací v Novém Jičíně, Přerově, Frýdku-Místku a Kopřivnici, byl podepsán v rámci uplynulého týdne a hned tak mohl naskočit do soutěžního dění. Lavička tentokrát výjimečně praskala ve švech, když jí vedle něj okupovali ještě Vítězslav Tuma, Daniel Chrustawczuk, Jan Kozlok a Jiří Karas. Posledně jmenovaný „růžový panter“ dorazil po házenkářském utkání až na druhou půli.

Z osobních důvodů nehráli Josef Jež a Michael Vavřík, zdravotní komplikace stále provázejí Milana Richtera, Jiřího Šimka a Lukáše Potsche a mimo nominaci zůstal Michal Vlk, jenž se zhostil role vedoucího mužstva. Kouč Bohumil Sivý tedy měl z čeho vybírat. Do Parku legend, jak mnozí přezdívají bludovickému hřišti, dorazilo necelých 50 návštěvníků a na zájemce čekalo v kiosku i premiérové vydání Bludovického bulletinu, obsahujícího soupisky a zápasy jak A-týmu, tak obou mládežnických celků. Ke stažení v elektronické verzi jsme jej umístili zde.

Zlepšení komunikace na hřišti

Od úvodního hvizdu bylo vidět další pokrok v herním obraze. Bludovičtí více komunikovali a výsledkem toho byly parádní narážečky, převážně na pravé straně mezi Hromádkou, Riedelem a Blehou. K zakončení se ale zpočátku černo-bílá legie nedostávala. Nejblíže gólu byl posledně jmenovaný záložník, jehož pokus zpoza šestnáctky tečoval jeden z obránců kopačkou na roh, nicméně arbitr, kterým pro toto utkání byl Martin Pustějovský, nechal zahrávat brankáře hostů odkop. Ostatní pokusy, jako ten od Hromádky, pak končily spíše mimo či nad.

inkasované góly mají na svědomí chyby

Ve 20. minutě se tak prosadili poprvé bravantičtí a to zásluhou Davida Mráze. Na jednogólové vedení navázali o necelou čtvrthodinku později zásahem Dalibora Nového. Bludovice ale mohli jít na přestávku se vztyčenými hlavami, jelikož poločasový stav 0:2 je určitě lepší, než dvakrát tak velký, jaký měli v minulém kole proti Zbyslavicím. A měli i několik povedených příležitostí. Světově známá „Csaplárova past“ ale po změně stran nesklapla – naopak. Hostující výběr přidal zásluhou Tomáše Štastného a Michala Brisudy další dva góly.

Obzvláště první zmíněná trefa byla úctyhodná, když padla po střele z půlky, které předcházelo vyvezení míče Studeného k postranní čáře. Následným centrem ale gólman našel právě hráče soupeře. Pět minut po 4. brance Bravantic se ale blýskl nový forvard ve službách TJSB, Heralt. Další ofenzivně laděný potetovaný štírek v kádru dostal míč zhruba uprostřed hřiště a po individuálním dravém průniku překonal brankáře v situaci jeden na jednoho. Balon se sice za čáru dokutálel tak tak, ale nakonec mohla propuknout radost jak u něj, tak na lavičce.

Góly tedy začínají padat, což je pro budoucnost bludovického mančaftu velmi dobrá zpráva. Vzápětí proběhla menší šarvátka doprovázená výměnou názorů s lidmi v hledišti. Jejím hlavním aktérem byl obvyklý karetní hříšník z řad Bludovic s desítkou na zádech. Sudí byl ale velmi benevolentní a až na lavičce, kam jej hokejovým stylem poslal na chvíli se uklidnit, mu udělil pouze žlutou kartu za prupovídky. Frustrace ze stavu, který panoval, byla evidentní. Poslední tečku za skóre pak udělal Vojtěch Kremzer, jenž navýšil vedení hostů na konečných 5:1.

