FK Bílov vs. TJ Sokol Kujavy

logo OFS NJ

FK Bílov vs. TJ Sokol Bludovice

O BODY Z BÍLOVA JSME PŘIŠLI V ZÁVĚRU

V sobotu 25. května měly Bludovice na programu poslední výjezd v rámci sezony 2023/24, když zajížděly do Bílova.

Jak se poskládal tým

Trenér Daniel Dorotík se musel vypořádat s hromadou omluvenek – už dopředu své absence hlásili Lukáš Rýdel, Peter Kolman, Martin Steiner, Adam Riedel, Michael Dwayeb, Filip Venclík a Jiří Pavelka. Nakonec přijel alespoň částečně posílit tým i původně další chybějící Pavel Kašuba, dále pak Michal Vlk a Milan Richter a po dlouhé době se na lavičce objevil i Daniel Chrustawczuk. V brance zůstalo vše beze změny a chytal Patrik Strnadel.

V obraně se k Daliboru Kocůrkovi a kapitánovi Josefu Holíkovi přidal navrátilec Lukáš Kocián. Ve středu zálohy se vedle hrajícího kouče postavil další hráč po delší době mimo a to slovenský legionář Lukáš Badlík – na krajích jim pak pomáhali jako wing-beci Martin Nguyen s Michalem Baroněm. Před nimi pak vedle Richtera ještě Roman Gardoň a na hrotu Radovan Holaška s tím, že na kraj se pak dostal z lavičky také „bludovický Julián Alvárez“ Dominik Zubek.

SMOLNÝ INKASOVANÝ GÓL

V úvodním dějství se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, nicméně do zápisu se dostali pouze domácí, přesněji pak Adam Šablatura, jenž v 11. minutě využil nepřesné přihrávky Holíka, jemuž míč sjel z kopačky nešťastně k protihráči a ti se po krátké kombinaci dostali k zakončení k tyči, na které gólman Strnadel nestihl zareagovat. Šance ale měli i hosté – dva pěkné balony poslal z přímého kopu Holaška, jeden jako centr a druhý pěkně přepadl přes zeď až k tyčce, kam dravě doskočil bílovský brankář Zdeněk Polák. V obrovské šanci se ocitl Dorotík, který se snažil přelobovat skákající míč, ale bránu přestřelil a když na pravém kraji obdržel parádní pass od stejného hráče Nguyen, foukl do píšťalky sudí Karel Polák a celý slibný útok přerušil. Na druhé straně ještě domácí celek jednou zahrozil, ale tentokrát byl oranžový brankář připraven a míč vytlačil mimo prostor mezi třemi tyčemi. Do pauzy se tedy šlo za stavu 1:0.

vyrovnání a NEUDRŽENÍ REMÍZY

Druhý poločas byl víceméně podobný tomu prvnímu, avšak otěže už pomalu ale jistě přebírali domácí. V tom ale jako blesk z čistého nebe udeřil čerstvě vystřídaný „Zuby“ a po krátkém sólovém výpadu se prosadil z podobného prostoru, jako o týden zpátky „Nugy“. Jeho rána nebyla tak prudká a pod břevno, nýbrž zaplavala k tyči, ovšem to hlavní zůstalo – gól a srovnání na 1:1. Když už to vypadalo, že se půjde do penalt, závěrečný nápor Bílova se vyplatil, když tři minuty před koncem normální hrací doby proměnil rohový kop David Coufal.

Jeho pokus propadl Strnadelovi mezi rukavicemi a pak už došel až za čáru. Jednalo se o trest za nevyužití standardních situací, kterých bludovičtí měli dost. Chyběla jim i přechodová fáze a mezihra, ale je nutno dodat, že v takto slepené sestavě by i případný bod byl velkým úspěchem.  Co se individuálních výkonů týče, tak se určitě musí vyzdvihnout „Kociho“ řádění mezi obranou a zálohou a „Badlisův“ přehled uprostřed pole. Oba faktory nám v předchozích zápasech moc chyběly a jsme moc rádi, že se kluci vrátili do sestavy.

cO ČEKÁ bLUDOVICE PŘÍŠTĚ

V první červnový den tohoto roku se uzavře ročník 2023/2024 a to domácí rozlučkou proti Kyjovicím se startem v 17:00. Součástí bude i bohatý předzápasový program pro děti k jejich svátku, o kterém jsme Vás informovali v článku zde.

VÝSLEDKY 10. KOLA IV. TŘÍDY

TABULKA iV. třídy PO KOMPLETNĚ ODEHRANÉM 10. KOLE