TJ Sokol Bludovice vs. TJ Trojanovice-Bystré

TJ Sokol Bludovice vs. FC Libhošť

TJ Sokol Bludovice vs. TJ Petřvald na Moravě B

TJ Sokol Bludovice vs. FK Štramberk

TJ Sokol Bludovice vs. FK Primus Příbor

TJ Sokol Bludovice vs. NFC Lichnov

TJ Sokol Bludovice vs. NFC Lichnov

TJ Sokol Bludovice vs. TJ Sokol Sedlnice

OSTUDNÝ DEBAKL OD SEDLNIC

Do Parku legend se o třetí zářijové sobotě dostavil rozjetý celek TJ Sokolu Sedlnice, kterému patřilo před výkopem druhé místo. Rozdíl v kvalitě tak mohl být zřejmý už od samého počátku.

JAK SE POSTAVIL TÝM

V bráně se objevila jednička Lukáš Kocián a před ním se rozložilo kvarteto beků ve složení Jan Hříva, Josef Holík, Dominik Halašta a Jakub Bedřich. Trenér Bohumil Sivý se od samého počátku rozhodl co nejvíce zahustit střed a vyztužit obranu a tak se do zálohy vtěsnalo od 1. minuty 5 hráčů – jmenovitě Tomáš Knápek, Daniel Chrustawczuk, Alexandr Bedřich, Adam Riedel a Radek Matuška. Dokonce i útočník Pavel Kašuba dostal více defenzivní pokyny.

S nimiž si ale příliš nepotykal a tak přepustil brzy místo Milanu Richterovi a v průběhu zápasu už si zahrál jako krajní bek a chvíli i jako defenzivní štít. Na lavičce ještě kromě něj čekali Dalibor Kocůrek a po delší době i maskot Michal Vlk. Povinností pomezního sudího se chopil Kristián Halašta, jenž laboruje se zraněnou nohou, ovšem na lajně byl i přesto skvělý. Chyběli Josef Jež, Ivo Bajer, Filip Venclík, Václav Mikeš, Martin Steiner, Vítězslav Tuma, Libor Petráš a Miroslav Blažek, jenž raději u sklenky dobrého pitiva trávil dvě vysoké porážky svých mladých svěřenců.

Z řad ex-bludovických hráčů byl v hledišti spatřen i David Bleha a do kabiny se na slovíčko zastavil Michael Dwayeb. Nutno dodat, že okresní svaz Nového Jičína na tento zápas (a také na další dva) nedelegoval hlavního arbitra, což nezůstalo bez údivu u klubového sekretáře, který na poslední chvíli sháněl rozhodčího laika. Nelehké role se ujal pan Zdeněk Marek a my mu za tento chvályhodný čin mnohokrát děkujeme.

OTŘESNÝ VSTUP DO UTKÁNÍ A OSTATNĚ CELÝ PRŮBĚH

Veškeré zařizování mimo hřiště mělo za příčinu nedostatečnou rozcvičku již zmíněného sekretáře a kapitána v jedné osobě, který chyboval hned v úvodních vteřinách utkání, kdy namazal bomberovi Lukášovi Polónyimu a ten překonal brankáře Kociána poprvé. A kolotoč branek hostů se tímto rozjel na plné obrátky. Když už to po dvaceti minutách bylo 0:3, někteří z řad domácích přijímali možnou kontumaci s finančním postihem. Přeci jen, skóre 0:3 vypadá určitě lépe, než to, které by svítilo na výsledkové tabuli.

Ta se ale raději ani nevěšela na boční zeď budovy zázemí TJSB. Na druhou stranu je však i tato lekce dobrá a mnozí hráči naberou tolik kýžené zkušenosti – řeč je hlavně o nejmladších členech kádru, tedy bratrech Bedřichových a Hřívovi. Před druhou brankou Polónyiho se ještě prosadil Jan Huška a jakmile bývalý hráč Frýdku Místku, Nového Jičína, Prostějova, Hranic, Vysočiny Jihlava a Jeseníku nad Odrou završil svůj hattrick, slova se ujali další. Po brance Tomáše Kalince s kapitánskou páskou na levé paži se rozjel Filip Žárský.

Na jeho dva zásahy navázal po změně stran Huška druhým zásahem a poté šikovný křídelník se sedmičkou na zádech přidal další 2 hřebíčky do bludovické rakve. Krátce před svým vystřídáním ještě svůj účet na čtyři branky navýšil i Polónyi. Domácí se zmohli na několik polovičních šancí a jednu tutovou, kterou spálil Richter. Tomu už vevnitř velkého vápna nahrával Chrustawczuk, ale konečná střela vysoko přeletěla svatyni Lukáše Spurného. Ten si tak v poklidu pohlídal další nulu, v pořadí již třetí v této sezoně.