I když jde opět o vysokou prohru, lze hovořit o záblesku lepších zítřků, jelikož chvílemi byly Bludovice více než důstojným sokem vedoucího celku tabulky. V příštím utkání zajedou Sokoli, kteří jsou stále poslední se skóre 2:26, do Hodslavic. Malé lokální derby se zde uskuteční v sobotu 26. září od 16:00. Hodslavice v rámci tohoto kola zvítězili až po penaltovém rozstřelu proti Ženklavě a aktuálně jim náleží 3. příčka v tabulce s dvanácti body za 5 výher (z toho tří na penalty) a 1 remízu. Dodejme, že poslední vzájemný zápas skončil loni v podobném termínu porážkou 0:4.

TABULKA

Sada několika domácích mládežnických zápasů během dvou týdnů byla završena utkáním s týmem, jenž vždy budí respekt, a to týmem Štramberka. Tento soupeř oplývá dlouhodobě výbornou práci s mládeží a proto bylo třeba krotit papírové předpoklady, že bychom měli vyhrát. Obzvlášť když o den dříve s přehledem svého soka z Lubiny porazili. Do utkání vstoupili domácí opatrně a nechtěli ponechat nic náhodě, proto se obvyklý střelec a záložník Teodor Toman přesunul při absenci, v posledních zápasech neskutečného Karla Alta, do obrany.

Chvíli se hledal a jeho útočné choutky byly cítit při každém pohybu. Naši mladí hru docela ovládali a každá lepší příležitost štramberských končila buď na kopačkách obrany nebo v rukou gólmana Ríši Kudělky. Hosté měli také svou hvězdu a ta nám dokázala zatápět. Hráč s patnáctkou na zádech si svými výpady vypracoval několik hezkých střel ale v síti skončila pouze jedna. Těchto manévrů si totiž byli naši talenti vědomi a tak se povedlo soupeře zkušeně zdvojovat. Lehčí dominance ve hře vedla k poločasovému výsledku 7:1.

Do další části se udělala obvyklá změna na pozici brankáře a své pozice si prohodili Teodor Toman a Ríša Kudělka. Oba dva i po změně dokazovali, že jejich univerzálnost je výjimečná. Obrana dále šlapala jako v první půli. Domácí však začali více prostřídávat a tak se mohla do listiny úspěšných střelců po dlouhé době zapojit i Růženka Stromšíková, která svou technikou dokázala udivovat diváky. Průběh druhé půle tak byl opět v tempu bludovických.

Svou skvělou střeleckou formu v zápase opět potvrdili Ríša Krutílek (3 góly), Pavel Schneider (5 gólů), či Teodor Toman (3 góly), který dokonce z pozice brankáře v druhé půli využil zaváhání a vyběhnutí hostujícího gólmana, a ranou přes celé hřiště se nemýlil. Skvělé výkony však podali všichni hráči a patří jim veliký dík. Je třeba taky připomenout, jak už bývá poslední zápasy zvykem, že si odbyl svou premiéru za Bludovice další nováček v týmu, Vítek Neděla. Děkujeme tak za podporu a těšíme se na vás v dalších utkáních.

TJ Sokol Bludovice vs. TJ Mořkov

Velice náročný program pro část týmu, který hraje v přípravce i žácích, pokračoval čtvrtým zápasem v osmi dnech. Únava z tak ohromné porce zápasů už se začíná projevovat, avšak kluci mají neustále chuť hrát a překonávat sami sebe. Tentokrát se nás přijel pokusit zaskočit tým z Mořkova.

Předchozí výsledky lehce favorizovaly tým Bludovic, ale jak už z fotbalového života víme, nikdy není nic jasné dokud nezazní píšťalka rozhodčího na konci utkání. Hosté byli určitě hodně nažhaveni vyhrát konečně své první letošní utkání, jelikož se v areálu hřiště objevili o mnoho dříve než samotní domácí hráči. Od této chvíle trenéři věděli moc dobře, že nepůjde o jednoduchý souboj.

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, nikdo nechtěl udělat závažnější chybu. Mnoho šancí tak k vidění nebylo, pouze souboje na hraně pravidel, které oba týmy začaly dostávat do varu. Domácí poté dokázali vstřelit svůj první gól a pomaličku začali přebírat kontrolu nad zápasem.

