FK Hodslavice vs. TJ Sokol Hostašovice

FK Hodslavice vs. TJ Sokol Zbyslavice

FK Hodslavice vs. FK Štramberk

FK Hodslavice vs. TJ Spartak Lubina

FK Hodslavice vs. SK Tichá

FK Hodslavice vs. TJ Mořkov

FK Hodslavice vs. TJ Sokol Bludovice

PROHRA V DERBY S PRVNÍM VYHRANÝM POLOČASEM

V sobotu 26. září bylo na hodslavickém hřišti na programu lokální derby domácích hráčů s vedlejší obcí, kterou je novojičínská městská část Bludovice.
 

Na další soutěžní mač z ní odcestovala početná nominace, v níž scházeli zranění Antonín Studený, Daniel Chrustawczuk, Michael Vavřík a Lukáš Potsch, Jiří Karas a pracovně vytížení srbští legionáři Miloš Nastasovič s Dušanem Zlatkovičem. Na lavičce byli připraveni 4 náhradníci, což je na místní poměry úctyhodné číslo. Do sestavy se vrátil Josef Jež, jenž poslední duely zameškal. Debut v bráně si odbyl po jediném tréninku Filip Koutný. Před ním se rozložila obrana ve složení Michal Hromádka, Josef Holík, Jan Bouda a Ivo Bajer. Zálohu utvořili Adam Riedel, David Riedel, Jakub Heralt a Přemysl Škobránek a útok Radek Matuška s Milanem Richterem. Připraveni dále byli i Vítězslav Tuma, Jan Kozlok, Pavel Kašuba a již zmíněný Jež.  

 

ÚVODNÍ DĚJSTVÍ JAKO Z HORORU

Na toto konkrétní utkání nebyl delegován žádný hlavní rozhodčí z fotbalové asociace a této nelehké role se tedy ujal jeden z členů realizačního personálu místního celku. Vstup do utkání mohli mít bludovičtí přímo snový, když už ve 20. vteřině běžel sám na bránu z pravé strany Matuška. Jeho střelu ale brankář eliminoval. I poté vypadala hra hostů velmi dobře a vypadalo to, že mají políčeno na body. Proti byl v 5. minutě díky své brance Jiří Turanský, na níž pak ještě po čtvrthodině hry navázal Michal Štěpják, než přišlo představení Michaela Kuchtíka, autora hattricku. Před přestávkou ještě přidal 6. trefu Lukáš Fusek a šance na rozumný výsledek byly ty tam. Nutno dodat, že zákrok na Heralta ve vápně, jenž nebyl posouzený jako nedovolený, byl sporný.  

 

RAZANTNÍ ZLEPŠENÍ PO ZMĚNĚ STRAN

Po příchodu z kabin ale přišel závan lepších zítřků, jelikož černo-bílá legie se i přes nelichotivé skóre semkla a zabojovala o svou čest, která byla v té chvíli v sázce. Uplynulo 10 minut a vytáhlý ostrostřelec připomínající výškou legendárního reprezentanta Jana Kollera zaznamenal svou druhou trefu v bludovickém dresu. Na tu ještě o zhruba 20 minut později navázal skvěle zahraným přímým kopem Hromádka. Mezi těmito trefami došlo ještě k ošklivému zranění Blehy, které mu přivodil jeden z hráčů Hodslavic. Ti jako vždy hráli na hraně pravidel (někdy až za ní) a vzhledem k příslušnosti arbitra jim to procházelo. V případě špílmachra TJSB to odnesl kotník. Finální kosmetickou úpravu udělal Jan Mička gólem z 84. minuty. Výkonnostně na tom ale byli lépe hráči Sokola.

 

co čeká bludovice příště?