Co čeká na Bludovice příště

V dalším klání pojede černo-bílá legie ve volební den, tudíž v sobotu 24. září, na hřiště, kde se letos na jaře radovali z prvního vítězství po delší době a zároveň evidentně na dlouhou dobu – do Bravantic. Ty jsou ale letos rozjeté jako Šinkansen na trati Tokyo – Ósaka a aktuálně jsou na prvním místě. V posledním zápase brali pouze 2 body za výhru na penalty v Bordovicích, jinak jsou ale bez ztráty kytičky. Vzájemný duel pod hlavičkou 8. kola začne v 15:30. Příštím domácím zápasem pak bude o týden později 1. října měření sil s Lichnovem.

 

VÝSLEDKY 7. KOLA III. TŘÍDY

 

TABULKA iii. třídy PO NEKOMPLETNĚ ODEHRANÉM 7. KOLE

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody
1650102112017
2650013733416
36411022121014
46410124101413
5631112161512
653200161069
762310815-78
862301202007
9613201024-147
1061311813-56
11624001124-136
12613021425-115
13514001023-133
1460600440-360

 

PROGRAM 8. KOLA III. TŘÍDY

TJ Sokol Bludovice vs. TJ Sokol Ženklava / AFC Veřovice

V sobotu po pátečním výprasku mladších žáků se postavili doma i starší žáci svým vrstevníkům z Ženklavy. Tentokrát už ale v kompletní sestavě i s navrátilcem Pavlem Schneiderem po dovolené.

Na poslední chvíli se dal dohromady i v týdnu nachlazený Kuba Vašek a tým se mohl předvést. Přes spoustu připomínek od hostujících hráčů i diváků, že se hraje na jednu menší a jednu větší branku se všichni smířili s faktem, že to tak je a šlo se do boje. Od začátku bludovičtí naznačovali, že výkon z derby byl pouhou výjimkou a s týmem jenž vévodí tabulce rozehráli vyrovnanou partii. Hezké kombinace a opravdová fotbalovost, kterou domácí předváděli zaskočila i soupeře.

O to větší překvapení pro ně bylo, když se po skvělé individuální akci prosadil stoper Nikolas Lysek, jeden z obrovských srdcařů týmu. Ženklava se však nenechala zahanbit a gól jakoby je probral. Stále však šlo o vyrovnanou hru, i když na hostujících hráčích šla vidět jemná převaha, kterou dokázali přetavit ve dva zásahy do sítě Bludovic. Naši talenti ovšem hrozili neustále a když se středopolař Teodor Toman dostal po skvělé přihrávce k sólu přímo na brankáře, nezbylo než obránci hostí pokusit se ho zastavit skluzem. Bohužel však už byl v pokutovém území a útočící hráč se skácel k zemi, penalta.

sestava Ženklava-Veřovice

Sám poškozený si postavil míč na puntík a svůj pokus samozřejmě proměnil. Do poločasu se hrál hezký fotbal, který až na pár momentů, kdy některým malinko tekly nervy z nečekaného průběhu, ocenili i diváci. Do druhé části se ovšem vyměnily branky a bylo jasné, že pokud na našeho gólmana nepůjde střela blíže k tělu, bude to gól. Brankář, chytající i za mladší žáky, bohužel se vší úctou nemá fyzické parametry na to doskočit ani na břevno velké branky. A tak každá vyšší střela je zákonitě jistý gól.

Hráči Bludovic se tak uchýlili spíše k obranné hře, kdy se snažili zamezit jakékoliv střele z dálky na kterou by gólman nedosáhl a do útoku už se dostávali pouze sporadicky. Hosté samozřejmě několik volných míst ke střele nebo k průniku našli a tak z obrovské převahy vytěžili další zásahy do naší sítě. Přes nelichotivý výsledek však nutno svěřence Miroslava Blažka pochválit. Ukázali odhodlanost, bojovnost a také své fotbalové schopnosti, které jim týden zpátky v derby chyběly.

Ukázali tak i to, že se mohou měřit i s týmy z horních pater tabulky, přestože polovina základní sestavy a lavička jsou zatím věkově hráči mladších žáků. Od svého trenéra i vlastních diváků dostali pochvalu a tak se šlo domů s dobrou náladou. V příští utkání se vydá v neděli tým starších žáků na půdu Mankovic. Doufejme že lehká marodka, která postihuje bludovický tým neovlivní základní sestavu příliš a hráči tak budou moci předvést opět úžasný výkon.

 

OSTATNÍ VÝSLEDKY NEKOMPLETNĚ ODEHRANÉHO 7. KOLA – STARŠÍ ŽÁCI 8+1 (2 X 40 MIN.)

