FC Kyjovice vs. FK Hodslavice

logo OFS NJ

FC Kyjovice vs. TJ Sokol Bludovice

ROZLUČKA S PODZIMEM PŘINESLA PROHRU ZA MASIVNÍ PODPORY

Jak už tomu bývá v posledních letech zvykem, poslední podzimní zápas Bludovic je venku v nejvzdálenější obci. Letos tento status drží Kyjovice, kam včera krátce po jedné hodině vyjel autobus s osmadvaceti lidmi na palubě.

Jak se poskládal tým

Co se hrací plochy týče, zde bylo připraveno 15 hráčů. Mezi třemi tyčemi nechyběla opora v podobě Lukáše Kociána, stejně jako v obraně zkušenosti Iva Bajera a Josefa Holíka. Ty na krajích doplnili Peter Kolman vpravo a Michal Baroň vlevo. Pozici defenzivního štítu zaujal Lukáš Badlík, jenž se vrátil po delší absenci zapříčiněné pracovními a rodinnými povinnostmi, a před ním už se rozprostřela tradiční čtveřice záložníků, tentokrát ve složení zprava Lukáš Rýdel, Radovan Holaška, Daniel Dorotík a Adam Riedel, který po nějaké době opět hrál na více vysunutém postu. Osamoceným hrotem byl Milan Richter. Na lavičce čekali na svou šanci Dominik Zubek, Pavel Kašuba, Michal Vlk a Daniel Chrustawczuk.

Spolu s hráči ale vycestovali na kraj okresu Opava-město také fanoušci včetně dlouholetých příznivců manželů Křižanových, rodičů kapitána A-mužstva a také zraněných bratrů Halaštů Dominika a Kristiána. Všichni vydatně fandili, z čehož museli být překvapení i fanoušci z řad domácích, kteří jim v podpoře svého mančaftu nestíhali. Rádi bychom touto cestou opět poděkovali všem, kteří se nedělního výjezdu zúčastnili, za podporu a přízeň a stejně tak děkujeme i sponzorovi HOLYSIMPLICITY s.r.o. za zařízení autobusu a dodržení pitného režimu. A samozřejmě slova díků patří i panu řidiči. Heslem tohoto premiérového výletu autobusem bylo „My jsme doma všude!“.

LUXUSNÍ PRVNÍ PŮLE

Zpět ke hře. V prvním poločase předvedli hosté kompaktní výkon, soupeře zpočátku téměř k ničemu nepouštěli a hráli opravdu pohlednou hru založenou na dobré obraně. Míče si mezi sebou předávali borci odění do černých dresů po zemi, ze strany na stranu a čekali na malé skulinky směrem dopředu, které přišly. Nad zakončoval Richter, nedostatečnou razanci měl pokus Dorotíka a zablokován byl pokus Zubka. Ke konci úvodního dějství měli pár šancí i hosté, které zklamala přesnost anebo Kocián v brance, který si dvakrát opravdu hodně zachytal.

HROZIVÁ DESETIMINUTOVKA

Po změně stran přišlo pokračování v tomto trendu, než po hodině hry přišel první úder z kopačky Davida Kuzniciuse. Na toho do pěti minut navázal špílmachr Kyjovic Filip Švidrnoch a za další tři minuty se prosadil i Matěj Koutný. Deset minut jako z hororu a bylo vymalováno. Do konce řádné hrací doby už se stav nezměnil a tak domácí udrželi tři body a díky zaváhání Štramberku, který padl doma s Hodslavicemi, se dostali na čelo tabulky. I tak nelze hovořit o žádné blamáži, naopak. Hrát takto dobře s novým lídrem soutěže je známkou progresu celého klubu a věřme, že na jaře to bude ještě lepší!

Společné foto s fanoušky po utkání v Kyjovicích„Účastníci zájezdu“ (15.10.2023, Kyjovice)

VÝSLEDKY 2. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 1. KOLE