Přetěžký rozpis pro Bludovice pokračuje i nadále, jelikož v dalším kole se tuto sobotu 3. října představí na domácí půdě proti Trojanovicím-Bystrému. Ti po výsledku 6:0 proti Ženklavě vedou o bod před Bravanticemi, nad nimiž má o jednu výhru v řádném hracím čase více. Dodejme, že v posledním vzájemném mači, který proběhl 21.9.2019 vyhráli až po penaltovém rozstřelu Bludovice, které nejprve v 89. srovnaly po další exkluzivní standardce Hromádky a posléze vybojovaly extra bod po rozstřelu, který skončil 3:2. Vzhledem k aktuální situaci s koronavirem může jít o poslední zápas na další dva týdny a proto určitě neváhejte s návštěvou Parku legend, kor když je slibováno pěkné počasí připomínající babí léto, nikoliv zimu, jako je tomu nyní.

 

OSTATNÍ VÝSLEDKY KOLA

TABULKA

PoziceKlubZápasyVýhryProhryVýhry na penaltyProhry na penaltyVstřelenéObdrženéRozdílBody
1981004493524
29612029141522
3962013122919
4831402617917
5954002416815
6943112114715
7932222624215
8943021815314
9833111514112
10934021321-811
11935012624210
12926011629-137
13917101443-295
1490900647-410

FK Hodslavice vs. TJ Tatran Mankovice

FK Hodslavice vs. FK Štramberk

FK Hodslavice vs. TJ Sokol Bludovice

Po dlouhé koronavirové pauze jsme se o víkendu opět dočkali. V sobotu se rozjela soutěž mladších žáků a naši talenti vyjeli k našim sousedům, do Hodslavic. Předem nikdo netušil v jakých formách se oba týmy představí, přece jen jarní část soutěže se vůbec neodehrála a tak veškerá herní praxe stála na nějakém tom přáteláku a turnajích, kterých se někteří zúčastnili.

Začátek utkání byl nervózní z obou stran..domácí nechtěli zopakovat týden starou porážku (1:10) a v sestavě hostů naopak byli hráči, kteří šli do svého prvního ostrého utkání v životě (Tomáš Neděla a Oliver Kurka), nebo hráči přípravky, kteří na tak velkém hřišti odehráli maximálně jeden přátelský mač.
Po několika minutách však bylo naprosto jasné, kdo bude diktovat tempo hry.

Bludovičtí se do domácích zakousli a jedním útokem za druhým válcovali soupeřovu obranu. Mnoho šancí pochytal gólman domácích a další hromadu šancí sami zahazovali bludovičtí tím, že trefovali tyčky, popřípadě boční síť branky. Hodslavice ale nemohly odolávat dlouho, tlak na branku sílil a prvním golem do jejich sítě se rozjela přestřelka.

Nejprve jsme chybou našeho stopera nabídli domácím vyrovnání, ale od té doby se soupeř zmohl pouze na občasné výpady, které skončily na nohách našich obránců nebo v rukou našeho brankáře. Do poločasu naše mladé naděje nasázely hodslavským šest kousků a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. V té chvíli se strhla mela o to, kdo nahradí našeho brankáře pro druhý poločas, jelikož se opravdu nudil a chtěl si zahrát. Každý cítil možnost si dát branku a tak se tam nikdo nehnal.

V tu chvíli se ukázal charakter jednoho z největších tahounů týmu a největšího srdcaře, Nikolase Lyska, který na sebe tento bič vzal a udělal tak velké týmové gesto, za které si u trenérů vysloužil obrovský respekt. Během druhé půlky se domácí dostávali za polovinu méně a méně. Naši hráči ucítili, že si může dát gól prakticky každý a tak se hnala vlna za vlnou.

Mezi střelce se zapojilo hned 8 hráčů. Skóre 1:15 z pohledu domácích je docela kruté, ale na sílu našich mladíků tentokrát opravdu neměli. Za zmínku však stojí i několik debutů, ať již zmíněné první životní zápasy některých hráčů, tak úplně první dva gólové zásahy v životě (Tomáš Neděla) nebo velký trenérský debut na lavičce Bludovic, gólmana A-týmu, Tondy Studeného. Všem děkujeme za podporu a budeme se těšit už v neděli 6.9. v 10:00h na domácím hřišti proti Mořkovu.