 

TABULKA PO NEKOMPLETNĚ ODEHRANÉM 6. KOLE – STARŠÍ ŽÁCI 8+1 (2 X 40 MIN.)
PoziceKlubZápasyVýhryProhryVstřelenéObdrženéRozdílBodyRemízy
144040832120
243133122190
343126121490
433025111490
542243212260
6321169760
74221311260
84222434-1060
94132023-330
10303226-2400
11404642-3600
12303342-3900

 

nejlepší střelci PO NEKOMPLETNĚ ODEHRANÉM 6. KOLE – STARŠÍ ŽÁCI 8+1 (2 X 40 MIN.)

TJ Sokol Bludovice vs. TJ Petřvald na Moravě

Nečekanou katastrofou dopadl páteční domácí zápas mladších žáků proti Petřvaldu, týmu s kterým oba loňské souboje nepoznaly vítěze. V tomto souboji se střetli první dva týmy tabulky a minimálně z domácího tábora se očekával opět vyrovnaný souboj. Opak byl ovšem pravdou.

Bludovičtí asi měli po dvou výhrách v sezoně pocit, že se nemůže nic stát a každý tým jim padne k nohám, ale hned v prvních minutách jim soupeř srazil hřebínek. Zmatek který do našich řad Petřvald vnesl byl až krutý. Naši žáci se nedokázali chytat žádného stébla aby přišlo zlepšení. Několik dobrých individuálních výkonů ovšem celý tým neporazí. A přestože děti po výhrách touží, trenér Miroslav Blažek vždy zdůrazňuje, že základ je „hrát fotbal a bavit se“ a každá porážka je snesitelná, pokud dá hráč do zápasu vše. To se však na první pohled v tomto utkání nestalo.

Do branky se na poslední chvíli postavil od prvních minut David Hoďák, avšak jeho motor týmu šíleně chyběl v poli, proto trenér sáhl po 17ti minutách a pěti obdržených gólech k velkému tahu a do branky poslal nováčka, který se se svým elánem a radostí ze hry předvedl poprvé v bráně už minulý týden ve starších žácích, Lukáše Stromšíka. A ačkoliv dostal další příděl gólů, podařilo se mu neskutečné množství dalších šancí zlikvidovat a dokonce i chytit jednu nařízenou penaltu, což ve svém druhém vystoupení v brance v životě je ohromný osobní úspěch, stal se tak jednou z hvězd domácích v tomto klání. Vysloužil si posléze obrovský aplaus diváků a velkou chválu svého kouče.

sestava Petřvald

Bludovičtí se začali dostávat do protiútoků až v poslední třetině zápasu, kdy už si hosté tolik na zadní vrátka nedávali pozor. V té chvíli se několikrát dostal do brejku kapitán Teodor Toman, ale bohužel se prosadit nedokázal, přestože v jedné šanci překonal kličkou už i gólmana ale v tom tlaku naneštěstí minul úplně prázdnou branku. Alespoň jednou se však skórovat povedlo, když se opět v protiútoku povedlo Oliveru Kurkovi přehodit vystoupeného gólmana hostů. To ale byl jediný gólový úspěch. Domácí se celý zápas trápili psychicky, nedokázali v sobě najít svůj klid ke hře, kterou rozhodně umí a když tohle trápení přešlo i na bludovického trenéra, který jak sám řekl po zápase, se nechal až moc strhnout emocemi, zklamáním z průběhu hry a moc podpory svému týmu díky tomu nedodal a za co se hráčům i omluvil, bylo jasné, že půjde o ohromnou facku pro bludovický tým.

Sezona však pokračuje dále, je třeba si vzít ponaučení a do příštích zápasů vstoupit s větším klidem, zodpovědností a hrou, která už nikdy nebude připomínat zmatek a guláš z tohoto utkání ale která naopak bude lahodit oku a bavit jak hráče tak diváky. Domácí trenér bere odpovědnost za takový výbuch na sebe a bude dělat vše pro to, aby naši diváci podobná představení už vidět nemuseli. Na soupisce se objevil po pár zápasech už i největší ostrostřelec Pavel Schneider, který se v den zápasu vracel z dovolené, ale pouze pro případ, že by se stal zázrak a on sám stihl aspoň část utkání. To se očekávaně nestalo a na jeho výkony se tak můžeme těšit opět v následujících kláních.

 

 

OSTATNÍ VÝSLEDKY KOMPLETNĚ ODEHRANÉHO 7. KOLA – MLADŠÍ ŽÁCI 7+1 (2 X 35 MIN.) SK. A

 

TABULKA PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 7. KOLE – MLADŠÍ ŽÁCI 7+1 (2 X 35 MIN.) SK. A
PoziceKlubZápasyVýhryProhryVstřelenéObdrženéRozdílRemízy
1330294250
2220232210
3321209110
43212616100
5312231760
6312221840
73121222-100
8404067-670

 

nejlepší střelci PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 7. KOLE – MLADŠÍ ŽÁCI 7+1 (2 X 35 MIN.) SK. A