Hosté však nic nevzdávali a o dobrý výsledek se rvali pěknými akcemi a občas i velkým závarem před naší brankou. Benevolentnější přístup rozhodčího však dokázal bludovické tak nahecovat a napumpovat adrenalinem, že se v posledních čtyřech minutách první půle trefili hned třikrát a do šaten se šlo za příjemného stavu 4:0.

Další část zápasu začal podobně opatrně jako první. Ale díky příjemnému vedení si naši hráči dokázali chvilkami podržet balon na kopačkách a nechat běhat soupeře. Samozřejmě jak už to tak v našich luzích a hájích bývá, když už vedete dost, chcete více. A tak se bludovičtí mladíci pokoušeli o další branky, ale dobře chytající gólman hostů dokázal spoustu akcí zastavit. V určitých okamžicích domácí produkovali veliký tlak, jenže ta naše koncovka…tyčky a náruč gólmana jsou nám asi souzeny.

Nakonec se však podařilo soupeře ještě dvakrát překonat a černobílí sokoli si tak mohli znovu zařvat svůj vítězný pokřik. Potěšující je ovšem nula na kontě brankáře Teodora Tomana a to, ze porce gólů se rozdělila mezi několik hráčů a dokazujeme tak, že branku může dát kdokoliv, když tým drží pohromadě a plní trenérovy pokyny. Všem divákům děkujeme za podporu.

TJ Sokol Bludovice vs. SK Tichá

Mládežnicky nabitý týden plný fotbalu na domácím hřišti zakončili v neděli ráno mladší žáci. Do Parku legend, jak přezdíváme našemu hřišti, zavítal tým z Tiché o kterém trenéři nevěděli vůbec nic, jelikož za pětiletou novodobou historii mládeže se tyto týmy ještě nestřetly. Souboj to byl velice důležitý, jelikož vítězný tým by si upevnil místo na špičce tabulky a útočil by tak na první místo z lepší pozice. Ihned po příjezdu hostů bylo jasné, že půjde o tuhý boj.

Několik hráčů výškou převyšovalo naše, z velké části přípravkové, členy týmu. I počet fotbalistů byl vyšší, tudíž v teplém počasí bylo jasné, že bude v takovémto vyrovnaném souboji rozhodovat fyzička. Začátek byl opatrný než se obě strany oťukají. Tempo se však začalo zvyšovat přibývajícími šancemi na obou stranách. Skvělé obrany obou týmu útočníkům moc nedovolovaly. I přesto se našlo několik obrovských šancí a diváci rozhodně neměli nouzi o napětí. Bludovičtí sice museli v první půli skóre vždy dotahovat, avšak výkon obou celků byl úžasný.

V napjatém utkání tak neunikla ani žádná chyba rozhodčího (trenéra Miroslava Blažka), který špatně vyhodnotil faul na unikajícího Tomáše Nedělu téměř sám na brankáře, z čehož mohla být velice výhodná standardní situace. Do kabin tak šly oba mančafty za smírného stavu 2:2. Do druhé půlky vletěli bludovičtí s obrovskou vervou. Za každou cenu chtěli vyválčit domácí vítězství a snaha byla odměněna vedoucí brankou a tak se poprvé v utkání vedlo. Naneštěstí nepozornost a uspokojení z vedení dalo obrovskou možnost hostům, kteří ihned z protiútoku trestali a tak slastný pocit z převahy netrval ani minutu.

Bohužel v druhé části zápasu se začala projevovat obrovská únava. Většina týmu totiž hrála již třetí utkání v pěti dnech a když se přidá velký počet střídajících hráčů na straně Tiché, nešlo ani našim talentům vyčítat, že fyzička odcházela rychleji než v jiných utkáních. Bludovická mládež tak pocítila letošní první porážku, avšak o body a vítězství jde vždy až na druhém místě…důležitý je pocit, že si to každý užil, jak hráči tak diváci. Děkujeme za maximální výkon hráčům a podporu diváků a doufáme, že nás přijdete podpořit už tuto středu opět v domácím prostředí proti týmu Mořkova.